Tsunaami HobiLaegas
Külalised alates 16.01.2009
free countersMinu seikleja-hing on nagu
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Milline matkasell oled sina
Minust
Vanus: tulihobuse aastal sündinu
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tähtkuju: kaljukits
Meeldib
Elu, sest elu on imeline. Igas asjas saab leida positiivse ja meeldiva külje ;)

Arhiiv
Vajalikud lingid
Ühised projektid
Hetke lemmikud

Loen
kriminulle, ulmet, "klassikat", käsitööajakirju ;)

Lemmik film
"Sõrmuste Isand" jättis kustumatu mulje

Meeldib kuulata
vastavalt meeleolule

Tsunaami HobiLaegas
Kõik, mida saab teha oma kätega ;)
30 Detsember 2012
Lubatud järg Roosiprosside tegemise õpetusele

Kõigepealt liimipüstol sooja.

Alustame 2 "kinnise" nupu lehtedega kaunistamisega.
Sättige nupp organsa lehe sisse. Vaadake, kas mahub - kui ei mahu, siis lõigake veidi otsa lühemaks. Mõelge läbi, kuidas nupp peaks asetsema selle lehe sees. Nüüd tuleks panna tilk liimi organsa lehe sisse ja kohe sellele järgi roosinupp. Kohendamiseks on aega ca 30 sek, siis hakkab liim juba hanguma. Nüüd teha sama moodi atlass paelast tehtud lehekesega. Minul tuli selline tulemus. Sama korrata ka teise"kinnise" nupuga.Järg on jõudnud roosiõite kokku panemiseni.
Kõigepealt pange õied kokku ilma liimita, vaadake kuidas nad kõige paremini kokku sobivad. Kui parim paigutus on leitud, siis liimipüstol kätte, tilk liimi ühe õie küljele ja kaks suuremat õit omavahel külgepidi kokku. Ja kolmas kahe eelneva külge (liimi ikkavahele ka). Kuni liim taheneb, saab veel veidi kimpu vormida.Nii näeb kimp välja tagant poolt. Kui on jäänud mõned liiga pikad otsad, siis võib julgelt need ära lõigata. Vajadusel palun küünla kohal veidi ära sulatada.Nüüd tuleks leida sobiv kohta kahele kinnisele nupule ja need liimiga paika panna.Nüüd veel atlass ja organsa lehed. Nende paigutamisel ei ole vaja muretseda prossi tagumise külje väljanägemise pärast. Kõik saab ilusti ära peidetudEnne, kui hakkate haaknõela või prossinõela kinnitama, on vaja lõigata sobivas suuruses atlasspaelast nelinurk ja selle servad küünlaleegi kohal ära sulatada.See nelinurk on vajalik prosssi tagaküljele jäänud segaduse peitmiseks ja prossikinnise paremaks kinnitamiseks. Kui segadus on suur, aga nõel väike, siis on vaja kahte nelinurka: suuremat segaduse peitmiseks ja väiksemat nõela kinnitamiseks. Mina sain ühega hakkama

Vaadake oma prossi peale ja otsustage kuidas tahate sedakanda- milline õis üles, milline alla Kui prossi paigutus on selge, siis prossi tagumisele küljele tuleks tõmmata liimiga haaknõela/prossikinnise pikkune triip. NB Mitte prossi keskele vaid rohkem ülemise serva poole, siis jääb pross paremini paigale.
Selle liimi triibu peale kinnitada haaknõel/prossikinnis ja kohe selle peale varasemalt lõigatud atlassist nelinurk.
Suruda kinni ja oodata kuni liim on veidi tahenenud. Siis lisada liimi mujale nii, et atlassist nelinurk oleks ilusti kinnitatud.Ja pross ongi valmis

tsunaami posted @ 14:54 - Link - kommentaarid (7)

29 Detsember 2012
Lubatud Roosiprossi tegemise õpetusKõigepealt nimekiri vajaminevast:
1. 2,5 cm laiune taftpael rooside tegemiseks - õied tulevad elavamad, kui kasutada vähemalt 2 värvi
2. Roheline altass ja organsa pael laiusega 2-2,5 cm
3. Niit, nõel, käärid - niidi värv ei ole väga oluline, see ei jää paistma.
4. Metalljoonlaud, lõikelaud (mittesulav), liimipüstol, jootekolb, küünal
5. Haaknõel või prossialus.

Kõigepealt tuleks lahti lõigata pael õielehtede jaoks.Ühe kroonlehe jaoks läheb vaja ca 2x paelalaiusega paela pikkust ehk siis 2,5 cm paela puhul lõigata 5-5,5cm tükid.Kuna kasutasin kahte värvi paela, siis loen iga värvi eraldi.

"Kinnise nupu" jaoks läheb vaja 2+1 kroonlehte. Nuppe oli mul kaks, ehk siis 2x(2+1)
Tegin ka veidi suurema nupu 3+1 kroonlehega.
Suurema õie jaoks läks mul 8+1 kroonlehte ja väiksema jaoks 7+1

Kokku läks minu prossi jaoks vaja 22+5 kroonlehte. Põhivärvi kroonlehi tasub igaks juhuks 2-3 tükki rohkem teha, sest lõpptulemus sõltub täiesti tegija soovist.Nüüd tuleks küünal põlema panna ja iga paelajupi servad ära "kõrvetada". Libistage lihtsalt paelaga sujuvalt leegi kõrvalt läbi. Ei tohi hoida liiga kaua või hoida leegi kohal. Sõltuvalt valitud paela materjalist võib see kas põlema minna või mustaks kärsata.Kui kõik paelad on töödeldud, siis võib küünla kustutada, seda vaja ei lähe.

Nüüd algab kõige aeganõudvam ja igavam tegevus - kroonlehtede krookimine.Kui Teie poolt valitud paelal on olemas nö parem pool, siis keerake ta allapoole. Minu valitud taftpaelal on mõlemad pooled ühesugused.
Paela nurgad tuleks nüüd keerata ära ja tekkinud "kolmnurk" niidiga kokku krookida. Ärge muretsege kui pael on veidi pikem ja kahe murtud nurga vahele jääb vahe sisse. See on täitsa OK! NB! Palun mitte väga kokku krookida.

Kui kroonlehed on kroogitud, siis tuleb huvitavam osa - hakkame õit kokku panema. Alusame südamikust, mis minul on teist värvi.
Kroonleht tuleks ette võtta pööratud nurgad tahapoole ja "murda" servad keskele kokku ja siis veel kord kokku voltida.
Tekkib selline veidi torujas moodustis, mis tuleks paari pistega kinnitada. Soovitan võtta pikema niidi, sest selle niidiga õmbletekogu lilleõie kokku.Pildil on näha, et jäävad sellised pikemad sabad, see on OK! Neist on hea kinni hoida, kui Te järgmised kroonlehed külge panete.

Järgmised kroonlehed on nö põhivärvi ja külge õmmeldakse neid ükshaaval.Järgmine kroonleht sai paigutatud sümmeetriliselt esimesele vastu.Sellega saigi valmis "kinnine" nupp. Kui nüüd lisadaveel üks kroonleht, siis saan selle veidi lahtisema/suurema nupu.
Edasine kroonlehtede paigutus on juba iga ühe enda otsustada. See on puhtalt maitseasi
Mina tegin järgmiselt. 1 südamik, 2 esimese ringi kroonlehte, siis 3 teise ringi kroonlehte ja suurema õie puhul 3 kolmanda ringi kroonlehte. Väiksema õie puhul oli kolmandal ringil vaid 2 kroonlehte. Õis tuli veidi "vildakas", aga see oli nii mõeldud

Kroonlehtede külge õmblemisel tuleks need õmmelda ühele tasapinnale/ühekõrgusele, siis on tulemuseks "avatud" õis. Kui Te õmblete iga järgmise kroonlehe eelmisest madalamale, siis tulemuseks on pikk kinnine õis.

Suurem õis pealt vaates - on näha kuidas kroonlehed on paigutatud.


Kõik õied koos


Nüüd tuleb roheliste lehtede "kokkujootmise" õpetus.
Atlass pael tuleb kokkumurda läikiv pool sisse, pikkus ca 4cmMetalljoonlaud asetada kokkumurtud paela peale veidi viltu ja tõmmata kuuma jootekolviga triip. Paela kvaliteedist sõltuvalt on ühe lehe tegemiseks kuluv aeg erinev. Tõmmake kolviga joon ühtlaselt ja ainult ühes suunas no vähemalt esialgu kui vilumus kasvab, siis saate juba ise aru, kuidas on just Teile mugavam. Mõne paela puhul on mõtekas kinni joota ka teiselt poolt.


Kui olete "õmbluses" kindlad, siis lõigake kääridega liigne ära ja keerake tekkinud "lehel" läikiv atlasspool välja.


Kinnise nuppu lehed tuleb teha veidi teist moodi. Need on väiksemad, neid ei keerata läikiva poolega välja ja kokku jootmine päris nurgast alates.Rohelise organsa paelaga käib sama moodi. Arvestama peab seda, et organsa on õhem ja "sulab" kiiremini.Siin ongi kõik õied ja lehed koos.


Kuidas prossi ennast kokku panna, sellest räägin homme
tsunaami posted @ 18:29 - Link - kommentaarid (9)

20 Detsember 2012
2013 aasta projekt - «12 erinevat tehnikat »

Kavatsen osaleda
tsunaami posted @ 07:00 - Link - kommentaarid

11 Detsember 2012
Hei!

Blogi on kuidagi nukralt tühi ja kuna pole ise midagi huvitavat viimasel ajal korda saatnud, siis ehin end võõraste sulgedega

Pühapäeval oli taaskord üle hulga aja Harjukate kogunemine ja sai õpetatud paeltest roosiprosside tegemist.

Õpilased olid andekad ja usinad. Siit saab veidi piiluda valminud töidNeed kaks peaks olema Mummukad ja Mummukad õe tehtud. Nagu õdedele kohane on perekondlik sarnasus olemas


Muhvi pross


Tipsi roosipross


See on junsu oma


betty tehtud


Tintsu oma


otto-triin lõpetas enda oma kodus


Need kas prossi on veel ilma autorite nimedeta, aga ehk saab need ka teada
tsunaami posted @ 20:49 - Link - kommentaarid (6)1433942 visits