Jonassita nikitsemised
Jonassita nikitsemised

Parema meelega heegeldan ja koon,
<br />aga kui vaja, siis ka õmblen
<br />ja kui ikka väga vaja, siis tikin ka


15 Oktoober 2015
RÕNGASSALL

Sattusin Rimis lõngariiulisse Ja jäi silma ilus lumivalge kohev lõng, Alize Country. Oli teine nagu toru peenemast lõngast. Kohe tekkis idee, et sellest saaks ühe ilusa rõngassalli.
Kui jõudsin koju, hakkas see lõng kohe "sügelema". Proovisin siis üha suuremaid vardaid ja ikka lõdvemalt kududa. Ei olnud see ikka õige. Ei meenutanud seda pilti, mis mul vaimusilmas oli. Siis meenus pilt Kathrine Heiglist, kes kudus kätega. Proovisin. Tuligi selline nagu minu vaimusilmas. Jagan teiega ka oma uut rõõmu

Edasi on plaanis koeraga sokid
jonassita 15:31 - Link - kommentaarid (4)

04 Oktoober 2015
PALMIKUTEGA KAMPSUN

Avastasin just, et üks ammu valminud asi ka näitamata. No mis teha, kui nii kiire elu on

Sain millalgi kingituseks sellise samblarohelise lõnga. Esialgu arvasin küll, et pole vist eriti minu värv, aga hakkas ikka sügelema.

Otsisin ja vaatasin siis, mida võiks sellest küll teha. Leidsingi lõpuks DROPS design'i lehelt vajaliku.


Hakkasin aga pihta. Nagu arvata võis, ei saa ma ikka päriselt juhendi järgi teha Isetegija Ülaosas oli ette nähtud ripskude, no igav ju... Pikendasin sinna palmikuid. Kapuutsi ei julgenud plaani võtta, mine tea, kas lõnga jätkub. Nii saigi minu kampsun pisut erinev õpetuses olevast. Aga on pehme ja mõnus. Täpselt hea sügisel peale panna.

20150223_235102


Ilusat sügise nautimist!
jonassita 12:28 - Link - kommentaarid (9)

BEEBITEKK JA ROOSA KAMPSUN

Paistab, et on ikka aega läinud viimasest postitusest. Eks ma ikka üht-teist olen nikitsenud ka, aga pildile pole saanud.

Aasta algupoolel teatas üks töökaaslane, et on beebiootel. Meie kohe, et "ha-ha hea nali", kuna ta ei olnud üldse selline nö titemeelne. Aga selgus, et ei mingit nalja Kui beebi siis beebi. Kohe tekkis vajadus talle üks tekike teha. Värviks soovis kollast. Tegu on äärmiselt targa ja taipliku naisega, kellel kindlasti tulemas pisike tarkur, siis selge, et mustriks on öökullid

Korra juba lootsin, et kas tõesti saab seekord tekk enne valmis, kui laps... Aga nohh, siiski jäin paar nädalat hiljemaks. Millest pole hullu, sest ega ju kohe ei jookse teiste rahu rikkuma. Tekk ootab omaniku juurde jõudmist.

20150901_215819


Millalgi avaldas tütar soovi, et tahab omale mõnusat kampsunit. Nagu tellimise peale jäi kord poes käies näppu pehme roosa lõng. See jäi aga ootama oma aega, kuna beebitekk oli pooleli ja mõned töised tegemised vajasid tegemist. Samuti saime vahepeal hakkama kolimisega uude kodusse.

Nüüd siis, kui tekk oli valmis ja muud asjad ka tehtud, oli käes kampsiku kord. Minu jaoks suur väljakutse, sest äärmiselt igav on kududa lihtsalt parempidises koes. Kuna aga lõng oli karvane, polnud mustril mingit mõtet, sest see lihtsalt kaoks sinna sisse ära. Sobivalt sattusin ka haiguspuhkusele, niiet sain aega produktiivselt kasutada. Lapsel vähem oodata.

Tulemuseks täiesti lihtne lohvakas kampsun. Täpselt vastavalt tellija soovile.
20151003_211745

Peab uusi ideid ammutama asuma. Õhtud on juba piisavalt pimedad
jonassita 12:00 - Link - kommentaarid (1)