Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
30 September 2006
Selline sai siis minu pääsusaba. Kuna jõulud ei ole enam mägede taga, siis kingituste kasti ta õiget saajat ootama läheb. Lõngaks mohääri segu Patons Lacette. Kudumine läks endalegi ootamatult kiiresti. Tegin täpselt mustri järgi, kuna koon kaunis lõdvalt sai rätt mõõtudeks 160 x 76 cm. Siinkohal veelkord aitäh Leilile mustrit jagamast.
laaneorg posted @ 12:28 - Link - kommentaarid (14)
29 September 2006
Aitäh teile kõigile! Jagatud rõõm on topelt ja mure jääb poolest ka vähemaks. Naljakas küll aga tänase päikeselise päeva valguses tundub uskumatu, et eile võis nii hall ja sünge olemine olla. Tänan veelkord, et sain südant kergendada, teie heasoovlikud kommentaarid tegid hommiku kohe eriliselt rõõmsaks.

Nüüd aga midagi käsitöö teemalist. Põrgukitzi ideed järgides valmis meie lastetuppa üks jurta(vanad voodilinad leidsid asjalikku kasutust). Oleks nagu omale maja teind, nii suure põnevusega käis õmblemine ja aplikatsioonide peale sättimine. Uks on na tüdrukulik, seega tuleb ukse kõrval varsti Bob the Builder, et poja ka rahul oleks. Pildistamise ajal on lapsed sees ja itsitavad südamest, et nad ka pildi peal, aga keegi neid ei näe. Kui rohkem liikumisruumi tarvis, rullime seinad üles, muidu on neil lahe seal oma salaasju ajada.

Avastasin veel, et maja seinad on justkui puhas lõuend, kuhu peale saab oma proovilapikesi näiteks, või liblikaid ja linnukesi ja muid tegelasi riputada. Veel ei ole jõudnud aga mõte on.

laaneorg posted @ 15:55 - Link - kommentaarid (5)
28 September 2006
Täna ei näita midagi. Lasen hoopis natuke hinges pesitsevat kurbust välja, ehk hakkab kergem. Olude sunnil olen võõral maal ning bürokraatia tõttu ei saa töötada. Aeg ajalt lööb koduse inimese masendus üle pea kokku. Kuidagi luuseri tunne on, mille tõttu tunnen nagu peaks ennast kogu aeg tõestama.
Kodu, tõelised sõbrad ja sugulased on kaugel ning kuna Isetegija on üks vähestest keskkondadest, milles ennast teostada saan ja saan ka tagasisidet, siis siin ma nüüd oma nutujoruga olen.
Mõistan, et rohi on ikka rohelisem teisel pool aeda ja et kuskil mujal on ikka parem...
Ja tegelikult on häid asju ju lõppude lõpuks rohkem kui neid loendama hakata - mõistev ja armastav abikaasa, kaks tublit ja tervet last, võimalus ilma näha...
Ega sellest postitusest nüüd kellelegi mingit tulu küll ei ole, aga mul natuke kergem kui ta ikkagi teele saadan.

laaneorg posted @ 22:25 - Link - kommentaarid (11)
27 September 2006
Selle võtte peal said nüüd värvid natuke kannatada, aga mitte värve ei küsinud Leili33 lähemalt näha.
Kaunistusena siis peale tikitud linnusilma pistes lilled, peenike pael läbi aukude aetud ja triipude servad varspistega üle tikitud. Selle võtte pealt peaks muster päris hästi näha olema, kui kellelgi aga soovi võin mustri postkasti saata, originaalis on ta ju täiskasvanu mõõtu, ehk siis kordi suurem.
Seda ka veel, et lõng on Schachenmayr'i Only Stretch ning siledamaks pressimist 60 % akrüüli ning polüamiidi sisalduse tõttu ei kannata, seevastu ei ole väljavenimist karta.
laaneorg posted @ 18:39 - Link - kommentaarid (5)
Mul on hetkel käsil üks suurem kudumise asi ja veel natuke, aga teate ju isegi, et vähegi loova töö juures on inspiratsioonil viimane sõna.
Lugu algas sellest, et tütrel oli vaja ühte kampsikut, mis külmadel hommikutel mantli alla sobiks, ent liiga palav ei oleks. Lõngakorvist jäi näppu üks stretch lõng ning interneti pildialbumeid vaadates oli silma ja meelde jäänud üks kampsun. Nii ma seda pusima hakkasin. Poole kampsuni kudumise ajal tõdesin, et selline stretch lõng on suurepärane ka seeliku jaoks. Kuna mul Vogue Knitting kevad-suvi 2006 numbrist üks seelik juba ammu lehekülje peal sügeles, siis sai kamps kaaslaseks seeliku.
Modell muidugi niisama lihtsalt nö tavalises poosis pildile jääma ei soostu...

laaneorg posted @ 16:38 - Link - kommentaarid (15)
21 September 2006
Jagan lahkesti oma kübara tegemise kogemusi.
Mina kudusin kolmekordsest heidest, lihtsalt selle tõttu, et heie on tokki kolmekordselt keritud. Kudusin ringvarrastega, tõttöelda ei teinud hiiglasuurt, ainult sutsu suur oli enne vanutamist, oleks suurem olnud, oleks rohkem vanutada saanud, aga tihedust ja sooja jätkub niigi. (Liiga suur põnevus tulemust näha, ei viitsinud suuremat teha )
Alustasin 80 silmast, kaabu äär on kootud ripskoes ja poole serva pealt kahest kohast kahandatud 4 vahelduval real, järgmine parempidine rida kahandab iga 10 silma tagant, nii et varrastel 60 silma. Niimoodi kudusin sirgelt ühe portsu, mingi 15 - 16 rida, siis jälle kümme silma ühtlaselt kahandatud, võibolla ei peaks nii palju, kaheksast vast piisab, ma pidin seda kohta vanutamise käigus natuke venitama, siis kudusin sirgelt veel umbes 10-12 cm ja tegin lõppkahanduse - igal vahelduval real 10 silmust ühtlaselt kokku. Viimased 10 silma heidele ja kokku tõmmata, tagantjärgi tarkusena ütlen, et kokku tõmbamiseks lisage heidele mingi lõng juurde, siis ei ole katkemist karta ja auk saab korralikult kinni tõmmatud.
Vanutasin käsitsi, sest tahtsin asja käigus pähe proovida ja sättida. Märg heidemüts muide ei teegi juukseid märjaks. Kui suurus paras oli, jalutasin kaaps peas tunnikese või paar ringi ning toppisin siis paberit täis ja jätsin mulle sobivaks vormitult lõpuni kuivama.
Kaunistuseks proovisin karvasest lõngast heegeldatud paela üksi ja roosi koos paelaga, aga lõpuks meeldis roos üksi kõige rohkem.
laaneorg posted @ 12:35 - Link - kommentaarid (3)
20 September 2006
Nu vat ei saa need näpud rahu. Käsitöönurgas on hunnik uut ja huvitavat... Kaks päeva pidasin vastu, kolmandal haarasin vardad ja heide ning valmis viltkübarake. Esimese heide/vanutamise töö kohta olen rahul. Nüüd on mul ka möts, mida ehk mantliga kanda sobib. Sportlikke jakkide tarvis on pähe pandavaid toppasid küllaga.

Suurem uudishimu rahuldatud, nüüd saan pooleliolevad tööd enne lõpetada, kui uute ja huvitavate heideprojektide kallale asun.

laaneorg posted @ 22:13 - Link - kommentaarid (13)
18 September 2006
Küll mina ikka otsisin ja tuhlasin, et mis nime all siinpool ookeani villaheiet müüdaks, leidsin siis ühe interneti poe, kus teda suure soodusega müüdi, 1 tokk, kaalu täpselt ei tea, aga arvan, et 300 - 400 g, maksis 2 CAD. Ei tea, kas sellest kellelegi abi on, aga heide nimeks on siin "unspun (white) buffalo"Lisaks ostsin veel ühe peenikese pitsilõnga.
.

Vahepeal valmis pojale üks kampsik. Kuidgi hakkas mulle see muster meeldima...


Veel on mõned tööd käsil. Üks suur meestekampsun telliti mu käest, kuna sellised mahukad tööd aega võtavad ja vaheldust vajavad, on muud nipet näpet ka käsil. Salomoni rätiku sain üles harutada. Tundub, et minu lõngavalikust lähtuvalt ei sobi mul kolmnurka reavahetuseks 1 sõlm ja nelinurksele sallile 2 sõlme vaid ikka 3. Seetõttu alustasin uuesti.
Üks halli värvi riie tahab püksteks õmblemist ning paar motiivikest on otsustamisel, et millisest neist kott valmib.
laaneorg posted @ 18:01 - Link - kommentaarid (7)
16 September 2006
Meie jopede ja mantlite projektist jäi natuke riiet üle ka. Tütre garderoobis oli pükste puudus, nii valmiski jääkidest paar pükse. 4 aastase piiga vankumatu roosa armastus sundis väikest aksessuaari lisama . Püksid on õmmeldud roosa niidiga, all ääres ka väike ilupiste.
Tõepoolest roosast maasikavahust on need väikesed tüdrukud ikka tehtud küll...
laaneorg posted @ 13:25 - Link - kommentaarid (2)
13 September 2006
Mäletan kooliajast, nii ammu oli see kui ise sõrmikuid kudusin, kuna vanaema ja ema kõik mu soki- ja kindavajadused siiani täitnud on... Et mida ma siis mäletan, mäletan, et oli üks tüütu töö se kinnaste kudumine, ei tahtnud kuidagi edeneda.
Olude sunnil pidin nüüd oma ämmale, kelle vasak käsi operatsiooni tõttu väga külmakartlik ja muidu tundlik on, portsu sõrmedeta sõrmikuid kuduma. Ei suutnud uskuda kui kiirelt ja meeldivalt see töö läks, seda enam, et ei pidanud ühtegi paari kuduma, kõik neli kinnast said isesugused, kuna paarilist lihtsalt vaja ei ole.
laaneorg posted @ 00:39 - Link - kommentaarid (5)
11 September 2006
Täna hommikul hakkasid kaks koolijütsi uksest välja asutama, kui mõtlesin, et püüan nad ikka pildile ka ja näitan nende jakikesi, mis õmblemismaania ajal valmisid. Pildid ei ole kõige parema kvaliteediga, vabandan. Pealegi püüavad nad veel viimaseid minuteid oma lemmikmultikaid vaadata, enne kui peab uksest välja astuma, seega ei mingeid poose ega naeratusi. Mulle endale väga meeldis mantli mõte piigale, kuidagi retro oma kooliajast...


laaneorg posted @ 15:11 - Link - kommentaarid (10)
07 September 2006
Aitäh kulla isetegijad, teie julgustavad kommentaarid on väga innustavad. Olen jõudnud muide järeldusele, et ei maksa suurt isetegija foorumites ja blogides kolada, kui juba kolm, neli poolikut tööd käsil on, vastasel korral on neid 7,8 enne kui arugi saad... Täna saan siis teile ette näidata oma härrakese vesti, mis natuke uute ja huvitavamate ideede teostamise ajal oma valmimist ootama pidi. Vest ise väga lihtne, sellist just sooviti, eks ma sellepärast siis värvikama poosi valisin.Mõned päevad tagasi tegin internetis selle testi, et mis tüüpi lõng ma olen. Tulemuseks tuli auline nõudepesulapi puuvillane (dishcloth cotton) . Just juhtus mul kodus olema üks suur tokk seda va nõudepesulapi lõnga ning valmiski üks top minu lõnga identiteedi tuvastamiseks Idee, ja lõige pärit Knitty kevadisest numbrist

laaneorg posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (9)
05 September 2006
Eile käisime loomaaias. Kuigi mul oli seal ka mu abikaasa suureks lõbustuseks kudumine kaasas, näitan täna hoopis üht ise tehtud loomaaia asuka pilti. Jääkarusid ujumas näha on omaette elamus.Homme luban aga jälle paari kudumit näidata.
laaneorg posted @ 11:57 - Link - kommentaarid (8)
01 September 2006
Kuidagi ei taha leppida, et suvi lõppema hakkab. Seepärast püüdsingi teda natuke oma vastvalminud diivanipatjadele.

laaneorg posted @ 19:55 - Link - kommentaarid (13)
162069 visitors