Tsunaami HobiLaegas
Külalised alates 16.01.2009
free countersMinu seikleja-hing on nagu
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Milline matkasell oled sina
Minust
Vanus: tulihobuse aastal sündinu
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tähtkuju: kaljukits
Meeldib
Elu, sest elu on imeline. Igas asjas saab leida positiivse ja meeldiva külje ;)

Arhiiv
Vajalikud lingid
Ühised projektid
Hetke lemmikud

Loen
kriminulle, ulmet, "klassikat", käsitööajakirju ;)

Lemmik film
"Sõrmuste Isand" jättis kustumatu mulje

Meeldib kuulata
vastavalt meeleolule

Tsunaami HobiLaegas
Kõik, mida saab teha oma kätega ;)
28 November 2017
Lapitehnika koolituse viimase tunni teemaks oli Bargello tehnika. Paar postitust varem näitasin ribasid ja lubasin näidata ka juba kokku õmmeldut. Nüüd ma seda siis teen.Kangas ei olnud kõigr parem - Humanast 1€ saadud kanganäidiste komplektist võetud lapikesed. Kangas oli jäik ja servast pudenev. Samas muster on näha ja sain aimdust kuidas sellist mustrit teha. Seega olen rahul

Villa ja lõnga koolituse teise päeva tulemus. Väike viht kraasitud, seejärel kedervarrel lõngaks tehtud ning lõpuks ka korrutatud lõngSee kedervarrega lõnga ketramine oli päris vahva tegevus.


tsunaami posted @ 21:44 - Link - kommentaarid

Projekt "Tite tegu" on jõudnud lõpusirgele

Saage tuttavaks, see on minu uus sõbranna Vaprake.Vaprakeseks kutsuvad teda need, kes on samanimelist multikat näinud. Õige nime annab talle tema uus sõber, kellele ma nuku laupäeval üle annan.

Nädalavahetusel sai nuku garderoobi täiendatud.

Bodi - tehtud vanast valgest T-särgist ja sahtlis leitud pitsi jääkidest. Selja taga nööp, et ikka selga saaks tõmmata.

Komplekt mustadest teksadest ja oranzhist pusast - tehtud jällegi vanade teksade säärest, mille alles jätsin ja vanast T-särgist. Pusa kõhul on eelmiselt Käsitöölaadalt soetatud öökullitempliga tehtud pilt. Fotol pole kahjuks näha, aga öökull on ilusti pärlmuttersinine - alla sai tehtud hõbedane öökull ja peale tumesinine, tulemuseks siis pärlmuttersinineHeegeldatud kampsun - kuna tegin selle kui muid riideid ei olnud, siis võhiklikkuse tõttu ei arvestanud riiete võimaliku paksusega ... tuli veidi liibukas.Öösärk - kinnis jällegi seljal.Pidulik boolero - tehtud eile õhtul ühest väga pudenevast ja auklikust pitsist. Kinniseks haak. Haagi külgeõmblemise jälgede peitmiseks on kuumaliimipüstoliga külge liimitud paar kristalli.

Veel peaks valmima pidulik õrnroheline kleit. Loodan, et saan seda reedel juba näidatatsunaami posted @ 07:15 - Link - kommentaarid (3)

22 November 2017
Lammas Linnas villatööd.

Aasta lõpp on olnud väga tegus. Võtsin ette ühe FB vahendusel leitud kolme päevase koolituse - Villatööd, ketramine kedervarre ja vokiga

Eile hilisõhtul seiklesin Järvevanateel, aga jõudsin õnnelikult kohale. Sain targemaks erinevate villaliikide osasKraasisn käsikraasidega lamba villa ja sõbranna hundikoera käest saadud koerakarva. Lisaks proovisin ka villa kammida.

Siin pildil on siis kammitud (vasakul) ja kraasitud (paremal) vill.
Lapitehnika tunnid said esmaspäeva õhtuga otsa. Kahjuks pole rohkem ühtegi päris valmis tööd näidata. Esmaspäeval proovisime Quilt Bargello tehnikat

Tunnis sain ribad kokku õmmeldud, siis toruks ja siis erineva laiusega ribadeks lõigatud. Kokkuõmblemine jäi koduseks tööks, mille ma ilmselt nädalavahetusel ette võtan.Lõpuks näitan ka õpetaja poolt lapitehnikas õmmeldud vesti. See on üks asi, mille tahan kindlasti ka teha.


Samas tehnikas olen hetkel proovinud vaid lapikesi teha Ribad on kohe õmmeldus nö "voodri" külge ja iga järgmine riba kinnitab eelmise äratsunaami posted @ 11:11 - Link - kommentaarid (1)

03 November 2017
Veel üks kõlade tund selja taga.

Suurest hulgast mustritest sai hoolega valitud üks. Mulle meeldis see, et ühe lõngade valikuga saab teha mitu erinevat mustrit. Seda siis sõltuvalt kõlade pööramisest.

Lõngade paigutusJa selgitav jutt sinna juurde koos pildiga tulemusest.

Ja nüüd tuleb pilt minu poolt tehtud vöö jupist ... kus hoolega valitud muster lendas põrmuks halva lõnga valiku tõttu.
Õpetaja küll ütles, et tegemist peab olema tugeva lõngaga, mis eriti ei veni ... aga kes siis kuulab. Ikka võetakse see, mis kodus silmailu pakub. Igatahes läksin alt. Sünteetiline lõng, kohev ja topiliseks kiskuv ning tulemus ebaühtlane.

Aga kõladega tegemine mulle meeldis. Kui lõngad õigesti jooksma saab, siis on tegemine lihtne ja tulemus ilus.


tsunaami posted @ 09:52 - Link - kommentaarid1433442 visits