Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
19 Oktoober 2008
Rahvuslikest juurtest.

Torontot peetakse maailma multikultuurseimaks linnaks, ehk tänapäeva Paabeliks. Nii mõnedki kohalikud turismifirmad pakuvad naljatledes ehtsat Hiina kogemust, täiuslikku Kreeka pulma või autentset Pakistani kööki sihtpunktiga Toronto.

Aastaid tagasi küsis üks tõsine saaremaa mees minu ühe väljamaalasest tuttava kohta, et kust ta pärit on. Minu vastuse peale, et Kanadast, kortsutas too põlglikult kulmu ja väitis, et Kanada pole mingi päritolu maa. Kuskilt mujalt pidid ta esivanead tulnud olema... tõsi.

Kaua aega ei suutnud ma mõista Kanadalaste rahvuslikku identiteeti. Vahtraleht lehvib lipuvardas iga päev ja oma õlle ning hokimeeskonna üle ollakse ka väga uhked. Eestlaste ürgse rahvusliku sisetundega inimesel ongi ehk raske mõista kanadalast, kes on samal ajal ka ukrainlane, poolakas või türk ning uhke selle üle.

Meie küll päris Torontos ei ela, vaid naabermaakonnas väikeses linnakeses. Tähistatakse siingi rahvuslikku kirjusust. Lapsed pidid sel puhul kooli viimiseks valmistama (vanemate abiga) papist nuku, mille riietuses või jumestuses või aksessuaarides kajastuks nende päritolu.
Meilt läksid sel puhul kooli tillukesed Muhulased. Ütlemata uhke oli neid siis koolis seinal eksponeerituna näha jamaikalaste, iirlaste ja indialaste kõrval.Nüüd ripuvad need Muhulased laste tubade uste peal.
laaneorg posted @ 12:49 - Link - kommentaarid (7)
17 Oktoober 2008
Ülevoolavat rõõmu ja tänutunnet...

...on see postitus täis.
Meie perre lisandus 24. augustil pisipiiga nimega Alana Luise. Lapsesaamise ime ei muutu mitte väiksemaks isegi kui tegu juba kolmandaga. Ikka ja jälle võtab hingetuks see armas pehme ja soe väike tegelane. Ah, et miks ma siis varem teda siin esitlenud ei ole, inimene hakkab juba kahe kuuseks saama? Aga sellepärast, et polegi muud mahti teha saand kui teda imetleda ja musitada ja kaisutada...

Tumevalge üllatas meid aga imeilusa kingitusega. Pisihaldja super käsitööga. Pean ju seda siin ometi ka esitlema ehkki olete tema enda esitlust juba näinud.
Nimeline ülirõõmus body! SUUR AITÄH VEELKORD TUMEVALGE JA SÜDAMEST TÄNUD PISIHALDJALE!
Ühte teist enda tehtut saan ka tema seljas näidata. Haiglast tulime koju sellise komplektiga.
Interweave viinamarjaväätide müts, Palmikraglaaniga omaloominguline kampsun ja tillukesed "Mary Jane" sussid.Ehkki enamuse ootamise ajast olime faktilises teadmatuses lapse soo suhtes, ütles sisetunne, et plikatirts on tulekul, nii tegin talle heas usus valmis ka ühe roosa komplekti. Hõlmikkampsunil on "sammet paelad" ning palmikutega tekil valged roosid.I-le täpiks ka üks imekallis vanaema oma lastelastega Alana Luise õnnistamise päeval. Selleks puhuks õmblesin pika valge siidipaelaga kleidi ning tädi Tumevalge meisterdas uhke roseti pää kaunistuseks.Ja kui juba ülevoolavast tänutundest rääkida, siis ei saa üle ega ümber teist, mu armsad isetegijad sõbrad. Aitäh teile!
laaneorg posted @ 14:08 - Link - kommentaarid (36)
162072 visitors