NAASKEL TORGIB AGA HARVA
NAASKEL TORGIB AGA HARVA
01 Detsember 2014
Heegeldatud vaip
Armastan vaipasid kududa kangastelgedel. Sügisel otsustasin, et proovin ühe heegeldada. Heeheldatud vaiba eeliseks on see, võtad ilusa ilmaga töö kaenlasse ja võid rahumeeli minna õue nokitsema. Esimene vaip

Tegin vaiba tegin veel ja veidi suurema

Kolmas vaip sai valmis mõni aeg tagasi, enne külmade tulekut

naaskelkirjutas selle posti 13:45 - Link - kommentaarid (2)
24 November 2014
Keraamika…
…on üks lemmikutest. Vaasidest on alati puudus ning kannud, õunamahla serveerimiseks, kuluvad sellel sügisel marjaks.


Tassid minu ulakatele sõbrannadele.


Tööd valmistasin Vääna Külakoja keraamikojas.
Kui keraamika huvitab kuid seni pole julgenud esimest sammu astuda, soovitan! Rohkem infot leiate keraamikaring täiskasvanutele alt

naaskelkirjutas selle posti 23:54 - Link - kommentaarid
15 Juuli 2014
Harju Madise rahvariided lapsele.
Tule Tulemine, laulu- ja tantsupidu on tänaseks ajalugu. See oli võimas!
Laulupeoks õmblesin lapsele Harju Madise rahvariided. Riietele lisaks klaaspärlikeed. Erinevad, et oleks „lihtsam“ valida. Vöö ja seelikukangas ei ole minu tehtud.
Pilt rahvariietest siin

Paar aastat tagasi valmistasime Vääna Külakoja käsitööringi naistega Vääna Mõisakooli rahvatantsurühmale Harju Madise riided 8 komplekti.

Rohkem infot leiate siinnaaskelkirjutas selle posti 14:51 - Link - kommentaarid (3)
31 Jaanuar 2009
Kaalulangetajad!
Peab kohe alguses silmad maha lööma ja teatama kõigile KAAL EI TAHA KUIDAGI LANGEDA! Aga algus tehtud ja hea seegi. Minu selle aasta jaanuari värviks on täiesti juhuslikult kujunenud punane. Jaanuari tööd siin
Kõige väiksem
järgmine on vähe kopsakam
ja no neist kõige priskem
Sellel kuul ma nähtavasti kaalu rohkem ei langeta. Seis jääb 430 grammi.
Head langetamist!
naaskelkirjutas selle posti 16:55 - Link - kommentaarid (3)
26 Juuni 2008
KALLISALLID!

Täna soovin teiega jagada kolme "Kallisalli" saamislugu. Pole ma mingi kirjutaja aga alguse sai see....
kuskil aasta tagasi arutasime Maribel´i rühmakaaslaste emmedega mida kinkida oma fantastilistele kasvatajatele lõpupeoks. Otsus tuli lõpuks järgmine: iga emme koob kolm lappi oma lapse nimega kes ei oska siis teised aitavad. Sügisel ostsin lõngad (7-venda) ja sallitegu võis alata. Alguse tempo oli nii kiire, et ma vaatasin, ohoo Jõuluks valmis, kuigi tähtaeg oli 1 märts. Vara rõõmustasin, viimased lapid jõudsid minuni nädal enne lõpupidu. Fantastilised lapid käes asusin vahepitse kuduma, äärde aga sai heegeldatud pits. Igale kallisallile kudusin kaks käejäljega lappi, millele tikisin peale aastaarvud ühele 2004 ja teisele 2008. Viimase salli võtsin venituse alt peohommikul. Lõpptulemus sai igale kasvatajale väikeste erinevustega siis selline (pilt kehva, vabandan)
Ma usun, et meie kasvatajad ei pahanda kui ma näitan teile ka seda pilti.

Meie rühma pealikud Anneli, Sirje ja Lii.
Laste nelja aasta naljakad ütlemised tähendas üles tädi Lii ja paks köidetud kroonika sai selline
Minu sügav kummardus toredatele kasvatajatele ja emmedele-issidele, et meie Nakside rühm selline sai!

Päev enne suurt pidu sokutasin sallide ja laste lõpupikniku vahele Maribel´i lõpukleidi õmblemise. Ja kell neli hommikul valmis ta oligi. Peakangelane oma pidurüüs.

Sellega sai siis läbi üks väikeste murede aeg!
naaskelkirjutas selle posti 12:07 - Link - kommentaarid (13)
18 Juuni 2008
Tekk PIIMAIMEJALE!
Tekilugu saab lugeda siit
naaskelkirjutas selle posti 10:45 - Link - kommentaarid (8)
17 Aprill 2008
JULGE HUNDI RIND ON....

Täna juhtusin olema foorumis hetkel, mil vabanes oksjoni aeg ja otsustasin siis osaleda. Pilt sai kehvake aga proovin homme päevavalgel oma "seebikarbist" parema pildi meelitada.
Vaiba mõõdud on: NB! 1.26-3.15

Minu esimene oksjon toimub siin

naaskelkirjutas selle posti 23:36 - Link - kommentaarid (8)
13 Jaanuar 2008
MINU VAIBAD!

Proovisin veidi oma pilte töödelda. Esimene variant
Teine
naaskelkirjutas selle posti 20:13 - Link - kommentaarid (1442)
10 November 2007
Naaskel ärkas talveunest, ehk!

Vahepeal on kevad läbi saanud, suvi läbi saanud ja pea-aegu sügis ka ja nüüd ongi õige aeg teha järgmine postitus!
Ja kuna ma suur jutustaja pole, kahjuks (ei tea kuskohast osad meie foorumlased sellise kirjutamise pulga on saanud, mis nii lahedaid lugusid kirjutab aga olgu) teen lühidalt.
Kõigepealt oli selline projekt nagu: Teeme asju lasteaeda. Esimene asi mis valmis sai on selline(mäng, mille jurde käib vürfel ja nupud ka)
ja minu lemmikud tegelinskid \"Nöörinääpsud\"

Need on meisterdatud samanimeliste tegelaste raamatu järgi kui kellegile pakub huvi, võin lasteaiast järele pärida ja teada anda. Seal õpetused täitsa olemas.
Kodu on vahepeal saanud endale uued vaibad.
Vaip 1.
Mõõdud 1.50*3.00
Vaip 2

Mõõdud 1.30*2.50
Ja Mardilaadal käisin ka "musti öid" otsimas ja leidsin ja päris mitu. Vahva üritus, ainult sedasamustki,et rahakotil võiks kood peale minna mingist summast.
Noh ja nüüd saadan postituse ära, eks näis mis ta teeb, kui teeb!
naaskelkirjutas selle posti 15:41 - Link - kommentaarid (8)
25 Märts 2007
JA VEEL LISAKS

tahtsin teile näidata oksjonilt võidetud superkena kaelakeed, millele sai juurde tellitud ka kõrvakad. Komplekti autoriks on KataP! Juba ette vabandused sest minu pildistamisoskus ei kannata kriitikat, ja pilt ise on siin!
KataP, veelkord suured tänud!
naaskelkirjutas selle posti 20:59 - Link - kommentaarid (5)
24 Märts 2007
Tere ja kaunist nädalavahetust teile kõigile!
No nii, olen kolm korda alustanud uut postitust ja iga kord on miskit vahele tulnud.
Minu head ja halvad tegemised vahepeal siis. Kõigepealt olen kaks rasvast miinust saanud harjukate koosviibimiselt, lugu selles, et pole lihtsalt sinna jõudnud! Minu teine lemmik, suusatamine on need korrad endale kahmanud. Aga mõte käsitöö suunas liikus ka seal, nimelt varusin endale paar ajakirja. Soome reisilt seesugused ja Austria reisilt seesugused. Esimeselt reisilt kaasa toodud ajakirjast meeldis mulle üks õmmeldud mantel, kanga jõudsin juba ka ära osta aga eks paistab kas sellest saab ühe mantli või viis suuremat kotikest, see selgub ehk hiljem!!! Teise reisi ajakirjades on palju huvitavat, ma võtan järgmisele harjukale need kaasa siis saate neid ise vaadata. Toredad suusareisid olid mõlemad, eriti meeldis oma super mägede,laskumiste ja lahkete inimestega aga Austria!
Käsitööjuttu ka.
Vahepeal olen siis tegelenud suuremaltjaolt viltimisega. Sussimemme õpetatud sussid said mul ikka ka valmis kuid nendest ei jõudnudki pilti teha, aga järgmistest pildid siis sellised: [img] ja [url=http://beta.album.ee/node/9598064/50036398#browse]pilt 2.
Ja minu lemmikuid vilditud kotikesi sai ka veidi tehtud. Kuna meie väikstel piigadel on jätkuvalt roosa-maania, siis sai Maribeli`le sünnipäevaks tehtud selline kotike, eest ja tagant.
Ja piigade lasteaiakaaslaste sünnipäevale sai kingiks kaasa viidud sellised kotid: türukule selline ja poisile selline. Algselt oli mõeldud auto peale teha aga ma ei teadnud kas 6 aastane poiss tahab enam tikitud auto pildiga kotti ja nii jäidki ainult rattad mis olid mõeldud nööpideks.
Ja ongi minu valmis asjadega kogu lugu. Poolikutega hoopis teised lood ja "kui" miskit valmis saab ja kannatab pildivalgust, siis ehk jõuavad need ka minu blogisse. Teile aga soovin fantastiliste ideede ja tööde jätku ja kaunist kevadet!
naaskelkirjutas selle posti 15:48 - Link - kommentaarid (9)
26 Veebruar 2007
Kaunist päikselist päeva kõigile tegijatele!

Minu tänases päevaplaanis oli "Aasta Ema" lapiteki lapikeste lõpetamine. Peale kõhkluseid ja korduvaid harutamisi said valmis siis sellised: esimene, teine ja kolmas.

Endiselt on mul kodus villaloori hunnikud ja veidike järgi ka heiet viimasest Raasiku turneest. Heidest olen teinud kotikesi ja villaloorist pisikesi vidinaid mida vahest kaela riputan: vidin 1, vidin 2 ühelt poolt ja teiselt poolt.
naaskelkirjutas selle posti 11:14 - Link - kommentaarid (8)
19 Veebruar 2007
Tere taas!

Proovin näidata pilti sõbrapäevaks saadud kingist.
Linik, kogu oma ilus kaunistab nüüd peeglilauda, lõngast teen endale sooja salli aga šokolaad on ammu söödud!


Suured tänud minu salasõbrale!
naaskelkirjutas selle posti 10:33 - Link - kommentaarid (1)
12 Veebruar 2007
Tere taas!
Üle pika, pika aja siis pisikest pilti ja vähekest juttu minu tegemistest.
Niisiis järgnev lugu minu heide ja villahulluse realiseerimisest.
Mõniaeg tagasi sai käidud Raasikul "Aade lõnga"ladu puistamas. Kaaslasteks olid Ritsik62, Mari Marike ning pidi tulema ka Sibulaplix kuid väiks sibul jäi haigeks ja nii me siis kolmekesi teele asusime. Kohale jõudsime enam vähem ilusti, ainult paar korda sai kohalikelt teed küsitud. Tootmishoone oli noh siuhke tagasihoidlik aga, kui me siis laoruumidesse sisenesime lõi minul silme eest mustaks Aga tore tädi Reet, kes seal töötas ei lasknud meil suurt kaua seal ühes ruumis minestada ja õhku ahmida. Et oleks ikka raskem valida ja otsuseid teha vedas ta meid läbi kogu valmistoodangu ladude ja et oleks ikka tõeliselt raske otsuseid teha poetas ukse lahti ka uue toodangu laos ja ikka rääkis ja rääkis mis värvid järgmisena kokku saab pandud ja......
Ennast veidi kogunud, valisin siis natuke ühte värvi ja veidike teist värvi ja lõpuks väljus Aade lõnga laost kolm ühe küüruga"kaamelit"Tagasitee möödus küll suhteliselt rahulikult tänu minu kaardilugejatele. Tänud neile!
Nonii, romaan saigi valmis.
Lapse sõbrannal Lisa`l oli sünnipäev ja tegin siis kingiks
seljakoti

millega oma väga vajalik kraam hommikul lasteaeda ja õhtul koju transportida.

naaskelkirjutas selle posti 10:44 - Link - kommentaarid (3)
02 Jaanuar 2007
Uuel aastal, uuel teel
Olgu rõõmus teie meel!
Kõik mis paha, jätke maha
Vana aasta selja taha!

HEAD UUT AASTAT!
naaskelkirjutas selle posti 21:48 - Link - kommentaarid (4)
28 Detsember 2006
Jõulud siis selleks korraks möödas.
Kuna sellel aastal lund napib,õigemini pole teda üldse,kaunistasime oma nulu,mis päkad akna alla tõid selliselt.Ka ehete värv sai valitud ja tehtud tunde loomiseks


Külas käis üks tähtis,kõhna ja punase kuuega Mees.Teiste blogides priskeid,pikutavaid punakuuega Mehi vaadates olime jõulunimekirjas vist eelviimased!

ja kingikotis oli palju kingitusi.Sellel aastal tellisid meie suure pere pesamunad jõuluvanalt printsesside "täisvarustuse".Kuna Jõulumammal läks õmblusmasin katki(loodame,et tal kingipakis selleks aastaks uus mudel),tulin Jõulumammale appi ja õmblesin kleidid ise.


Jõulumees läinud,(muideks ta lubas järgmine aasta läbi tulla,kui tublisi lapsi on ja veidi rohkem aega varuda)algas hirmus krabistamine.Seda krabinat ma teile ei lase,te teate ju isegi milline meeldiv helin see on!Kui pakid läbi krabistatud ja paberihunnik üle kontrollitud,oli laste silmist näha,et sellel aastal oli Jõulumees soovide nimekirja korralikult läbi töötanud ja igaks-juhuks mõne asja juurdegi pannud,äkki...!
Selline lühike kokkuvõte jõuludest.
P.S.Jõlusöögid olid meil ka aga nendest pildid ja retseptid kunagi teinekord

Praegu käib meil kostüümide tegemine vanaasta õhtuks!Teema:70-dad.
naaskelkirjutas selle posti 13:07 - Link - kommentaarid (4)
027990 käsitööhuvilist on siin käinud

http://teavitus.post.ee/ar_status.aspPaki teekond!
Kangakudumine
Kootud lill kindale
Vööteljed, lõim
Drops mustrid