Tsunaami HobiLaegas
Külalised alates 16.01.2009
free countersMinu seikleja-hing on nagu
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Milline matkasell oled sina
Minust
Vanus: tulihobuse aastal sündinu
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tähtkuju: kaljukits
Meeldib
Elu, sest elu on imeline. Igas asjas saab leida positiivse ja meeldiva külje ;)

Arhiiv
Vajalikud lingid
Ühised projektid
Hetke lemmikud

Loen
kriminulle, ulmet, "klassikat", käsitööajakirju ;)

Lemmik film
"Sõrmuste Isand" jättis kustumatu mulje

Meeldib kuulata
vastavalt meeleolule

Tsunaami HobiLaegas
Kõik, mida saab teha oma kätega ;)
31 Oktoober 2017
Titt hakkab juba inimese moodi välja nägemaÕpetaja sõnul teeme me tunnis Waldorfi nukku, mis eeldab minimaalset näomaalingut: täpid, ristid ja kriipsud.

Nüüd olengi veidi mõttes. Tahaks nagu suuri silmi, aga teha ma neid ei oska ... ja juustega on ka täielik mõttepaus ... tüdruk, kellele nukku teen, tahaks soenguid teha, mis eeldab korralikku juuksepahmakad ilma kiilaste laikudeta.


... ma segaduses ja tegelen vahepeal lappide ja kõladega ... ehk suudan hiljem otsusele jõuda, mida teha.


tsunaami posted @ 10:08 - Link - kommentaarid (3)

30 Oktoober 2017
Kummaline malelaud.

Tegelikult see pole ikka malelaud, aga väga selle moodi. Tahtsin lapitöö kursuse raames proovida sellise visuaalse illusiooni efektiga padjapüüri teha.

Selline see ideaalis oleks pidanud olema ...Kuna pole kunagi eelnevalt õmmelnud, siis kanga valik kodus on minimaalne. Neoon kollane külladki jäik kangas (vastikult hargnev) ja tükike tumesinist impregneeri, mis oli mõeldud poja tööpükste (kui ta veel lasteaias käis) paikamiseks.
Kangaid käes hoides sain aru, et väga kitsaks ma neid triipe lasta ei saa ... lihtsalt ma ei saa nende õmbluste käsitlemisega hakkama. Seega piirdusin piirdusin ruutudega 6*6, 5*5, 4*4 ja 3*3.
Tulemus siis selline.Triipude kokku õmblemisel avastasin, et tumesinine kangas tegelikult täitsa venib, samas neoonkollane oli ikka täitsa klaas. Õnneks õnnestus mul peaaegu kõik triibud ja nurgad korrektselt kokku viia. Hetkel olen peaaegu rahul. St kiiruga tehtud (kannatamatu nagu ma olen) ja väga ebasobivatest kangastest. Luban, et teen kunagi parema.

tsunaami posted @ 11:16 - Link - kommentaarid (2)

26 Oktoober 2017
Eilse Kõlavöö koolituse tulemus

Tegin siis taas esimest korda elus kõlavööd. Tunnis õpetaja juhendamise all sai kõlad lõngade otsa aetud ja kogu lõnga pundar üht otsa pidi radika külge ja teist otsapidi vöö külge seotud. Unustasin kogu aeg, et vaja kerega niite pingul hoida. Tunni lõpuks oli tulemuseks VÄGA ebaühtlane jupp vööd ja valutav kange selg.

Kuni koju sõitsin, mõtlesin kogu aeg, et peaks olema mingi kergem ja mugavam võimalus ... ja siis tuli meelde, et mul kodus on veel lapsepõlvest ( loe eelmisest sajandist) pärit mängukangasteljed mõõtudega ca 30*60 cm. Need sai kapinurgast välja kaevatud ja töö läks kohe palju libedamalt.

Esimese korra kohta võiks nagu rahule jääda. Tegemise käigus sain aru, et pikema töö puhul jääb lõngade pingutus ebaühtlaseks. Ilmselt lõngade võllile kerimisel tekitasin keskel väikese kuhja ja pikkamööda töö edenedes jäi keskmiste lõngade pingutus liiga lõdvaks. Lisaks avastasin, et puidust raam on aastate jooksul kapis vedeledes veidi lahti kuivanud.

Seega järgmisel nädalavahetusel tuleb ette võtta raami restaureerimine ja läbimõelda kuidas lõngad ühtlasemalt võllile kerida.

ja ilusat lumist ilma
tsunaami posted @ 05:51 - Link - kommentaarid (3)

24 Oktoober 2017
3 korda esimene!!!!

Et siis selgitan Selles potsituses räägin kolmest asjast, mis juhtusid sellel kuul ja olid minu elus esimest korda.

Sain oma elu esimese päris oma õmblusmasina. Sain selle täitsa tasuta FB rühmas nimega Kalamaja Tasuta Asjade Turg. Tegemist siis elektrilise õmblusmasinaga Tshaika, pärit on ta aastast 1989 ja täitsa töötab. Igaks juhuks käisin temaga hoolduses ka, kus siis teda puhsatati ja õlitati ja vahetati ära valgustus pirn ... muide, ma ei teadnudki, et seal valgus on

Teine esimene asi oli Lapitehnika koolitusel osalemine Rahvakunsti Klubi Veeriku ruumides.

Esimene täiesti minu õmmeldud asi sai ka valmis.Teisel tunnil tegime Puzzle palli
Sellel esmaspäeval tegime samas klubis TitteTunnis sai valmis ainult pea ... nohh mitte päris valmis. Täistopitud, nina tehtud ja silmakoopad paika pandud. Kodus vaja kere, käed ja jalad välja lõigata ja võimalusel täis toppida. Kui jõuab siis ka kõik kokku õmmelda.
Järgmisel tunnil klubis hakkame nukuriideid õmblema ....


Päikest
tsunaami posted @ 12:18 - Link - kommentaarid (4)1433934 visits