-Kirsika- sahkerdab
-Kirsika- sahkerdab
Ise tehtud, hästi tehtud, kaua tehtud, kaunikene... 
!
30 September 2006
oeh käin ja vaatan teiste blogisid - küll mõned alles jõuavad .....

TUBLID OLETE!!!!!!!

Endal palju assju mõtteis (tütrele kampsun, pojale vest ja mehele oleks villasokke vaja) ja palju pooleli

Õele teen boolerot (projekt sünnipäevaks),agalõnga jäi puudu ja poes sellist enam pole. Tegin kampsuni ja harutasin kõik ülesse nüüd siis enam vähem valmis ja tekkis kahtlus varrukate suhtes, et liiga kitsad jäävad kaenla alt. Helistasin emale ja oh häda varrukad peaaegu valmis ja ... vot oligi 2 cm puusse . Egas midagi uuesti harutama....

Seelik ka ei edene, noh nii palju on veel jäänud, et satsid üksteise külge õmmelda (vähemalt nii tubli olin, et suutsin ära krookida ja kokku traageldada). Ei viitsi lihtsalt masina taha istuda.

Pluusele tuleb alla serva pits, aga ei ole veel sobivat leidnud, samuti ei suuda otsustada : kas tikkida liblikas või roos.
Tahaks teha rokokkoo (või kuidas seda nüüd kirjapildis kirjutada ) pistes, aga ei saanud seletusest hästi aru, ja katsetasin joonise järgi. No panin täiega puusse - arvan, et annan alla....
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (1)
!
19 September 2006
No nii , lubatud kott ongi valmis. Tegin sinisest kangast ja oranzile kangale kribasin liblikad. Lapikesed taskuteks , mida saab kinni panna pisikestest pärlitest valmistatud nööpidega .

Loodan, et Rellu on koti üle seitsmendas taevas . Praegu pilti teha ei saa , kuna aparaat kooles äraSiin on siis lõpuks selle koti pildid. Suure koti pilt ei jäänud eriti hästi. Küll aga liblikad : kollane, punane ja sinine.

Rellu lubas minu kotiga iga päev koolis käima hakata....


Järgmised plaanid on sünnipäeva plaanid. Väikesele õele tahaks teha mingi komplekti. Aga ideid pole eriti.

Tegelt mõtlesin välja : teen ühe pluuse ja seeliku... tahaks hirmsast ühe boolero ka teha, aga peab otsima, kuidas seda teha . Pole kudumisega nii kaugele veel arenenud
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid
!
15 September 2006
11.30
Õde tuligi eile minu juurest läbi. Proovis ja keerutas ja oli vägev - nagu talle valatud.
Ütles veel, et nüüd on millega laupäeval sünnipäevale minna .

Võtan siis käsile uue koti projekti. Vaatan, ehk teen analoogse koti nagu see oranz liblikatega... aga liblikate asemel teeks: kas merekarbid või roosid.

Seekord peaks äkki mulineed ka ostama. Eelmine kord oli kiire ja ei viitsinud kesklinna joosat ning tikkisin tavalise õmblusniidiga ... Minust laisemat vist pole


15:20
Kott on valmis õmmeldud juba mingi 2 tundi tagasi ja pool esimesest liblikast kah valmis .
Naljakas on asja juures, see, et mõtlesin hommikul, et teeks uue koti. Ja msnnis kohtasin inimest, kes tahab ühte kotti saada. Mõtted kohtusid. Tellija soovil tulevad siiski kotile tikitud liblikad nagu oranzil kotil.
Eks näis. Praegu peab tööle minema aga õhtul püüan liblikad lõpuni tikkida ning pärlitega kaunistada, ja siis pilt siia.
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (2)
!
14 September 2006
Niih, seelik sai pika pusimise peale valmis. Müttasin, mässasin vihastasin ja pusisin. Vot ei oska mina neid koondisi teha. Oleks saanud teha küll aga mulle ei meeldi kui puusakondi juures kah koondised. Panin siis selja osale kummi aga polnud sellest ka suurt kasu. Nüüd ootan nädala vahetust, et õdi tuleks proovima , kui talle läheb saab omale uue seeliku , selle üle on ta kindlasti õnnelik....

Seelik on õmmeldud mustast sitsiriidest.
Koosneb 5st satsist millest üks on värvel. Küljel on lukk (vasakul pool) ning seljal kumm sik-sak õmblusega kangale kinnitatud.
Satside servad on samuti sik-sakiga üle "overdatud".
Esimene sats on tehtud helekollase niidiga, teine tume kollasega, kolmas tume punasega ja kõige alumine helesinisega.


NB! Sellise seeliku valem peitub selles, et kui võtta vöö(puusa-)ümbermõõt ja korrutada 1,5ga, saad iga järgneva satsi pikkuse krookimiseks Aga kui kummiga teha peab lähtuma puusaümbermõõdust. Samuti sõltub satside arv seeliku pikkusest ning kui laiu satse tahetakse teha..

Ntx: Vöö(puusa-)ümbermõõt on 80 cm, siis :
esimene sats on 80 x 1,5 = 120 cm
teine sats on 120 x 1,5 = 180 cm
kolmas sats on 180 x 1,5 = 270 cm jne.
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (6)
!
06 September 2006
Njah, ammu pole mahti saanud külastada. Laisk olen olnud viimasel ajal ,
Pole mahti saanud assju teha....
Hetkel õmblen omale salsa seelikut. Mingit kataloogi sirvides jäi üks silma ja nigu õnnistus selgest taevast, andis Vanaema mulle ühe kangatükki ( ta ise nii kõrges eas, et näputööd enam ei tee, kuna nägemine pole kiita - eks 80. aastat elatud kah ju ).

Lõigatud sai juba nädalaid tagasi välja, aga eile alles tegema hakkatud...
Mõtlesin, et teen iga satsi servad erinevat värvi niidiga, et lõbusam oleks , ja siis tahaks kas litter paela ja pitsi allla serva või ainult pitsi - juhe nii koos.
eks näis, aga LIBLIKAD vot need tulevad niikuiniii, tulgu või surm .

Eks näis - Disaini töö veel toores ...

Ahjaa, eile, kui õmblesin, tuli poja appi vaatama ja sättima ning vajus lihtsalt unne...
Ei tea, kas tal oli igav või väsis lihtsalt raskest tööst ära ....
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid