Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
14 November 2006
Pesupäev

Vanutamist vajavate asjadega on tihti nii, et asjad ammu valmis kootud aga ootavad sobivaid kaaslasi, kellega pessu minna. Siis omakorda kuivamine võtab kauem aega, eriti kui märjalt masinast välja võetud, et vormi venitada.
Lõpuks siiski kõik need etapid läbitud ühel kotil ja paaril sussidel. Tõele au andes peab tunnistama, et masinasse läks siiski kaks paari susse, aga elus esimest korda VISKASIN ÄRA midagi, millest kohe sugugi asja ei tahtnud saada.
Alustagem kotist. Korralikku mõõtu postiljoni märssi meenutav kott. Tagumine osa kootud ringselt, esimene samuti, ent tulemuseks pool ringi. Lilled peale tikitud. Õlapael kootud palmikus, ripskoes servadega, ent palmik vanus äratundmatuks, küll on aga õlapaelal tugevust.


Sussid on kootud "taskususside" õpetuse järgi. Pisut erksamaks värviliste minipärlitega kaunistatud.

Susside õpetus kokkuvõtlikult -
Loo viis silma, koo ripskoes 4 rida, seejärel kasvata teisest silmusest igal real 1 juurde kuni vardal 22 silmust. Järgmisel real kasvata igast silmusest 1 juurde, kokku 44 silmust. Nüüd koo 2x2 soonikus umbes 15 cm (jala laiusest olenevalt rohkem või vähem). Järgmisel real koo kahe silmuse kaupa kokku, et jääks 22 silmust. Nüüd igal real teine ja kolmas silmus kokku, kuni alles 5 silmust. Jällegi 4 rida ripskude ning vastavalt soovile kas koo või õmble algus ja lõpp omavahel kokku. Veel tuleks kokku õmmelda soonikuosa servad. Varbaotsa peaks pikemalt kokku õmblema (natuke ka ripskude kokku). Mina õmblesin pärast vanutamist varbaosa terava tipu ära ning lõikasin otsa maha. Sellest otsast sai kaunistuse lill...
Tagumise osa õmblesin ka kolmnurga üles, et ei oleks teravat tippu sabana taga.

Untsu läinud susside lugu järgmine. Heegeldasin vaba käega mingi lahtise kannaga meeste sussi variandi, ent proprtsioonid pärast vanutamist olid parandamatult metsas... Tõdesin enda jaoks, et oskan kootud asja paremini vanutada kui heegeldatut.
laaneorg posted @ 15:54 - Link - kommentaarid (22)
162069 visitors