Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
30 Aprill 2007
Sinised vardakotid.

Kingitused läbivad teinekord kõiksugu kummalisi teid, enne kui omanikeni jõuavad. Minu poolt õele saadetud veebruarikuu sünnipäevakink jõudis temani aprillis. Mina sain omakorda aprillis ühe jõulukingi. See-eest millise! Raudselt kuuluvad minu lemmikudujate hulka Uusmeremaal pesitsevad Tracey Ullman ja Mel Clark. Pea kõik nende väljaanded ilmuvad koostöös ning mõnusalt huumoriga vürtsitatud. Kingikotist leidsin nende "Knit 2 together" raamatu, täis põnevaid mustreid ja õpetusi ning mahlaseid kudumisega seotud lugusid elust enesest.
Selles raamatus jäi esimesena silma üks nii minulik kott. Autorid soovitavad seda käsiloleva kudumistöö transportimiseks kasutada, või nendegi poolest pid˛aama ja hambaharja vedamiseks, kui sõbrannad öist kudumismaratoni korraldama peaksid.
Valisin enesele sobivad ja lõngavaramus leiduvad toonid. Kahe värvi kasuks otsustasin sangade tõttu. Kootud kahekordsest lõngast, kott sai seega küllaltki tihe ja vormi pidav. Muster moodustub silmade kudumata ületõstmisega lõnga töö ees vedades. Voodri panin sisse ainult selletõttu, et vardad sealt välja ei piiluks ning mõnd pahaaimamatut kaaskodanikku ei torkaks. Koti põhi on 50 x 17 cm ning kõrgus umbes 27 cm.
Teine vardakott on õieti kudmis- ja heegeldustarvikute hoidik. Olin mingi aeg tagasi plaanid valmis joonistanud ja riidejääkidest tükidki välja lõiganud. Nüüd tulid need ühest kotist välja ja suristasin tolle hoidiku valmis. Triibulist on raske pildistada, silme eest võtab kirjuks, aga olemas on siis taskud igat mõõtu varrastele, ringvarrastele, heegelnõetele, silmusehoidjatele ja -märkidele. Sukanõelad said ka oma koha. Tühjad kohad räägivad sellest kui palju asju poolikutena valmimist ootavad. Kihid on sellised, et pealisriide all on plastikust kohamatist tugevdus, siis õhuke kiht vatiini, millele tepitud sisuriie taskutega. Kihte ühendab kant. Viriseda võib mustri üle, mis kaanele sai. Veab nüüd kogu kaane veidike kiiva, liiga erineva tekstuuri ja venivusega kangaid kasutatud. Mis muud, kui et inimene õpib kogu elu.

Üks pilt sisust natuke lähemalt ka, et paremini näha.
laaneorg posted @ 21:52 - Link - kommentaarid (15)
162497 visitors