Tsunaami HobiLaegas
Külalised alates 16.01.2009
free countersMinu seikleja-hing on nagu
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Milline matkasell oled sina
Minust
Vanus: tulihobuse aastal sündinu
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tähtkuju: kaljukits
Meeldib
Elu, sest elu on imeline. Igas asjas saab leida positiivse ja meeldiva külje ;)

Arhiiv
Vajalikud lingid
Ühised projektid
Hetke lemmikud

Loen
kriminulle, ulmet, "klassikat", käsitööajakirju ;)

Lemmik film
"Sõrmuste Isand" jättis kustumatu mulje

Meeldib kuulata
vastavalt meeleolule

Tsunaami HobiLaegas
Kõik, mida saab teha oma kätega ;)
24 Mai 2016
Ajalehetorudest punumine

Nädalavahetusel sai veidi punutud. Üritus toimus Siilikese Töötoad abiga Pääsküla Noortekeskuse ruumides. Juhendas Avelin Gildemann

Sain valmis kandilise põhjaga ja sangadega värvitud torudest karbi/korvi. Torukesed olid eelnevalt õpetaja poolt valmis keerutatud ja ära värvitud.

Kasutasin kahe pulgaga punumist. Püsti pulkasid oli paaritu arv. Seega tekkis külje peale kahe värviga punumisel diagonaalis triip. Kui püstipulkasid oleks paarisarv, siis oleks tekkinud püstised värvilised triibud. Kui veidi muuta punupulkade liikumist, siis tekkis "kalasaba" muster. See rida, kus diagnonaalsed triibud oma suunda muudavad.Sellel pildil on näha kuidas näeb välja kolme pulgaga punumine. Tekkib selline veidi reljeefsem riba. Nelja pulgaga tuleb veelgi esiletungivam riba.Siin on näha kuidas shablooni kasutades tekib "sang" ja veidi saab aimu ka serva punumisest.


Sellel "grupipildil" on näha töötoas valminud korve. Taga vasakul on just nimelt paarisarvu püstipulkadega tehtud korv - on ilusti näha püstised värvitriibud. Kui vahetad punupulkade värvi, siis tekkib tore malelaua muster.Pilte oleks võinud ikka rohkem teha ja põhjalikumalt. Kuid punuda oli nii põnev, et lihtsalt unustasin mida olin pildistanud ja mida mitte.

Kokkuvõtvalt olen väga rahul

Päikest
tsunaami posted @ 07:51 - Link - kommentaarid (3)1433432 visits