iivika tegemised
iivika tegemised
õmblen, koon ja heegeldan, kui tuhin peale tuleb ja aega on
10 Aprill 2012
Pitsiline 2.
Kui siin Isetegijas kuulutati välja sallimüsteerium, ei saanud minagi sellest eemale jääda. Uus paljude jaoks- oodata esmaspäeva hommikut kui ilmus uus vihje.
Panen oma ``Monica`` pildid ritta. Lõng Roh wool Alevigist 50g/262m, 3mm vardad.Ja kuna see muster on nii fantastiliselt kena, otsustasin ka märtsi lillaks Monica kududa.Samal ajal vedas ka Hayley salakudumist rätiga ``Linda``
Nii oligi, et esmaspäeval kudusin Monicat ja reedel Lindat.....
Alustasin roosa lõngaga, kuna valge jooksis Monicaga, aga hiljem alustasin samast valgest kerast ``Linda`` kudumist. See lõng on just paras rättide tegemiseks.

Mulle meeldib väga see motiiv sakkide vahel:

Mõõdud on rätil ka korralikud 202x106cm.

Kui midagi vahele ei tule, siis mai roosana esitlen just õunapuuõite värvi roosat ``Linda`` rätti.

iivikas33 posted @ 17:35 - Link - kommentaarid (3)
09 Aprill 2012
Pitsiline postitus.
Aga alustama peaks ikka algusest. Mulle väga meeldivad Haapsalu sallid ja rätikud ning üldse kõik kootud pitsid. Juba varasemal ajal kudusin mõned linad ja linikud(nii palju kui siis mustreid saada oli). Kahjuks pole ühtegi enam endal alles. Nüüd siin foorumis olen tohutult palju infot saanud ja otsustasin end harida targemate juures. Alati tuleb oluline teave väikese hilinemisega- nii sain 2010a. sügisel teada, et Tallinnas on lausa pitsi koolitus-aga lootusetult hilja. Uuel aastal lootsin kursuse algustRahvaülikoolis mitte maha magada, aga ka siis lisati vaid ootenimekirja.... Ja oh rõõmu!- Rees alustas oma kursustega Käsitööjaamas. Kuidas saad sellist pakkumist mööda lasta- muidugi olin ma kohal nagu pildil näha võib.
Tähtis ongi just algteadmised õigesti omandada: kuidas vardaid ja lõnga valida ning käes hoida; kuidas serva- ja lõpetuse silmuseid teha. Võid ju arvata, et oskad kududa ja mis see siis nii ikka ära ei ole, aga ega ikka ei ole küll.... Pusimist kui palju!
Ja 2 nädalat peale Reesi koolitust sain osaleda ka Aime Edasi kursusel. Tuli välja nii, et ootenimekirja grupp sai oma kursuse enne kätte. Siis oli just soojalt trükist tulnud Haapsalu räti raamat ja vaimustus kududa üüratu. Nendel kahel päeval sai uuesti põhitõed üle korratud ja minu jaoks müstiline pitsi külge õmblemine puust-ja-punaseks tehtud. Õpetaja soovitas kududa kasvõi jämedamast lõngast aga kõiki reegleid järgides esimene sall. Nii ma ka tegin jõulukingituse:
Tegelikult alustasin oma päris esimest peenemast lõngast salli ka ikka novembris, aga ta ei edenenud aastavahetuse tralli arvestades kohe kuidagi. Ja alati leiad igasugu tegemisi.... Nüüd on ta lõpuks valmis näitamiseks. Üks viga tal küll on, aga seda esimesel vaatamisel ei pane tähele.
Lõngaks valisin vanadest varudest peenvillase, et poleks kahju kui nässu läheb:

Muster salli raamatust vausaba kiri nr.6
Servasilmused kõik kenasti vardale korjatud ja kardina küljes veidi kuivamas.

Valmis sall pildistatuna vihmasel päeval.

Viimasena tuli meelde, et ka sõrmusest peab sall läbi mahtuma: mul küll abielusõrmust ei ole, aga mahub.....

Nüüd võib ka paremad lõngad välja otsida ja tehtud viga vältida.
iivikas33 posted @ 19:31 - Link - kommentaarid (2)
25 Märts 2012
Alustaks jaanuari tegemistest. Leidsin Mustrimaailma salakudumise, mida ei saanud kuidagi kudumata jätta, sest tundus parajalt keeruline ettevõtmine olevat.Ja kuna mul midagi olulist just pooleli ei olnud.

Lõng kunagi väga ammu Selverist ostetud lumivalge akrüül. Ja nii sobis väga hästi jaanuari valgeks tegemiseks.
Veebruari värv on punane. Alustasin Haapsalu salliga Alevigi peenest meriinost, aga pikk veebruar lõppes enne salli valmimist.

Üritasin viltida punased kõrvarõngad, aga ei lugenud põhjalikult tingimusi tööde esitamiseks ja need ei sobinud.

Nii sai valmis ühe õhtu müts.

Red Heart Niki 80akrüüli/20villa. Jäme lõng ja jämedad vardad. Punane on minu värv.
Ka ühed lihtsad kärbsekirja kindad saab veebruari nimekirja lisada.
iivikas33 posted @ 19:56 - Link - kommentaarid (1)
30 Detsember 2011
Lastevanemate tavalised juhtumised: kell 9 õhtul tütre käest uudis kuulda, ``et mul on homme peole kleiti vaja``
Musta kleiti. Mis siis ikka...kui juhtub kodus riiet olema. Burdade hunnik nurgast välja ja otsingutele. Kuna neiu ise teadis, millist vaja oleks, siis polnud väga keeruline. 05/2005 Lõiked ajas ka ise paberile- minu osaks jäi riidele käärid sisse lüüa ja õmmelda. Parajaks vormistamine oli kõige keerulisem, mitmest kohast vaja sisse võtta. Aga arvestades aega, tuli minu meelest päris viisakas välja ja neiu sõnadeks``like,like,like``Mis saaks veel suurem kiitus olla.Kell 3 öösel valmis. Peol ka käidud. Pildil paistab suht kortsuline, aga seljas normaalne.

Kuna tahan veel viimased kudumised ette näidata, siis siin sokid(suurus u.39-40) samale neiule. Peale jõulupakist lahti harutamist pandi kohe jalga...

Ja päris viimane asi sel aastal- eile lõpetatud mütsike kellelegi mu õe meesperest. Kel puudu peakate, saab endale.
Vardal 28 silma ja materjaliks mingi kapi sügavustest leitud nn. ny ull, Norsk. 50g=120m ja täpselt nii palju kuluski.

Veel on välja jäänud jõulukuulid, mida olen küll albumis või foorumis kuskil näidanud. Kootud tuliuue raamatu ``Sada sokikirja`` V.Aviku mustri nr.39 lk.68 järgi Novita lõngast.

Ja mu arvult teine kuul on kootud inspireerituna Laima shokolaadi paberist. See idee tuli, kui MM-s oli Laima paberitest juttu.

Ilusat vana-aasta ära saatmist ja uue algust!
iivikas33 posted @ 18:49 - Link - kommentaarid (3)
27 Detsember 2011
Mustrimaailmas oli jõuluvahetus. Võtsin ka seal endale päkapiku rolli- hüppasin vette tundmatus kohas tundmatuna(tol hetkel oli vaid paar postitust tehtud). Kuna alguses tuli igal pool vaid oodata, siis otsisin ideid. Mulle meeldib salle ja sokke kududa- nii lappasin pitsi-raamatuid. Valisin N.Bush`i raamatust ``Knitted Lace of Estonia`` Triinu salli.

Lõngaks Türgi päritolu Madame Tricote Paris(100g =500m)

Kui sain teada kingisaaja nime, otsisin ta kohta infot- blogi, eelistusi, soove-ei midagi. Arvasin siis avalikult, et pean tegema kingituse, mida ei tahaks ise käest ära anda. Paar mustrikorda kootud-tegin endalegi üllatava avastuse- koon kasutajale Triinuke, kelle päris nimi on Triin- Triinu salli.....


Ühest tokist lõngast välja ei tulnud, aga kuna mul oligi 2 tokki olemas, siis sain lisaks sallile ka kindad sama mustriga tehtud. Need on küll veidi õhukesed, aga senist ilma vaadates just parajad. Ehk oskab Triinuke ülejäänud lõngast sisevoodri ise teha, muidugi kui vajalikuks peab. Lisandiks viltisin seebi. Pakk teed ja shokolaad.

See oli minu poolt tehtud pakike.
Enda soovide kohta kirjutasin järgmist:``Kuna pean ennast sokikudujaks, siis oma jalad(39-40) külmetavad; lõnga pole kunagi piisavalt(eriti, kui juhtub olema taimedega värvitud). Ainult ehteid pole soovi saada, muidu on ka muud võimalused avatud.``
Ja mis ma sain?....

Pitsilised sokid, just parajad; ringvardad nr.5, mida igatsesin ammu ja väga vajalikud HS kududa üritavale inimesele; shokolaad, mis maitseb iga kell; ingveri-apelsini küünal- samuti varem poes katsutud, kuid seni ostmata jäänud.

Paki tegi mulle Gerri. Tean ta nime, kui suhtlesime meili teel paki üleandmise teemadel. Suured tänud sulle, kallis Gerri!
Mina olen igal juhul rahul ja loodan, et ka teised.
Mõnusat aastavahetust kõigile!
iivikas33 posted @ 18:30 - Link - kommentaarid (1)
23 Detsember 2011


Tahan saadud ja tehtud kingitusi näidata.
Loosi tahtel sain paki Airikalt.Nagu pildilt näha, on Airika pärlispets. Pärlid heegeldatud liniku sees ja kahes ripatsis. Minu jaoks täiesti müstiline ettevõtmine ja liialt peen näputöö. Pakis veel küünal kuuskedega, et mul jätkuks valgust. Helkur- elupäästja pimedal ajal. Kaart ja kirjapaber samuti ise tehtud. Piparkoogid tahtsid kõhtu kaduda veel enne, kui fotoka välja jõudsin otsida. Igal juhul väga stiilne ja meeldiv kingitus.
Minu ülesandeks oli teha pakk Lossule, aga ma ei leidnud tema kohta mitte midagi. FB näitas vaid, et sale blond piiga ja rohkem ei lugenud sealtki välja.
Kuidas siis 300g kokku saada. Raasiku üleminekuga lõngakera kaalus 220g ja tundus tooni poolest blondile inimesele sobivat- nii mõtlesingi teha midagi haapsalu salli laadset asja. Valisin mustriks Linnutee kirja HS raamatust.

Kudusin kõigi Hs reeglite järgi- alustasin jämedate varrastega, 4 ripsi äärde. Serva pitsi pidin kogupikkuses korraga varrastele looma, sest üleminekuga lõng ju. Ja oh rõõmu- pitsi viimase 20 silma mahakudumise jaoks enam lõnga ei jätku. Pits tuleb ju sama lõngaga külge ka õmmelda.... Pidin sammud poodi seadma ja uue vihi ostma. Pitsi külge õmblemine omaette ooper... ei tea kas õmbleja vilets või lõng, aga pidin ikka paar korda uuesti tegema, sest lõng katkes. Lõpus venitasin veel serva silmused ka jämeda vardaga nagu peab, kuigi pildil eriti näha pole. Salli suurus 63x184cm.Lõpptulemuse kaalumisel selgus, et väga palju polegi vaja lisada. Laima shokolaadi paberi järgi kootud kuuler ja inspiratsiooni allikas ise ning viimased grammid Geisha sobivas toonis komme.

Häid jõule kõigile!
iivikas33 posted @ 19:59 - Link - kommentaarid (1)
28 November 2011
Nagu eelmise aasta novembris, nii ka seekord oli vaja 5.11 kingitust. Kogemata mainis (30.okt.) tulevane sünnipäevalaps et oleks hea kindaid saada. No milles küsimus.... lõng ja vardad ootasid vaid töökäsku. Ma pole enne kindaid nii kiiresti valmis saanud. Eks oma osa oli ka headel (turbo-) varrastel. Muster valitud AP raamatust ``Eesti labakindad ilmalaande laiali`` lk.152 Väike- Maarja. Kudusin vaid õhtul teleka ees ja nelja päeva pärast sain ära kinkida. Kuna eelmine aasta sai roosa-halli salli ja sokid, siis komplekti juurde sobivad roosa-valged kindad.


iivikas33 posted @ 07:22 - Link - kommentaarid (4)
27 November 2011
Koome koos: J6ulupallid
Mu esimene jõulukuulike sai valmis 20.okt. Valisin mustriks Harju-Madise kindakirja ``Kiri-kari``raamatust.
Lõng mingi vene-aegne heide moodi kollane ja veidi särav roheline sünteetika. Täidiseks vatiini tükid, mida sai veidi vähe ja seepärast katsudes lopergune. Aga kogu materjal selline, mida kuskil mujal kasutada ei oska. Läbimõõt u.8cm.

iivikas33 posted @ 22:04 - Link - kommentaarid (5)
30 Oktoober 2011
Kurk sooja!
Ühele neiule kootud sallkrae kollasest mohäärist ja roosast akrüülist.


Sõbranna saatis kunagi lingi bareti kudumise õpetusega. Salvestasin õpetuse, aga rohkem mitte- seega ei tea ka praegu selle algkodule viidata. Minu baretike kootud Red Heart Niki lõngast(kroonide eest Selveri päevadelt ostetud)

iivikas33 posted @ 17:23 - Link - kommentaarid (1)
Soktoober!
Meeste sokid lõngast Red Heart Denver 200g (color 00012). Ma kohe ei saanud seda lõnga nimelt värvi pärast ostmata jätta.

Peaksid olema jalale u. 45 suurus.
Teine jällegi ainult värvi pärast ostetud lõng:Schoeller Stahl Fortissima Socka Mexika Color.
Sääred tehtud teisest lõngast, et sellest tokist veel üks paar välja võluda. 38-39 suurusele.

Kolmandad sokid lõngast Red Heart Lisa.
Siin idee sääre mustri jaoks saadud ``Eesti sokikirjad`` lk.73 kuna see on EVM E 218:34 Jüri kiri.

Lõpetuseks kõik ühe pildi peal koos.

iivikas33 posted @ 16:43 - Link - kommentaarid
10 Oktoober 2011
Triibukindad ka lõpuks ette näitamiseks. Valmis nad juba mõnda aega tagasi, aga nagu ikka see viimane arvutiklõbin kõige raskem teha.
Esimesed kindad villasest lõngast kootud ületõstmisega rea kaupa. Seega topelt triibud.

Teised kindad kootud lõngajääkidest. Mingid mohäärisegused jupid. Hall ja roosade esimesed read kootud parempidi, muidu roosa mahu andmiseks pahempidi.

iivikas33 posted @ 14:24 - Link - kommentaarid
30 August 2011
Endale sünnipäevakingiks õnnestus saada Nancy Bush`i raamat ``Knitted Lace of Estonia`` ja nüüd sain sealt valmis esimese salli. Raamatu järgi tehtud ja originaalis paistab täpselt sama värvi olevat(piltidel ei tule õige värv esile) lk.90-95.
Lily of the Valley
suurus 35x190 cm
lõng Angora Ram 033
vardad 3,0

iivikas33 posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (2)
28 August 2011
Ka minu jaoks uus tegevus suvel- sokke kududa....
Sain tehtud 5 paari, millest vaid ühed läksid ilma pildistamata uuele omanikule.
Tumesinised meestesokid on harutatud vestist ja kootud Hansasoki ürituse tarvis. Lootsin rohkem paare jõuda, aga kuna huvitavad projektid kukuvad ikka sülle viimasel minutil, siis ainult 2 paari. Kudusin jaaniõhtulgi- igatahes palju meeldivam tegevus, kui purjus noorukeid tule ligidal taluda.

Tico-tico lõng- jooksis ilusti nr.43 soki sisse ja ühed lastekad saab veel teha.


Mustrilised sokid nr.38 jalale. Idee juba enne kasutatud ja siin blogis valgete sokkide näol esitletud.


iivikas33 posted @ 19:47 - Link - kommentaarid
11 August 2011
Kõige raskem on üle saada koera sabast, st. piltide üles panekust, kui nad tehtud saavad.
Suvi on olnud käsitöine,aga täna saan näidata paari asjakest.
Neiule lõpukleidi juurde ``lepatriinu-kirjas`` boolero. Mustri ja materjali valik tema poolt.

Teksa projekti raames vaid kotike käsitöö transportimiseks.
Valmistatud poja pluusist, püksisäärest, Silvia kirja proovilapist ja lapiteki tulbiruudust. Voodriks köögikardinast üle jäänud riba,
kokku tõmmatud jope kapuutsi paelaga.
Kevadel alustatud pitsiline sall ``vesiroosi-kirjas``tellimusena, millega oli kiire, aga siis ei tahetudki enam. Ja nii ta seisma jäi...
Materjaliks valge suht jäme akrüül. Raami sallide venitamiseks tegime pojaga kahekesi. Liistud ostetud ehituspoest, tema puuris augud ja koos panime aukudesse messing tilkpea-naelad. Venitatud saime alles hiljuti ja loodan raamile ikka uusi ja uusi salle riputada.


iivikas33 posted @ 21:22 - Link - kommentaarid (5)
25 Aprill 2011
Saan ehk kuu lõpuks ka rohelised pildid üles ehkki tehtud on nad ammu.
Esimene mõte TK rohelise kohta lugedes, oli puuduv köögikardin, mille materjal ootas õmblusmasina järgi.


Teine roheline on endine telk, millest hiired võtsid oma osa. Materjalina aga poekotiks suurepärane. Riba triibukangast ja...
iivikas33 posted @ 16:52 - Link - kommentaarid (1)
16 Märts 2011

Kindad, mis sobivad mitme kategooria alla:
1. Minu lemmik ERMi kogudest(leidsin mustri muis.ee lehel otsides ERM A 293:81ab ja hiljem K.Konsini raamatust pilt 76. Jüri; Läänemaa kiri ning lõpetuseks veel Anude raamatust ``Kiri kari`` lk.145 Märjaamaa kiri.) Mustri joonistasin maha Konsini raamatust. Lisasin oma poolt ka ühe silma mustri keskjoone pikas jooksus. Nüüd veel rohkem Jüri kirjad, sest mu kodu asub Jüri kihelkonnas.Võistlustööna nad kirja ei lähe.
2. Taaskasutus, sest randmeosas laste soki sääred
3. Langetame kaalu- soki säärtele juurde sobivat lõnga otsides said 3 kerakest oma panuse anda.
4. Koome kirikindaid, sest seda nad ju on ja minu kindlate lemmikute hulgas.

Teisel katsel ühe hooga valmis kootud Annis. Esimese alustasin vist nov-dets., aga mitte ei tahtnud välja tulla. Silmad ei klappinud, nupud tulid isesugused ja nii ta keraks tagasi sai. Nüüd aga sai valitud lõng mida vist polegi võimalik harutada- suht mohäärine segu tundmatut päritolu.
iivikas33 posted @ 20:51 - Link - kommentaarid (1)
13 Märts 2011

Esitan ka oma tagasihoidlikud kindad nõudlikule vaatajale.
Algul otsisin ainult muuseumi kogude lehelt ja sain sealt suht vähe teada, aga suure tahtmise kindaid edasi uurida ja kindlasti ka kududa. Kirjavahetuse tulemusel selgus, et valituks osutusid Harju-Madise kindad. Sama muster on ka Reigi kinnastel(NN mustrileht nov.1988; teine variant K.Konsini raamatus pilt 71.) vaid ühe täpi erinevusega suure rombi keskel.
Nuputasin pildi järgi kuidas randmeosa küll teha. Venitasin silmused üle kahe rea.
Mustrikordus 18 silma, kinda laiuses 5x,kõrguses 10x.
Suuruse järgi meeste kindad(laius 12cm; pikkus 28cm)
Originaal, mille järgi tegin: Kindaseljad ERM A 293:72ab


iivikas33 posted @ 16:13 - Link - kommentaarid (2)
17 Veebruar 2011Sain oma koti ikka ka valmis, kuigi pidin ööst laenu võtma. Heegaldatud linasest nöörist-niidist, mis pärit sügavast nõuka ajast. Voodriks tükk linast kangast. Kaunistused linasest niidist. Lukk harutatud mingi vana koti küljest, sest isegi kirbunahka ei tohi ära visata---ähk läheb vaja----
Idee kui selline on õhust püütud- võtsin lihtsalt heegelnõela ja alustasin, et tuleb välja kuidas tuleb. Koti õmblemine just niisamuti- suvalt. Aga välja tuligi just selline nagu mulle meeldib ja ise olen tulemusega väga rahul.
iivikas33 posted @ 19:02 - Link - kommentaarid (4)
16 Veebruar 2011

Soomest tulnud kaart Raija Nokkala ``Villasukat`` Sobib vägagi siin eksponeerimiseks. Tundub, et käsitööga seotud postkaarte pole just palju. Eestis võib vist nimekirja panna kindakirjade kaardid ja Haapsalus müüdavad salli kaardid. Rohkem nagu ei tea...
iivikas33 posted @ 19:03 - Link - kommentaarid (2)
15 Veebruar 2011

Kui panin end linase töö nimekirja, siis alustasin linasest nöörist-niidist kotti.... aga tundub, et tähtajaks see vist valmis ei saa- eks näis. Aga midagi on ette näidata siiski. Linase pluusi peale tikitud sümbolid( elupuu ja rist) linase valge niidiga. On õmmeldud ka linased püksid ja särk meesterahvale, kuid pilti ei ole. Meeste särgi lõige on ajakirjas ``Käsitöö`` 2008 sügis.
iivikas33 posted @ 20:16 - Link - kommentaarid (2)
054439 visitors
free counters