Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
23 November 2006
Teatrikotikesest lähemalt.

Eelmises postituses oleva teatrikotikese idee leidsin ühest quilting projects raamatust. Olin ise ka üllatunud, et lapitekkide vahel selline elegantnte kotike asus.
Jään siinkohal kindlasti korrektsete eesti keelsete terminitega hätta. Kirjeldan siiski oma sõnadega koti tegemist.
Pind on reljeefne, mis on saavutatud teppimise ja lõnga abil. Teppisin mustri atlase ja puuvillase riide peale. Hiljem ajasin kolmekordse lõnga üle rea tepingute sisse. Kasutasin teravate tippude juures lõngade sisse ajamisel sellist nippi, et tõin puuvillase riide poole lõnga välja ja kohe uuesti sisse, jättes väikese aasa tippu. Lõnga ajasin sisse sukanõelaga, mille ots parajalt tömp, et atlasele kinni ei jää ning lõimet ei kisu, puuvillasest tuli aga ilusti läbi. Originaaljuhendite kohaselt peaks kasutama spetsiaalset teppimisnööri, seda ei ole mul kodus olnud ja otsima ka just ei tahtnud minna. Lõng oli koti kokku õmblemisel ka hea, vajus õmblusmasina meeleheaks õmbluskohtades parajalt ära. Vooder sisse, trukk peale ja valmis. Ahjaa, koti kuju mõistagi, kolmeks kokku volditud ristkülik.

Reljeefsus on kotil ilusti säilinud, atlas, mida pealismaterjalina kasutasin on vaieldamatult pidulik, nii ongi mu kotike päris mõnel korral ennast rahva keskel näidata saanud, ja seda ikka heast küljest.
laaneorg posted @ 11:48 - Link - kommentaarid (6)
162072 visitors