Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
30 September 2010
Saapahooaeg!!!

Mulle meeldib sügis oma soojade värvitoonidega looduses, kargete hommikutega, ning saabastega! Oma pruunide lemmiksaabaste juurde õmblesin villase voodriga seeliku ning kudusin/heegeldasin paar pruuni kampsunit.

Stepping Stones Cardigan IW Crochet 2008 sügisnumbrist.
Autor: Kristin Omdahl
L6ng: Elann Peruvian Pure Alpaca Fina
Heegeln6el: 2mm

Selle lõngaga oli selline lugu, et üritasin teda kolme erinevasse kampsunisse kududa aga kuidagi ei olnud kudumiga rahul. Koel puudus igasugune vetruvus ning vaatamata imepeentele varrastele tuli kude liiga lõtv. Lõngakappis kolades komistasin juhuslikult selle mudeli õpetusele ning otsustasin heegeldamist proovida. Juhend näeb ette hulga jämedama lõnga kasutamist, seega tuli silmuste arv ümber kalkuleerida.
Meeldib selle mudeli kaeulus ja krooked. Viimasel ajal meeldivad eest lahti käivad lühikeste varrukatega kampsunid. Pikkade varrukadega kampsunid on natuke liiga soojad töö juures kanda.

sandstone1
sand1
sand2

Ramona kampsun
Autor: Jared Flood
L6ng: Merino Style Knit Picksilt
Vardad: 2,75mm

Meeldib mudeli lihtsus ja efektne õmblus ees. Peas mõlguvad potensiaalsed kaunistamise võimalused, nagu tikand või litrid... Pole õiget inspiratsiooni veel leidnud.

ramona1

Lugesin foorumis teemat Mille jargi lõnga valite ning pean ütlema, et on raske leida käe all mõnusalt pehmet mõistliku hinnaga looduslikust kiust lõnga, mis topiliseks ei kipu minema. Antud meriino lõnga on mõnus kududa ja kanda ent eriti varruka all kipub topiliseks minema. Soetasin endale topi eemaldaja, toote kiituseks pean ütlema, et toimib hasti lõnga liigselt räsimata.
Piltide tegemise ajaks olin kampsunit juba kordi kandnud ning pesnudki, topieemaldajaga üle käies ei ole ka lähedalt vaadates lugu liiga hull.
ramona2

laaneorg posted @ 14:20 - Link - kommentaarid (7)
06 September 2010
Kooliriided.

Kooli alguse puhul saavad lapsed ikka vähemalt mõned uued riided. Meie peres tulevad need riided enamasti emme õmblustoast. Kuuldavasti jõuavad lapsed millalgi sellisesse ikka, et enda tehtud riided enam ei sobi või ei meeldi, et küsivad riideid firmamärgi järgi... Meil ei ole õnneks sellisest ajast veel aimugi. Kõigi laste lemmik firmanimi on "minu emme tehtud".

Laura alustab homme 3. klassi (siin maal ei alga kool mitte 1.sept vaid peale labour day nädalalõppu, ehk et septembri esimesel teisipäeval) uue soengu ja sellise uue komplektiga.

Mudel Hilary Duff
Lõige McCalls #M5420 (enam seda lõiget ei trükita, seetõttu ei saanud ka linkida)
Materjalid Teksa, õhem trikotaa˛, paksem trikotaa˛, broderii pits

laura3

Ja kuna tegemist on tõeliselt edeva tütarlapsega, siis veel mõned võtted...

laura 1
laura 2

Olgu veel öeldud, et tänane õuekraad on pelgalt +16, teisipäevaks ja kogu ülejäänud nädalaks lubatakse jälle +30

kollaaz
laaneorg posted @ 19:48 - Link - kommentaarid (20)
162069 visitors