Tsunaami HobiLaegas
Külalised alates 16.01.2009
free countersMinu seikleja-hing on nagu
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Naksitrallid filmist Naksitrallid
Milline matkasell oled sina
Minust
Vanus: tulihobuse aastal sündinu
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tähtkuju: kaljukits
Meeldib
Elu, sest elu on imeline. Igas asjas saab leida positiivse ja meeldiva külje ;)

Arhiiv
Vajalikud lingid
Ühised projektid
Hetke lemmikud

Loen
kriminulle, ulmet, "klassikat", käsitööajakirju ;)

Lemmik film
"Sõrmuste Isand" jättis kustumatu mulje

Meeldib kuulata
vastavalt meeleolule

Tsunaami HobiLaegas
Kõik, mida saab teha oma kätega ;)
04 Aprill 2018
Veel üks öökull

Minu ema armastab ja kogub öökulle - rahakassad, küünlaümbrised, vilepillid jne. Nüüd on sellele lisandunud ka amigurumi öökullid. Nimelt olen avastanud, et iga lõpetatud töö tõstab tuju ja ühe väikese öökulli saab tavaliselt õhtuga valmis Nii ma neid siis ka vorbin iga kord, kui põhitööga mingi takistus tekib ...See tore erksavärviline öökull sai tehtud just siis, kui tekkis tõrge kaelkirjakuga ...

Ja nüüd kõik ökulad koostsunaami posted @ 07:33 - Link - kommentaarid (3)

03 Aprill 2018
Lõpuks ometi hakkan oma heegeldatud kaelkirjakuga lõpusirgele jõudma.

Kes on amigurumisid heegeldades sattunud silmitsi probleemiga, et skeemi järgi heegeldades tuleb välja midagi muud, kui skeemi kõrval oleval pildidl paistab?

Minuga juhtus just selline asi. Ei-ei, see OLI kaelkirjak, aga kuidagi teistes proportsioonides. Kuidagi jämedama istmikuga Aga no pole hullu. Lõpuks sain jupid valmis heegeldatud ja tõusis küsimus, kas teha jäigalt istuv kaelkirjak või teha jäsemed liikuvatena ... küsimus sai esitatud tellijale.

Tellija valis liikuvate jäsemetega variandi ja lisaks tellitri kollase-roheliste triipudega püksid.

Nüüd on kaelkirjak valmis ... lisaks kõige tüütum laikude heegeldamine ja külge õmblemine ... täna õhtul hakkan pükse heegeldamatsunaami posted @ 10:24 - Link - kommentaarid (1)

12 Märts 2018
Kaelkirjak ja öökull trügisid vahele

Eelmises postituses plaanisin teha Rebast, kuid kaks (tegelikult 2 ja pool) tellimust trügisid vahele.

Üks kolleeg palus teha Kass-baleriini koopia oma 9-kuulisele ristitütrele. Tegin selle valmis. Liimipüstoliga kleebitud silmade asemel sai õmmeldud nööbid (vajalikus suuruses turvasilmi ma ei leidnud) ja kristalliga pross jäi ka lisamata. Muus osas suht sarnane ... seega pilti tegema ei hakanud.

Sõbranna tütar (Vaprakese ja esimese Baleriini omanik) tellis kaelkirjaku. Pinteresti tohutu valiku hulgast peatusime sellel Nunnul.
Nädalavahetusel sain valmis kere, pea ja nina ning ühe kõrva. Selle kõrva tegemisel sain aru, et tumepruun lõng, mida kavatsesin kasutada on veidi õhem. lihtsalt lõngade näpuvahel katsumisel ei saa sellest eriti aru, aga kuure realise ketta heegeldamisel on vahe juba peaaegu üks rida. Seega peab kas uue lõnga leidma või hakkama solmade arvuga mängima, mis on suht tüütu ... peab ütlema, et see rikkus tuju ära.

Tuju tõstmiseks lõpetasin amigurumi tunnis pooleli jäänud öökulli, mis oli emale lubatud.


tsunaami posted @ 07:35 - Link - kommentaarid (2)

01 Märts 2018
Amigurumi koolitus sai eilsega läbi.

Viimases tunnis õmblesime kokku teise tunni ajal alustatud jänkud. see on siis minu Jänks
Siin on kõik jänesed koos - on hästi näha kuidas valmiva mänguasja suurus sõltub lõnga valikust ... no ja muidugi ka heegeldamise tugevusest.Siin on koos kõik selle koolituse jooksul valminud mänguasjad. Kass-baleriin oli fotosessiooni staariksMulle see mänguasjade heegeldamine hirmsasti meeldib. Kavatsen seda ka edaspidi teha. Järgmiseks plaanin teha Rebasttsunaami posted @ 07:32 - Link - kommentaarid (6)

26 Veebruar 2018
Kass-baleriin valmis

Ei jõudnud kolmapäevani ära oodata. Pidime alles tunnis valmis heegeldatud ja täis topitud osad kokku õmblema ...Käed õmblesin külge varem ja tegin nii nagu õpetuses kirjas on, st õmblesin külge ja neid liigutada eriti ei saa ... no nii palju kui nad ise painduvad.

Jalad õmblesin külge selliselt, et neid saab keha suhtes liigutada. Õpetuse leiab siit. Õpetusel on küll õmmeldud nukk, aga eks põhimõte on sama ka heegeldatud nuku puhul.

tsunaami posted @ 11:31 - Link - kommentaarid (3)1637273 visits