Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
05 Oktoober 2009
Isetegemiste tagantjärgi üles tähendamine.
Vol 1

Üks pisike puuvillane kampsunike aastasele piigale.
Lõng: Knitpicks Shine Sport (jääkide ära kasutamine)
Vardad: 3,5mm
Mudel: Minu enda ülalt alla raglaan.Kinnise liistu serva kaunistab krousitud organza pael. Kinniseks trukid ning kinnise liistu vastas on jutepaelast tugevdus.
Pidevas liikumises modelli pildile saada on aga omaette väljakutse...
Kui kellelgi avaneb võimalus seda lõnga tellida või soetada, soovitan soojalt. Modaali sisaldus lõngas teeb temast imepehme siidise puuvillasegu, millest lausa lust kududa.

Eelmise postituse täienduseks nii palju, et ei, mu abikaasas ei ole tilgakesti šoti verd. Mingil ajal hakkas ta huvi tudma tartanite (kas nii nimetatakse ka eesti keeles kildi kangast?) vastu. Avastas siis, et ka Eestil on oma tartan sobiva sini-must-valge värvikombinatsiooniga - Šotimaa kingitus Eestile.
Esimene kilt valmis tal selline (mitte küll eesti tartanist) -


Tegemist on mehega, kes oma uudishimu ajel tegutseda julgeb. Kas ma mainisin, et eelmisel suvel silkasid meie pere mehed maal ringi sarongidega?

Ja sari on kanda üllatavalt mugav, peab ainult natuke harjuma maani ulatuvas saris trepist üles minemisega.
laaneorg posted @ 14:11 - Link - kommentaarid (2)
04 Oktoober 2009
Kilt ja sari.

Meie magamistoas riidekapis on kaks uut riideeset. Minu poolel on sari ja mehe poolel on kilt.

Juba mõnda aega on minu mees kiltide vastu suurt huvi tundnud. Uurinud ehtsaid šoti kilte, vaadanud igapäevaseid kildi variante. Lõpuks ostis poest, kus töötan oma provintsi - Ontario - kanga ära.
Ühe argipäevase kildi oli ta varem juba endale õmmelnud. Uut tahtis rohkem traditsioonilist teha. Püsivus, täpsus ja ind, millega ta sellele tööle pühendus, on igati kiitust väärt. Mitu õhtut rullis ta oma kildi jälle lauale lahti ning mõõtis ning sättis volte...
Mina kudusin sukad. Tema toodud lõngast. Järgmine kord lubas mul ise lõnga valida kui mingi kudumi mult tellib. Üldiselt pole viga, aga natuke liiga jämedast lõngast kole soojad sukad said.


Kildinõelale keeras lendõngega kalastust harrastavale mehele kohaselt kärbse külge.

Nii palju mehe tegemistest.

Mina töötan kollektiivis, kus päris mitu indiast pärit naist töötab. Päris kaua on nad üritanud mind sarisse mässida (pikad inimesed pidavat saris jube head välja nägema). Lõpuks sai minust uudishimu jagu ja julgesin katsetada väga tagasihoidlikku sari. Juhised sain nii autentsed kui võimalik. Uskumatult naiselik tunne on sari kanda. Mulle meeldis. Arvan, et võtan oma sari kaunistamise täiendamise veel ette.


Pluusil on tagasihoidlik tikand ja sari ennast kaunistab hetkel vaid litrite rida.
laaneorg posted @ 20:47 - Link - kommentaarid (17)
162069 visitors