Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
30 Oktoober 2006
Väikesed sinised asjad. Vol 2

Kuna plaanitava järgmise postituse juurde käesolev kampsik eriti ei sobi ja teemalt kuuluks ta nagu eelmise postisuse alla, siis teengi sellise vahepostituse.
Tegemist on väga lihtsa kõrge kaelusega lapsekampsuniga. Suusad oleks pildilt nagu puudu... Vahelduseks päris tore kui paadunud roosa fänn ka sinist meelsasti selga paneb.


Mütsi tegemisõpetus

Mütsi kudumist alustasin klappidest, luues üles 7 silmust. Kudusin ripskoes igal real teisest ääresilmusest kasvatades 3 rida, edasi jätkasin igal real teisest ääresilmusest kasvatades kudumist labases koes, 3 äärmist silmust ripskoes. Kui vardal oli 19 + 3+3 ääresilmust lõpetasin kasvatamise ning kudusin sirgelt mustriosa lõpuni. Mustri kudumist alustasin labase koe 3. realt. Selliselt kudusin valmis ka teise kõrvaklapi.
Mütsi esiosaks lõin juurde 30 silmust, tagaosaks 20. Kolm rida ringvarrastel ripskoes, edasi 1 rida labases koes ning seejärel mustrikord. Mustrikorra lõppedes alustasin koemustriga. 16 - 18 rida koemustrit, ning alustasin kahandamist.
Kahandamist alustasin iga 7 silmuse tagant 2 silmust kokku kududes, vahepeale kaks rida sirgelt, seejärel iga 6 tagant 2 silmust kokku, üks rida sirgelt ning edasi igal teisel real samadest kahanduskohtadest kaks kokku kuni varrastel 9 silmust.
9st allesjäänud silmusest kudusin 3 (i-cord) paela, milled kinnitasin paelade alguse kokku tõmmates mütsi sisse. Nii moodustus pealaele ristikheinalehe kujuline kaunistus.
Mütsi alumine äär on kinnissilmustega üle heegeldatud.

laaneorg posted @ 23:27 - Link - kommentaarid (5)
28 Oktoober 2006
Väikesed sinised asjad.

Päris mõnus on suuremate ja aeganõudvamate tegemiste vahele pisikesi asjakesi susata.
Asi sai alguse jahedatest hommikutest ja mu tibina soovist seelikuid ja kleite lasteaeda kanda. Puht praktilisest küljest ajendatuna valmisid säärised. Kuidagi rootsi värvides tulid... Kudusin vaheldumisi soonikut ja labast kude, et paremini üleval seisaksid. Piiga ei raatsinud neid seeski jalast võtta, kepsles oma kapukatega terve päeva ringi nii lasteaias kui kodus.


Ülemise ja alumise otsa tasakaalustamiseks oli samat põhivärvi mütsi vaja. Valge fliisvooder on sooja lisamiseks sees ning koemuster on 1x1 palmikvõte vaheliti. Säärised ja müts valmisid omaloominguna, seega ei saa viidata kuskile mustri või lõigete algallikale.


Veel katsetasin esmakordselt soki kudumist varbaotsast alustades. Väga korrektne ning ergonoomiline jääb minu meelest varbaosa selliselt. Muster ja tegemisõpetus on pärit Vogue Knitting 2006/07 talvenumbrist.


Ning viimasena lisan siia rohkem päevikupidamise mõttes mõned pajalapi katsetused (suur tänu Muhvile lillekujulise pajalapi tegemise dokumenteerimise eest) ning kõigile juba tuttava triibumütsi Knittyst. Kui kellelgi on huvi lisan viited ka ristikheina kujulise pajalapi mustrile ning ingli pajalapi mustrile.
laaneorg posted @ 15:03 - Link - kommentaarid (18)
23 Oktoober 2006
Väike katsetus.

Minu esimene tagasihoidlik katsetus koti vanutamise alal. Idee näppasin Berrocco Florast, mind lausa lummas nende vabakujuliste lõigatud lillede idee. Tõdesin lõpptulemusena taas kord, et minu isiklik maitse on äärmiselt minimalistlikku laadi, ei mingeid liigseid vidinaid.

Masinasse läks kott mõõtmetega 33x27x11 cm, välja tuli sealt peale kahte kuuma pesu tsüklit 22x18x7 cm kotike. Lillede tarvis on eraldi jupp kootud, millest peale vanutamist lilled välja lõigatud ning I-cord (eesti keelne termin on mulle teadmata) võttega kootud paela külge õmmeldud. Vormi hoiab kott imehästi, ent kuna seest päris karvane, tuleb tõenäoliselt mingi vooder sisse nuputada.

laaneorg posted @ 20:35 - Link - kommentaarid (19)
22 Oktoober 2006
Väike roheline mantel.

Meil oli täna pulma-aastapäev (oli sellepärast, et täna hakkab juba läbi saama). Veetsime mõnusa päeva perega järve ääres jalutades ning lapsi mänguväljakul mängimas vaadates. Õhtul saime kaasaga KAHEKESI välja minna. Enne restorani minekut peatusime raamatupoes. Olen seda korduvalt öelnud, et mina võiksin raamatupoes omaenda, oma mehe ja kõikide sugulaste ning naabrite palgad kah ära kulutada, nii väga meeldivad mulle raamatud. Täna suutsin piirduda kahe ajakirjaga - Vogue knitting Holiday 2006 ja Knit'n Style dets 2006.
Blogi pealkirjaks on aga väike roheline mantel sellepärast, et just tänasel tähtsal päeval panin enda tehtud mantlikese esimest korda selga. Väike pildike ka, mis on tehtud päevase jalutuskäigu ajal. Kuidagi kohmakalt suur paistab, kuna hõlmad on pildil lahti, aga seljas on mõnus ja paras ning pehme ja soe. Materjaliks uskuge või mitte - trikotaa˛.

laaneorg posted @ 01:59 - Link - kommentaarid (5)
19 Oktoober 2006
Sallid ja sügis.

Mulle kohe meeldib sügisõhtutel lõngakerade keskel teleka ees istuda ja kududa. Õues on juba pime, õhtusöök nahavahel, lapsed magavad, telekas ümiseb taustaks ning vardad klõbisevad... milline nauditav sügisõhtu!

Kaks suuremat õlasalli on selliselt valminud. Sinine on mõõtmetelt 2m x 86cm (+narmad). Sinna peale heegeldasin mulineest mõnusates soojades sügisvärvides hunniku iiri pitsi tehnikas lilli ja lehti. Pole veel otsustanud kas ja kuidas need salli peale panen, aga tundub et teen sileda paneeli ikka huvitavamaks ja värvikirevamaks.

Pruun sall on lapitehnikas kootud, väga pehme ja mõnus ja soe. Lõng on korrutatud fliismaterjali vabrikujääkidest. Katsetasin lapitehnikas kudumist esmakordselt. Huvitav on kududa ning tulemuse tekstuurikus meeldib mulle eriti. Sall sai mõõtudeks 55cm x 160cm tutid ei ole mõõtudesse arvestatud.

laaneorg posted @ 13:45 - Link - kommentaarid (17)
08 Oktoober 2006
Valmis!!!!!!

Suure enesevalitsuse pingutusena, peale lõputuid kõrvalehüppeid valmis lõpuks meestekampsun. Hea tunne, et ikka suutsin end selle lõpetamisele pühendada vaatamata kõigile uutele ja huvitavamatele projektidele, mis peas keerlevad.
Modelliks muidugi mu oma härrake. Mustri mõtlesin välja (sugugi mitte liiga keeruline) ühe pildi põhjal, mille netist leidsin.
Siin ta siis on... Lisan mustri ka.


Tegelikult on meil siin ka tänupüha nädalalõpp käsil. Sõitsime laupäeval vanaisa suvilasse Muskokasse peredega kokku kalkunit sööma. Taevas on juba sügiseselt raske ja tume, aga millised värvid puudel! Ning milline vaade suvila rõdult! Järv sillerdab päikeses, vastaskaldal leegitsevad erkpunaselt vahtrad... Pilt annab ainult väheke aimu.
laaneorg posted @ 22:12 - Link - kommentaarid (10)
03 Oktoober 2006
Punamütsike.

Majakas palus foorumis abi ühe mütsimustri tõlkimisega. Pakkusin lahkelt oma abi, ning kuna see ei tundunud liiga palju aega nõudev olevat, ei suutnud ma jätta mütsitegu ise proovimata. Loomulikult näeb iga müts lapse peas armsam välja ja kui mu piiga mütsi oma pähe poetas, ei saanud ma pilti tegemata jätta. Tulemus on väga soe ja mõnusalt pähe sobiv, ei aja soengut pannkoogiks ning tuulega ka just peast ära ei lenda. Mustri originaal on saadaval siin, tõlge ripub foorumis heegeldamise all.
laaneorg posted @ 00:25 - Link - kommentaarid (7)
162069 visitors