31 Oktoober 2010
ossu59 posted @ 08:22 -
Link -
kommentaarid (16)
29 Oktoober 2010
KASTANID KOTIS.

Lilleriini blogi lugedes,tuli mõte teha selline nõelapadi.Aga kuna värvilt rohkem kastaneid meenutab,siis kott kartulitega peaks tulema kunagi teine kord.
Vat nii.
ossu59 posted @ 03:30 -
Link -
kommentaarid (9)
28 Oktoober 2010
TAHAN TEID KÕIKI TÄNADA!
Täna ei ole mul midagi näidata.
Ega peagi.Olen niigi üks igavesti agar postitaja.Aga see ikka sellest,et kõik mu tegemised on sellised pisikesed.Teie suurte kudumiste ja heegeldamistega ei anna seda võrreldagi.
Ja muidugi pole mul ka enam väikesi lapsi,kes paratamatult oma osa peavad 24 tunnisest ööpäevast armastusega saama.Jätan ütlemata,et selle võrra olen teist ka veidi vanem.
Igal juhul tahan teid kõiki nende heade sõnade eest tänada,mis te mu kommentaaride kasti olete jätnud.
Noomin pidevalt oma head sõbrantsi,et miks ta ei kommi.Ja tema ütleb selle peale,et mida.Kirjutan iga kord väga ilus.See ju ääretult igav.
Vastan siis talle,et võid ju mõne sõnaga kirjutada,nagu seekord oleks olnud võimalus,et olen haige-ootan külla.
Ja siis nad naeravad õega,et järgmine kord kirjutavad mulle”Püüa paremini!”,”Sa suudad rohkem”...jne.jne.
Ning siis on mõni külaline sellise armsa,südamest tulnud sõnumi jätnud,et tunne nagu oleks kohe eriline,keda oodatakse.See teeb kohe silmad heldimusest märjaks kui loed,et hommik algab mu blogi avades.
Ega ma oska kohe midagi öelda.Kuigi siin arvuti taga üks hirmus ajakulu on,on siiski tore tõdeda,et ilm on häid inimesi täis.
Iga uus töökoht on kinkinud mulle mõne tõelise pärli erilise inimese näol,kellest on saanud ja jäänud tugev sõprus aastateks.
Kelle peale mõtled ja kuigi teed väga tihti ei ristu,sest alati kiire,on ikka hea taas kokku saada ja kõigest rääkida.
Ka Isetegijas,selle 7 kuu jooksul,on mõnega kohe eriline side,nagu tunneks juba aastakümneid.Kuigi tegelikult ei tea inimesest õieti midagi.Lihtsalt selline eriline nähtamatu side.
Kirjutan teile ühe toreda loo ammustest aegadest.
Kui kool läbi ja Tartus tööd leidsin,elasin üürikorteris.See aeg oli ju sissekirjutus lausa elulise tähtsusega.Üürikorterisse muidugi keegi sind ei kirjutanud,oli vaja otsida kes selle riski enda kanda võtaks.
Uus töökaaslane, noor kokapreili,elas maal.Ja kuna ta vanematel oma maja,siis pidasid plaani,kas ikka võiks mulle selle teene osutada.Pärast võis ju kenasti end majja sisse seada nagu selles toredas laulus.Ja välja enam ei lähegi.Kuluta ainult radu kohtuni.
Ja kuna ma üksik ja töökaaslane ka vallaline,siis kutsus ta mind nädala lõppudel maale,et ma ei peaks üürikorteris nelja seina vahel konutama.Seal oli ikka tegevust küllaga.
Ühel talvehommikul bussi oodates,oli veel keegi mees sama bussiga linna poole teel,et tööle minna.
Ja buss tuligi.Vaevalt oli peatunud,kui ma juba oma kärsitusest olin saapas jala toonekurelikult tõstnud.Miks?Ei tea siiamaale.Uksed olid ju veel suletud.
Ja nagu ikka sellistel puhkudel,käib kõik nii kiiresti,et analüüsiks aega napib.
Igal juhul olin ma pinna jalge alt kaotanud ning istusin kenasti maas,jalad pikalt bussi alla sirutatud.
Ja siis lõid bussiuksed pauguga lahti.Oleks te bussijuhi pilku sel hetkel näinud.Silmad otsisid tuttavas kõrguses inimest,siis läkid imestusest alla ning peatusid mu istuval kogul.
Ja mina,kes ma ei suuda naeru pidada,olin kõhust krampides kui uksed avanesid. Milline vaatepilt võis bussijuhil ikka olla.
Igal juhul ei suutnud ma naeru lõpetada,nii et töökaaslane ja see mees lihtsalt haarasid mul teine teiselt poolt kätest ja kiskusid bussi alt välja.
Ei mäletagi enam,mis juht ütles,kuid nalja jätkus kauemaks.Aga selliseid toredaid juhtumisi on mul sadu.Miks nad alati just mulle satuvad,ei tea.Vahest sellest,et püüan igast ebaõnnestumisest alati killu ka enda tarbeks varuda.Seda ikka tervist toova naeru näol.Mis parata,naer on mind ju saatnud juba sünnist saati.Kuigi ema ei saanud kunagi aru,kellelt ma selle kilverdamise nagu ta ütles,pärinud olen.
Sii kohal võiks küll postituse selle kauni laulu saatel lõpetada...
Ära ütle,et elu on inetu,hall,
et ta koormat Sa kanda ei jõua.
Ära ütle,et elu on inetu,hall
ja et päikest sa enam ei oota.....
Taas kaunite kohtumisteni!
ossu59 posted @ 06:05 -
Link -
kommentaarid (13)
27 Oktoober 2010

PIKK;PIKK POSTITUS...
Tahan ka omapoolse nägemuse siia koos viperustega kirja panna.
See siis mu esimene TKV projekt.
Nähes hommikul,et mingi uus projekt tulemas,sain selle vaid põgusalt läbiloetud.Hommikune tööleruttamise aeg surus peale.
Kuid see tundus nii ahvatlev-sügis oma värvide ja maagijaga.Kibelesin kangesti koju,et seda veel kord rahulikult lugeda ja lahtimõtestada.
Kuigi mul ühtegi põrutavat mõtet ei tulnud,oli ikkagi kange tahtmine osaleda.
Kes neid kirjaridu selle projekti all luges.teab,et kiibitsesin ikka pikalt nagu kass ümber palava pudru.
Nüüd tahangi tänada neid,kes selle osalemise mulle võimaldasid.
Susa ja Sunray,kes andsid vihjeid,et midagi hakkaks kooruma.
Ja siis erilised tänud teile:SANT,AVASTAJA ja MINULIISU.
Kuna ma pole veel siiani seda lingi panekut endale selgeks suutnud teha,ei olnud mul võimalust sedasi ka Susale oma eelmistest projektidest linke saata,nii et osaleda uues,ei tulnud kõne allagi.
Vaevalt olin oma ahastava teate jõudnud teele saata,kui postkasti oli kolm kirja potsatanud.
Sant,kes mind ennegi on arvutimaailmas nende koodide ja pildipanekutega aidanud,kirjutas,et selle mõne lingi pärast ei tohi küll nii toredast projektist loobuda.Hiljem saatis ka üksikasjaliku ülespanemise linkidest.
Naeran ikka,et ta kohe nagu sekretarinna mulle.
Avastaja kirjutas kohe pikalt,mis ja kuidas.Proovisingi kohe järgi,kuid muidugi tulutult.
Pean kohe enda kohta ütlema Kiire Mamma sõnadega ,et kuidas sa väljaspool kodu nii saamatu oled.Aga no mis teha.Mul nägemise mälu.Vaja kohe täpselt näha,kust mida vajutada.
Ja kuna proovimine linkidega tulemusi ei andnud,otsustasin mitte osaleda.
Minuliisu aga saatis mu postkasti valmis postituse.Kõik lingid juba mu eelnevatest töödest võetud,nii nagu reeglid ette nägid.Nii et kodutöö puha valmis tehtud.
Otsustasin mitte seda kerget teed pidi minna,kuid viimane päev oli veel aega end kirja panna.Ja kuna ikka kõik nii ahvatlev tundus,siis pidin oma nõrkust ja rumalust tunnistama.
Tegin siis kopi peist ja olingi osalejatega liitunud.
Ja siis algas mu projekt.
Minul käis see küll tagant ettepoole.Ikka nii nagu ma armastan lehti ja ajakirju lugeda.Vanasti lugesin nii ka raamatuid.Nüüd vanemas eas püüan sellest teadlikult hoiduda.Kuigi jah...sellest ei tahtnud ma rääkida.
Kuna vihjena kõlas nõelapadi,siis otsustasingi selle kasuks.Polnud ju mõtet hakata Ameerikat avastama,kui selleks erilisi mõtteid pähe ei tulnud.
Hoidsin juba ammu kuldkarvalist tassi selleks puhuks.See meenutas mulle poolikut kõrvitsatTegin siis mustast siidist mahulisepalli ja kleepisin tassi sisse.Tahtsin sellele ka ühe ämblikuvõrgu heegeldada,kuid ainus heegelnõel oli teadmata suunas mu sahtlist jalga lasknud.
Läksin siis voodiJa kuna mu paremad lahendused tulevad alati voodis,enne uinumist veidi endaga kõike mõttes läbi arutades,siis tuli ka see ämbliku tegemise mõte.Mõtlesin üksipulgi ta tegemisvõimaluse üle.
Kahjuks jah,heegelnõel jäi leidmata,nii et päris ideaalne ta ei saanud.
Ja siis kõlas just Bingos ka küsimus ämblike jalgade kohta.No kust mina võtsin,et nad 8-jalgsed on?Ju ma siis sellel ajal jälle juttu ajasin ja naersin.


Kübara ääre tegin kahekordsest papist,millele kleepisin papist toru.Pealt jätsin lahti.Toppisin mahulist täis.See ikka selleks,et kübarasse saaks mõne nõela torgata.

Igal juhul oli kindel,et pakki läheb ka küünal.Kuna see mu eriline lemmik-mitmeid juba põletatud,sest sama lõhn ka põlemise ajal(saadaval Konsumis).

Kaardi otsustasin teha hästi lihtsa.Oran˛i paberile tegin kaks vahtralehte rasvapastellidega.Ja kirjutasin nõutud nime.Saaja nime kirjutasin õrnalt teise lehe sisse.Kaunistasin poest ostetud marjakobaraga.

Kuna traadiotsad teiselt poolt väljaulatusid,tegin sinna sellise pihlakasitika taolise olevuse.

Kaart oli siis mõeldud spetsiaalselt ostetud kommikarbi külge,noh,et oleks ka midagi magusat.Ja karp oli nii ilus kollase mustaga.
Kui kaart valmis,läks pilk kuupäevale.Nende aeg sai kohe ümber.Otsisin küll poodidest sama karpi,kuid tulutult.Nii ei jäänudki muud üle kui kommid välja ja teleri ees kiirelt kõhtu.Muidugi polnud neil midagi viga,kuid võõrele ju ei saada.
Otsisin siis poest kuupäeva järgi kõige värskemaid.Ja kuna uut kaarti ei tahtnud teha,siis langes valik Kalevi pakikestele,et need sinna mahuksid.
Olen veidi kiiksuga jah.Ütlen ikka,et võin nädalas korra nõusid pesta,kuid siis tahan,et need oleksid ideaalselt puhtad.Eks igal omad veidrused.
Koos siis selliselt

Teise osa mõtte sain siit.

Alustasin tikkimist kohe kui loos välja kuulutati.Teades oma kiiret tüdimust,alustasin kõiki korraga.Ühe värviga kolmel riidetükil.Kuid siis said ikka võitu need väikesed tükid.Soojendaja pilt ei tahtnud sugugi edeneda.Kuigi algul tundus,et kandiline ja nii lihtne.
Suureks komistusekiviks sai valitud tume riie,pisike ruut ja selles peaaegu olematud vahed.Ja siis veel see vilets nägemine tulevalgel.Tahtsin käega lüüa,kuid kahju oli juba tehtud tööst,millest pidid pajakindad saama.
Siis kirjutasin paberile kuupäevad,mis olid jäänud pakisaatmiseni.Jagasin tikkimised päevade peale ära.Jätsin varu õmblemise ja pakkimisele.
Iga päev 2-3 tundi tikkisin.Tõmbasin maha tehtud osa.Ja kui oli veidi lihtsam,siis tikkisin veidi ka järgnevat.
Igal juhul on mul hea meel,et ei andnud kohe alla.Valmis ta sai.Kas saajale meeldib,ei tea,kuid alati võib kingitusi ju edasi anda neile,kellel võib asi meeldida.

Nüüd tean,et siiski meeldis.Ja see teeb ainult rõõmu.
Esimene osa,siis see hoidis, oli ka minu jaoks see aasta natuke rohmakas.Mis teha.Eelmine aasta panin purki kõik mis kodus aias ja mis mulle sõbrad, tuttavad tõid.See aasta polnud muud kui mahlategu ja seened.Kelder küll eelmise aasta kraami täis,kuid võõrale ju ei saada.
Seeni ka ei riskind saata.Kes julgeb võõra seeni proovida?See oli meil mehega ühine otsus.Õnneks jätkus see aasta seeni metsas kõigile,kes neist huvitatud olid.Ütlesin ju juba,et olen veidi ses suhtes kiiksuga.
Siis uurisin kuidas elaks jõhvika toormoos saatmise pika tee üle.Töökaaslased ütlesid,et selle koha pealt ei pea muretsema.Nüüd tean ise ka.Hoian seda laua peal,sellest saadik,kui purgi teele panin.Temaga ei ole soojas köögis midagi juhtunud.Olenemata sellest,et asub lahtises kausis.
Purgile tegin keraamika värvidega sildi,mille ahjus kuumutasin.Tahtsin ka tikkida riide kaanele,kuid arvasin,et pakk läheb väga kirjuks.


Ja selline mu esimene pakivahetus oli.
Tänan Susat,kes seda toredast projekti vedas.Igal juhul meeldis see mulle väga.Oli põnevust oodata enda ja muidugi ka teiste pakke.Vahva oli vaadata,mida keegi välja mõtles ja teele pani.
IGATI TORE PAKIVAHETUS TKV OLI.
SUURED TÄNUD TEILE KÕIGILE!
Ja nüüdsks te ka juba teate,et tegin paki Susale.
Tean Susa blogist,et ta ei armasta eriti roosavahulisi asju.Ja tean ka seda,et ta armastab kamina ees teed juua.Oli tal selline armas postitus kord linnast tulles.Aga blogis eriti ei tuhninud,et mitte segadusse sattuda.
Tahtsin ka oma arvamust siin veidi avaldada,kuna kõik nii avameelsed juba olid.Ausalt öeldes mulle ei meeldi kohe halvasti näkku öelda.Selleks,et kõik välja öelda,peab mind ikka viimse piirini vihale ajama,et ma siis põlemasüttides kõik välja laoks.
Kuid jah,kui ma läksin oma pakist pilti panema,nägin mingit rohelise roosa kuhilat.Pakk,mida ma polnud veel näinud.Avasin kohe,et asja uurida.
Ütlen ausalt,et süda kiskus valust kokku.
Loosi tulemusi kannatamatult oodates kolasin mõne blogis,kellest mul väiksem ettekujutus oli.Siis meenus,et Konnalonni oli ju alles nii noor.
Läksin kohe ta blogile,et vaadata kui noor.Ja siis mõtlesin,et kui loos talle satub,mida teha sellele noorele neiule,mis talle ka veidi rõõmu teeks.
Ja kuigi ma sadu vabandusi Triin27 mõttes ka ei otsinud,leidsin ikkagi,et mõne asja oleks võinud küll selle ajaga valmis teha.
See ikka inimese suhtumine asjadesse.
Kuid olgu.Ma ei hakka sellest rohkem kirjutama.Postitus niigi pikk.
Aga LILLERIIN,kui Sa juhtud mu blogi lugema.
Mu sõbranna käis eile külas.Näitasin oma esimest pakivahetust.Ja meie päev möödus juteldes õhtusse.
Ja Sinu tehtud kott meeldis talle väga.Küll proovis tühjalt,küll asju täistoppides õlale.
Ja kuna ta mulle mütsi kudus,vaevatasu võtmata,siis kinkisin koti talle edasi
Prossi võtsin ära.
Nii et rõõmu on jätkunud kõigile.
Mis siis muud kui kaunist kolmapäeva teile kõigile.Maa veidi külmetanud.Talv hakkab vägisi jalgu siiapoole seadma.
Taas kaunite kohtumisteni!

ossu59 posted @ 05:52 -
Link -
kommentaarid (20)
26 Oktoober 2010
KÕRVITSAST TUHKATRIINU TÕLLAKE


Välguga ja välguta.Idee siis nagu öeldud Netis leitud tordilt.Seal roosa valgega.
Veidi külili vajunud,sest rattaid vaid kolm.
Rohkem hetkel lisada pole.Sõbrants kohe õue sõitmas.
Nii,et järgmise korrani taas.
ossu59 posted @ 07:38 -
Link -
kommentaarid (12)
25 Oktoober 2010

KAUNIST UDUHALLI ESMASPÄEVA!
Mu pisikese puhkuse esimene päev algas üllatuste rohkelt.
Hommikul kovitassi taga istudes,kohe nagu kiuste,vaatas oran˛ riidetükk kutsuvalt mu poole.Olin teda kaua aega püüdnud tulutult leida.Ja just täna,kui üks töö teist taga ajab,vaatab ta mulle kavalalt otsa.
Ei suutnud mina talle vastu seista.See mõte tast pisike kõrvits vormida ju juba pikalt mind saatnud.
Mõtte selleks leidsin taas Netist kaunite kookide näol.
Kuid hetkel pidi see pooleli jääma,sest meie posteljon helistas,et toob mulle paki.
Teadagi millega seoses.Ootasin kohe põnevusega.Tegin isegi tassi kohvi,et avamist veidi kaugemale lükata.
Üllatusi oli palju.
Ja nüüd tahan kohe öelda,et mu süda on päris rahul.
Kui ma oma tehtud pakki eriti hoolsalt pakkisin,ikka selleks,et igasugusi ettenägematusi vältida,(olin juhuslikult kunagi näinud,kuidas Hobby Hallist saadetud külmikut sidesse veeti)
.siis korra tundus mulle,et paki saaja vaatab mind küll veits imelikult.
Aga täna pakki saades,pean küll ütlema,et see oleks nagu 100 aastat teel olnud ja 100 perest läbi käinud.Nii räsitud ja plekiline nägi ta välja.
Aga nagu öeldakse.Lõpp hea,kõik hea!
Igal juhul on ta nüüd minuni jõudnud.
Ja suured tänud LILLERIINILE!,kes mulle selle paki tegi.
Pildilt peaks hästi aru olema saada,et tegu siis kotiga.
Ja ilusa kaelakeega.Pean ütlema,et mu majapidamises polegi ühtegi.Nüüd igaljuhul luban seda vahel väljaminnes kanda.
Ja kolmas asi oli tore plekipurk,mis kahjuks küll nii lomme täis oli vajutatud pikast teest.
Ja siin kohal kohe tahaks Sunrayle öelda,enne kui ta jõuab müstikat otsima tulla.
Müstika peitub selles purgis.Pealt on küll näha,et Cream Wafers,kuid sees oli soolase küpsise puru.

See on see kui hommik on nagu lahtiste uste päev.Vaatasin blogis pilti ja avastasin,et kee ja pross koti küljes, ei paista üldse välja.Tegin ühe pildi ka lähemalt.

Aga muidu tore pakk oli.Ja veel kord suured tänud tegijale.
Aga nüüd pean küll veits oma kiltsud-kaltsud koomale ajama,sest homme pidi sõbrants külla tulema.Nii et õmblemine lükkub edasi.
Ilusat töönädala algust teile.
Toredate kohtumisteni taas.
ossu59 posted @ 08:11 -
Link -
kommentaarid (5)
24 Oktoober 2010
NÖÖBIPADI.
Suvel alustatud nööbiõmblus sai täna lõpuks valmis.
Eks see üks kättevõtmise asi ole.Kuid kui ikka õiget tegemise hoogu pole,ega siis ta tule ka.
Pilt veidi vilets.Kuid välguga oli kuidagi väga ebaloomilik.
Idee NETIST leitud.

Ja siis sai eile õhtul ka täpipaberist seda karbikest proovitud teha.



Sellised nokitsemised siis seekord.
Kaunist õhtu jätku.
ossu59 posted @ 16:42 -
Link -
kommentaarid (9)
23 Oktoober 2010
VAHELDUSEKS SINIST!
Kaks põllekujulist kaarti.Idee siis Netist leitud.
Seekord tegin küljepealt kinni.



Sellel siis suur sügav rahatasku.Juhul kui on vajadust.


Ilusat laupäeva!Lähen sauna.
ossu59 posted @ 13:37 -
Link -
kommentaarid (4)
22 Oktoober 2010
MOONID SÜDAMERINGIS.
Rahu,ainult rahu!
No mis teha?Sain täna imevara töölt koju.Vaatasin kähku postituse üle ja lugesin teie komme.Suured tänud,heade sõnade eest.
Ja siis ei andnud see eelmine põll mulle rahu.Vaatasin,kust maalt võiks südant väiksemaks teha ning nii see uus sündiski.
Ja nüüd pildid ka tõmmatud ning tõesti ahjusoe põll taas teie ees.
Idee on pärit
siit
Punast pitsi oli kodus täpselt parasjagu.Kõigest 1cm jäi järgi.

Ja rõõmustage,et näete vaid pilti.Pole mõtet seda viginat ja käginat endale ettekujutama hakata.
Ilusat algavat nädalavahetust.
Ja ei saa jätta ütlemata,et ootan põnevusega pakki.Oh jõuaks see päev juba rutem.
Nagu lasteaias.No mis teha.See on ju põnev.Ja kes ütleks ära ühest üllatusest.
Toredete kohtumisteni taas.
ossu59 posted @ 17:31 -
Link -
kommentaarid (10)
21 Oktoober 2010

SÜDAMEPÕLL.
Õhtust!
No üks asi on nüüd kenasti lõpetatud.
Sai päris mitu korda harutatud ka.See on kui ei tea selle tegemise nõkse.
On kuidas on.Vähemalt valmis.
Algul pidi lihtsalt süda rüüsiga olema, kuid nüüd õmblema hakates otsustasin ikka tasku ka teha.Tasku siis üks suur.Aga et tasku äär lötakile ei vajuks,õmblesin kaks nööpi.




Minu peal oli süda ikka ilusasti näha.Selliste piitspeenikeste peal peab ratasringi käima,et aru saada millega tegu.
ossu59 posted @ 20:06 -
Link -
kommentaarid (15)
20 Oktoober 2010
VEEL SÜDAMEID JA MUMME!
Seekord siis on võimalust mitut asja koos näidata.
Esiteks veel üks kaart,mille mõte valmis eelmise tegemise ajal.


SÜDAMETEGA NÕELAPADI.
See mõte on mind küll juba mitu aastat kummitanud.Nüüd lõpuks sai ka järgi proovitud.Nimelt on kolm riidest lõigatud südant omavahel kokku õmmeldud.Plaadile paneku mõte muidugi Buffini blogist.Mis teha,see meeldib mulle ikka täiega.Ma mõtlen seda CD-plaadi värki.


PISIKE KINKEKARP.
Ja lõpuks ka üks taaselustatud vana.
See on pärit raamatust"Rebime ja lõikame".Eva Lootsaar.
Trükkimisele antud 24.dets.1964.




See siis kommikarbist tehtud.Kunagi proovin paksemast paberist ja ise kaunistada.Jõulud ju tulevad ning siis on hea oma töökaaslaste väikses ringis midagi sisse ka poetada.
Selline postitus seekord.Järgmine kord ehk midagi muud.
Nüüd sõidan oma pisit kaema.Hirmus igatsus juba pikemat aega.
Järgmise korrani!
ossu59 posted @ 13:13 -
Link -
kommentaarid (8)
19 Oktoober 2010

MUMMULINE JÄTK.
Mitte ei suuda end veel õmblusele häälestada.Kuigi plaane peast ikka läbi käinud küll.
Ehk lähemal ajal võin midagi ka riidetööd näidata.
Siin siis veel üks kaart.
Mis õpetust ma oskan anda.Katsetan ise,pole ju ma mingi tegija.Püüdsin seda siis mõne fotoklõpsuga näidata.Kuid nagu ütlesin,see ikka minu nägemus.
Põllekaart on jah alt koos ja 1,5 cm riba on kahe põlle vahel,et seisaks ka õrnalt püsti.Ja kui terava noaga põlledel ülemise kaareaugu välja lõikad,saadki 2 taskut.Lõikad kahelt poolt veidi sirgelt maha.
Kuid nüüd siis süda mummudega.
See siis väike tasku.Äärde on pael kleebitud.

Ostsin just sidest värske võõrasemadega kaardi.



Selline ta siis sai.Tasku võib ka raha poetada.Ja kaart kahepoolne.Pilti ei tulnud meelde teha.
Loodan,et kellelegi meeldib.

ossu59 posted @ 15:10 -
Link -
kommentaarid (12)
18 Oktoober 2010

HILISED KÄRBSESEENED!
Panen kiirelt uue nõelapadja.Sõbrants kohe tulekul.Nii et teinekord taas pikemalt.



Eks veidi kööbakad,kuid mis teha.Need ju enda aretatud.
Kohtumiseni taas.
ossu59 posted @ 14:52 -
Link -
kommentaarid (12)
17 Oktoober 2010

MUMMULINE"PÕLLEKE".
Eile saunast tulles kohe pidin seda mummulist paberit proovima.
Ja enne tudu sai see ka valmis.
Selline roheline kaart siis seekord.

Ja nüüd tuleb küll koristama hakata,sest eilne päev kadus linnas kolamise ja külaskäigu peale ära.
Toredate kohtumisteni.
ossu59 posted @ 05:46 -
Link -
kommentaarid (14)
16 Oktoober 2010

SÜGISENE TORUKÜBAR.
Üks nõelapadi taas valmis.Teise mõte ka olemas,kuid kuidagi ei leidnud rohkem aega.

Ja nüüd aeg sauna minna.
Ilusat laupäeva õhtut teile.
ossu59 posted @ 17:06 -
Link -
kommentaarid (14)
14 Oktoober 2010
KAART PERENAISTELE!
No nii.Üks netist leitud idee siis järgi proovitud.
Kahjuks pole kodus ei lillelisi,ei triibulisi ega täpilisi pabereid.Kunagi kui saan,proovin taas.Ja kui aega rohkem,siis tahan mõne taolise ka riidetükkidest proovida teha.
Aga see siis selliste tagasihoidlike paberitega.
Põll kahepoolne.Õnnitlused saab sisse kirjutada.


ossu59 posted @ 17:21 -
Link -
kommentaarid (6)
13 Oktoober 2010
PIDUPÄEVA SOKID.
Hea küll,tegin nalja.
Vaatan siin teie ilusaid sokke,mis tulevad sellise peadpööritava kiirusega.Ühed ikka uhkemad kui teised.
Ja siis mõtlesin,et kui juba Soktoobri kuu on,õmblen ka veel ühed.
Ja sellised said.Alumine pool teisest kampsunist,sest see oli hästi pehme.


Muuseas kampsunile olidki sellised lilled peale õmmeldud.Kuigi enam mitte esimeses nooruses.

No nii.
ossu59 posted @ 18:10 -
Link -
kommentaarid (18)
12 Oktoober 2010
KOLMAS KAART.
Õhtust.Teen kiire postituse,muidu tiriseb kell enne kui voodi jõuangi.
Tänane õhtu suuri askeldusi täis olnud.Üks asi ajab teist taga.Kuid lõpuks oli mahti ka see kaart järgi proovida.Õpetuse leidsin Silpsolpsu blogist.
Olen juba pikka aega mõelnud,et tuleks kohe üks kuu käsile võtta ja üritada teha neid asju,millede ideid ja õpetusi kuhjaga kokku kogutud.Muidu on ikka nii,et küll kunagi proovin.Aga millal see kunagi on kui lükkad asju edasi.
Aga enne pean oma lubadused kirjapandud projektides lõpetama.
Ja nüüd siis kaart.Pildid ka seekord ostetud kaardilt lõigatud.



Ilusat ööd teile!
ossu59 posted @ 20:18 -
Link -
kommentaarid (12)
10 Oktoober 2010
MAASIKA PAJALAPID.
Terve suve võl kauemgi seisnud.Eile võtsin kätte ja lõpetasin ära.
Täpid on tekstiilvärvidega tehtud.Leht on selline veniv froteeline.Väga halvasti tuli sik sak.
Tagused tugevast punasest.Vahel paks mahuline.
Võib olla kunagi ürtitan veel.Siis valin lehtedeks midagi tugevamat.

ossu59 posted @ 04:42 -
Link -
kommentaarid (10)
09 Oktoober 2010
ROOSA POSTITUS.
Täna siis selline roosa postitus.Eile saime rõõmsa sõnumi,et mehe tütar haigla poole teel.Ja enne magamaminekut tuli sõnum,et tütar on sündinud.
Kukkusin kohe kaarte tegema ning hommikul lõpetasin.Üks küll veel poolik,kuid see siis mõni teine kord.
Üks kaart selline proderiipitsi südamega.


Ja teine selline lihtsam.

Seest selline.


Väike inimene maailma sündis
ja aeg vaikselt vagu kündis.
Väga õnnelik on ta,
sest emaks oled Sa.
Ta toob õnne ja muret ka,
kuid ole kannatlik Sa.
Sest mida võiksidki tahta muud.
Sa uuele elule andsid suud.
ossu59 posted @ 09:07 -
Link -
kommentaarid (15)
08 Oktoober 2010

JÄNES PÄHKLIKORVIS.
Ostsin poest kaks jänese pead.Tahtsin teha papusid,mida olin ka netis kolades näinud.Kuigi need hästi kerged,siiski papude jaoks veidi kobakad.
Ja eile õhtul mõtlesin,ei teeks peale ka keha ning istutaks selle siis korvi.
Kehaks on pisike tite müts,mis mahulisega täidetud.
Jalad ja käed on mütsi paeltest.Kleit ja müts on kardinapaelast,mis rohelise pitsi ning pärlitega kaunistatud.
Kuna liimipüstolit pole,on kõik õmmeldud.


Papud on pehmest fliisist.



Vat selline röömus tegelinski siis seekord.Ta võib kenasti aknalaual istuda oma pähklikorvis.Ja kui kiiresti nõel vaja käest panna,pole tal kindlasti midagi selle vastu kui nõel ta pehmes kehas hetke peatub.Ta ju nii trullakas.
Ilusat algavat nädalavahetust teile.

ossu59 posted @ 12:41 -
Link -
kommentaarid (14)
07 Oktoober 2010
TASKUGA HIIRE PAJALAPID.
Juba suvel tuli mõte teha need pajalapid sellised.Kuid ikka on see proovimine ja õmblemine ainult mõtteks jäänud.Eile sai siis tehtud.
Samast kampsuni jäägist.Tagune mustast sitsist.Vahel paks tepitud mahuline.
Pealmise osa all on ka must sits.Et hoiaks rohkem kuuma eest ja ei hakkaks hirmsasti venima.


Sellised nad said.Kasutades igaljuhul mõnusad ja mugavad.Õhtuse musta õmblemise kohta kahjuks sama öelda ei saa.
Kaunist neljapäeva!
ossu59 posted @ 03:25 -
Link -
kommentaarid (14)
06 Oktoober 2010
SOKI LÕIKED.
Tere
Panen igaks juhuks need ka siia.Võib olla soovib keegi ka katsetada.
Ja kuna kell alles poisike,siis vaatan,kas ülejäänud kampsunitükkidest annab midagi veel meisterdada.
Kaunist õhtut teile.

ossu59 posted @ 17:59 -
Link -
kommentaarid (1)
05 Oktoober 2010
Õhtust!
Võtsin siis taas selle sokiõmbluse käsile.
Soki puudust küll õnneks pole,kuid need lõiked seisavad juba vist kuus-seitse aastat.Ja kuna nüüd selline tore üritus,otsustasin neid lõikeid ka kasutada.
Sain need siis õmbluses olles.Meie juurdelõikaja kandis selliseid sokke.Kuna päev otsa püstijalu ja need sokid ei ole kummidega,pidid väga mugavad olema.Ja õmblemine-suts ja valmis.
Esimesed tegin tema järgi froteeriidest,kuid lisasin õmblusvarud,nii et sokid said hirm suured.
Need siis tegin vanast kampsunist.Õmblesin ooverlokiga.Ja kuna seal valged niidid,siis tegin ikka musta niidi ringi õmblusmasinaga ka ikka peale.
Siin need soktoobri imed siis on.Head teleri vaatamise kapukad.

Must,ehk siis tald on selline sametine.


Ilusat õhtut teile.
ossu59 posted @ 17:22 -
Link -
kommentaarid (19)
04 Oktoober 2010

ERITI SUUR JA RAMMUS.
Hommikust!
No mida ma oskan öelda.Mees tuli sõjamängult tagasi ja tõi jogurti.Tops kõrge ja peenike.Mida siis teha?Jogurt kõhtu ja tops uuele ringile.
Eelmine kuu kaartieri,see kujuneb paratamatult nõelapatjade kuuks.
Kuigi jah.Tuleb teha väike vahe.Lõikasin eile oma sokitoobri sokid välja,kuid läks täiega aia taha..Ja see nõelapadi oli kohe nagu palsam ebaõnnestunud õmblustööle.
Aga eks vaadake pilte ja otsustage ise.




ossu59 posted @ 03:35 -
Link -
kommentaarid (30)
03 Oktoober 2010

SÜGISENE TRIINU.
Tere taas.
Mõtlesin küll,et puhkan ise ja lasen ka teil neist nõelapatjadest puhata.Kuid võta näpust.Netis tuuseldades jäi silma kena lepatriinu tort.Kuna polnud plaanis torti teha,otsustasin nähtust nõelapadja taas vormida.Oleks võinud veidi rohkem kopsakam ja ümaram olla,kuid esimene katse.Ehk kunagi kui aega rohkem ja taas huvi,teen veidi teisiti.
Ja selline ta siis sai.



Kuid nüüd saun küdema ja miskit süüa tegema.Mees kolm päeva metsast õppustelt tulemas.
Kaunist pühapäeva jätku teile.
ossu59 posted @ 11:45 -
Link -
kommentaarid (13)
01 Oktoober 2010
ossu59 posted @ 11:17 -
Link -
kommentaarid (12)