-Kirsika- sahkerdab
-Kirsika- sahkerdab
Ise tehtud, hästi tehtud, kaua tehtud, kaunikene... 
!
28 Mai 2007
Häda ajab ikka härja kaevu.

Seoses kotivahetusega, sain ka ühe toki lõnga omanikuks. Hakkasin tütrele toppi tegema ja teadsin, et ei jätku sellest 1st kerast. Egas midagi jalad selga ja linna peale st. kesklinna. ja vat kus lops polegi Rakvere linnas üheski kaupluses selle firma toodangut. Muud on aga mitte seda. Omajagu oli tiirust kasu, kuna sain teada, millised lõnga tootjad esindatud on.

Egas midagi netist otsima ja näe Harrietis ongi. Kuna mul praegu rohkem eri soove pole tellisingi 1 toki lõnga ja 4 pisikest plastik lille, mille ümber saab heegeldada.

Top tuleb 116cm pikale (ca5-6 aastasele). kui valmis saan lisan ka õpetuse, siis hea endalgi teinekord vaadata , kui vaja läheb. lõng on shoeller Stahl Lerici Color toon 08 ehk roos. Vardad nr 4. ja muster sama mida kasutasin roosal boolero-kampsunil.

-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid
!
25 Mai 2007
Heegeldatud kübar

tegin tütrele paar päeva tagasi heegeldatud kübara, katse eksitus meetodil, ja tuli ikka välja. Harutasin ja heegeldasin ja jälle harutasin ja heegeldasin. Pidin peaaegu isegi üles harutama, kuna alguses ei tahtnud kuidagi asi edeneda.

Materialiks SteinbachWolle Spring (endine Capri) ja heegelnõel nr 3. Kulus ainult 1 tokk.

Pilti ei saa kahjuks näidata hetkel, kuna hommikul olid pildikasti akud tühjad ja mütsi omanik hetkel lasteaias.


Äkki keegi oskab aidata? Kuidas menüü ribale lisada õpetuse linki, ma ei soovi neid lemmik linkide alla panna.
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid
!
24 Mai 2007
Minu Esimene Vahetus Projekt
Kuna olen paljastatud võin pildi ka oma blogisse panna , tundub, et saaja oli rahul. Endal oli natuke nuker meel ära saata kotti, kuna oli kuidagi armsaks saanud .

Lisaks avastasin, et segu, mida olin kasutanud kotil (osaliselt), kattub ka saaja ühe kaela ehtega Saajaks oli siis Tiggr.

koti pärlid lähemalt

Kui lingil klikkida saate albumi, albumis klikkige pildile, siis näete pärleid, kivikesi ja helkurist merekarpe veelgi lähemalt.
P.S. Pilt on tehtud enne pärlite peale tikkimist.
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (2)
!
19 Mai 2007
Siin minu kotivahetuse kott. Vot, tegijat ei suuda tuvastada , aga igatahes aitähh talle. Mulle meeldib. Parajalt suur ja lilled on kihvtid.

-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (11)
!
17 Mai 2007
Hii täna oli postkastis teade, et pakk on mind ootamas loodan, et kotivahetuse kott. Eh nii põnevil, et püüan aadressi järgi siin mõistatada. Peab homseni ootama, kuna tobeda esitlue tõttu ei õnnetunud läbi põigata .

Aga homme hommikul 9 aeg olen kindlalt postkontoris platsis. Tänane öö on rahutu , kuna ootan huviga, millise koti saan.

P.S. Minu esimene IT TKV projekt
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid
!
10 Mai 2007

Eelmine nädal, reede, sai ühed püksid masina alt tõmmatud. Sinine fliis ja põlve juurde helkurpael.
Läksid 5a poisile kingituseks.

-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid
!
Püüan tõlkida vol.2

alustasin eile õhtul kudumist. See kord aga esi tükist, süda ei andnud rahu, kas tuleb ikka samasugune.

44 silma asemel lõin vardale hoopis 40, sest alles siis sain alumiseks laiuseks 36 cm. muidu 44 silmaga tuli 40cm laius.
2/2 soonikut kudusin ainult 2 rida. Praeguseks olen käeaugud ka teinud ja kahandus 2-1 täitsa ok (vastab 3le cm).

Koon pärast lõunal esitüki valmis ja panen ülesse. Ja teen alumises postis ka väikesed numbri vahetused. Kampsun, mida ma koon tuleb S (34/36) suurus.

Esitüki pilt

Tagaumisel tükil tuleb mul luua 40 silma asemel 36 silma. Muidu mul nagu kartulikott. Samast lõngast sai vest tehtud (päikese loojang tooniks), sealt hea järgi piiluda.
Kuna 1 tokk on valget (sillerdav lumi tooni nimi) peab mingi aeg poodi ründama. Ahjaa, lõngaks on Novita Mondo 100g tokk.
Arvatavasti usun, et kulub 8 tokki. Esi tükile läks ca2,5 tokki. Kui taga tükile ka 2,5 kulub ongi 5 koos ja varrukaid ju ka vaja.
-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (1)
!
09 Mai 2007
Püüan tõlkida.

Keelt ei oska ja olen appi võtnud loogika(teen esimest korda nii). Kui kellegil on mingi arvamus, palun, kuulan meeleldi( kui miskit on kahtlast või midagi peaks teisiti olema).
Tegu on kampsuniga, mis kootud nr 10 varrastel.

Siin on TÖÖJUHIS ja pilt kampsunist
Siin on
Joonised, muster ja tingmärgid


Vardad: nr 10 lõng 6tokki (arvan, et 100g=1 tokk) , kui kudusin vesti kulus 3,5 tokki Novita mondot nt.
Proovilapp: 10cm x 10cm= 9 silma ja 13 rida

SELG: Luua 40 silma nr 10 varrastele. Kududa 2:2 (2 parempidi, 2 pahempidi, 2 parempidi, 2 pahempidi) soonikut 4cm. Edasi kududa parempidises (tööparem poolel parempidine kude) koes, kuni töö kõrgus on 38cm.
Teha käe augud 1x2 silma maha, 1x1 silm maha. Edasi kududa, kuni töö kõrgus on 58 cm(silmad maha).

ESIOSA: Luua 44 silma nr 10 varrastele. Kududa 2:2 (2 parempidi, 2 pahempidi, 2 parempidi, 2 pahempidi) soonikut 4cm. Edasi kududa mustri järgi. kuni töö kõrgus on 38cm. Teha käe augud 1x2 silma maha, 1x1 silm maha. Koo veel 16cm (töö kõrguseks on nüüd 54cm). Alusta kaela augu maha kudumist: 1x4, 1x3, 1x2 . Edasi kududa, kuni töö kõrgus on 58 cm (silmad maha).

Varrukas: Luua 30 silma nr 10 varrastele. Kududa 2:2 (2 parempidi, 2 pahempidi, 2 parempidi, 2 pahempidi) soonikut 4cm. Varruka keskele kududa palmik. Anda külgedel kummalegi poole 1 silm juurde iga 9 . 21 .ja 30. rea alguses ja lõpus. Kui töö kõrgus on 44cm ja laius 42cm, alusta varruka kaare tegemist. 1x1 (4rea peale), 1x2 (6 rea peale). Töö kõrgus peab olema 54cm.

-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (2)
!
08 Mai 2007
Kotivahetus Vol.3

Käisin ja ostsin hommikul kanga ja muud vajalikud vidinad. No kohe ei saa, peas on keerelnud nii palju erinevaid mõtteid. Ma ei jõua neid kinni püüda. Et neid teostada, peaks mu lähedal olema vähemalt 5 inimest veel.

Kott ise on lihtne aga , kuidas kaunistada? paar tuttavat on öelnud, et mu mõtetest saaks lausa butiigi teha . Endal palju mõtteid ja lisaks leiab netist ideid. Just piltide näol. Mulle meeldib lihtne ja ilus asi. Lihtsuses peitub võlu, on vanarahvas öelnud .

Aga nüüd lähen kotti õmblema. Ja kaunistama, et see järgmine nädal posti panna. Täna vaba päev ka , sest tööd on palju (ma olen see inimene, kes tüütab teisi inimesi kaupluses
) ja hommikuti ei viitsi muude tegemiste kõrvalt käsitööga tegeleda. Alustad millegagi, siis peab paberile kõik kirja panema, et pärast segadust pole (ideed ja kuidas mida võiks veel jne.) asi vormub töö käigus .
Kui on vaba aega, pole mõtteid. Kui on mõtteid pole vaba aega.

-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid
!
04 Mai 2007
--> Mani Di Fata

No on fantast lehekülg alles. Aga seal üks valge pluuse ja see on täiega selline asi , et "I-Gotta-Have-It". Ja kuna mul pold ideid kootud pükstele, sain ka selle sealt.


Hirmus moodi on läinud see vausaba muster. Tuntud ka lehviku nime all.

Kel huvi on võib ka muid tõid piiluda, seal lisatakse pidevalt uusi pilte. Õpetusi kahjuks pole, et pigem tegu kohaga, kust ammutada uusi ideid.

-Kirsika- postitas @ PostOra! - Link - kommentaarid (4)