-Kirsika- sahkerdab
-Kirsika- sahkerdab
Ise tehtud, hästi tehtud, kaua tehtud, kaunikene... 
!
13 Juuni 2007
Sain siis lõpuks oma pooliku töö valmis . Eile sain Harrietist lõnga ja asusin kohe kuduma. Õhtul aga mõtlesin 2 tundi, no kuidas ma need kaela kinnitised teen. Tahtsin teha algul seljale risti traksid aga oskustest tuli puudu
Õpetuse lisasin ka siia. õpetus pärineb siis minu sulest, ega pole kusagilt ajakirjast maha viksitud. Lihtsalt sai appi võetud tütre top, mis talle suur tagant veidi. All lõpus on ka muster. Kui pilte vaatasin, tekkis mõte, et võiks/peaks omale ka tegema

Vaatasin õpituba ja seal polegi ühtegi kootud toppi lapsele , küll aga paar heegeldatud toppi .

Kootud top
104 cm pikale, 52 cm vöö ümbermõõt

VAJA LÄHEB:
Schoeller+stahl Lerici color (55% puuvilla, 45% polüakrüül; 50g/85m) 100g
Vardadid nr 4
heegelnõela nr 3

Kudumis tihedus:
parempidine kude mustriga nr 4 varrastel 16 silma ja 22 rida = 10 x 10 cm

TÖÖ KÄIK:
Seljaosa: Luua 43 silma. Kududa mustri järgi, kuni töö kõrgus on 18cm. Koo silmad maha.
Esiosa: Luua 51 silma. Kududa mustri järgi, kuni töö kõrgus on 18 cm. Alusta kahandamist (töö välis servas): rea alguses 2. ja 3. silmus kokku kududa ning rea lõpus tagant poolt 2. ja 3. silmus (parempidisel real toimub kokku kudumine). Kokku 13 korda.
Nüüd teha kaela ava. keskel kududa maha 9 silmust, kududa tagasi. Kududa maha 2 silmust, kududa tagasi. Kududa maha 1 silmus. Teine pool kududa maha 2 silmust, kududa tagasi. Kududa maha 1 silmus. Samal ajal jätkata ka külgedel kahandamist (2 korda).
Kaela ava: Luua 40 kettsilmust, kinnita kinnissilmusega kaelava tippu. Heegelda edasi kinnissilmustega, kuni järgmise tipuni ning heegelda 40 kettsilmust.
Viimistlemine: Õmble tükid kokku ja peida lõnga otsad.
Muster:
Kalasaba muster:
11.I I 0 A 0 I I I
9. I 0 I A I 0 I I
7. 0 I I A I I 0 I
5. I I 0 A 0 I I I
3. I 0 I A I 0 I I
1. I I 0 A 0 I I I

I - Parempidine silmus
0 - Õhksilmus
A - 3 kokku parempidi. 2.silm tõsta esimeseks 1.ja3. silm kokku kududa ning see 2. silmus üle nende tõsta NB!Kudumata.

Peale 11. rida kududa edasi alates 3. reast.Eelmine nädal sai käidid kanga poes. Tegelikult olen seda kangast käinud paar kolm korda vaatamas ja nüüd ostsin ära.
Plaan teha seelik ja pluuse. Aga milline pluuse ei tea veel kangas on 170 cm lai.-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (13)