Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
10 Juuli 2009
Flanellist beebitekk.
Mul oli mõte sellise teki tegemise õpetus kalendriideeks pakkuda, aga viimase aja elutempo ei võimalda igal ajal isetegijas ringi nuusutada, rääkimata mingis konkursis osalemisest.
Tekid on aga väga armsad, 100 % puuvill, pakuvad pehmuse poolest igati asjalikku konkurentsi viimase aja uhketele 100 % polüestersisaldusega plüüstekkidele. Iga pesuga muutub kaltsutekike pehmemaks.

Tekk koosneb 3 flanelli kihist. Kasutada võib palju erinevaid värve ja mustreid, mina kasutan teki peale vähemalt kahte erinevat värvi, vahekihiks enamasti ühevärvilist flanelli ning tagumise poole kas ühtlaselt ühe mustriga või kahe värvi kombinatsiooni.

Vajamineva kanga kogus oleneb soovitava teki suurusest. Pisema vankriteki tarvis võiks varuda kolme erinevat kangast, 1m igat. Parima tulemuse saavutamiseks peaks kasutama pesemata kangast.

Esmalt peaks otsustama, kui suuri ruute soovite kasutada teki lappideks. Siin maal on flanelli laius 115cm, mina lõikan umbes 15 cm (6 tolli) ruudud, nii saan kanga laiusest 7 ruutu. Veel peaks disainima lappide asetuse tekil, et teada, mitu ruutu igast värvist vaja läheb.


Tavaruudul õmmelda läbi kolme kihi nurgast nurka X, kusjuures kolmas kiht peab jääma parem pool väljapoole, šenill ruut tuleks diagonaalselt läbi teppida. Mina kasutan õmblusmasina jalga juhina, et ei peaks triipe igale ruudule peale joonistama. Tepingute vahe on umbes täpselt 1 cm. Hea nipp on sammu pikkus päris lühikeseks sättida 1,5-2 mm, nii ei pea edasi tagasi õmblusi kinnitama. Diagonaalis teppimist on hea tehavahelduvate suundadega, nii ei nihku kihid kogu aeg samas suunas.


Kui kõik ruudud on läbi tepitud, tuleb šenill ruutudel õmbluste vahel kaks pealmist kihti läbi lõigata. Üsna oluline on jälgida, et käärid kogemata kolmandat kihti läbi ei naksa.Nüüd hakkame ruute kokku õmblema. Õmblusvaru jääb teki paremale poole. Kui teppimise käigus flanelli kihid õige pisut nihkuvad, ei tasu liigselt muretseda ega neid ühtlaseks lõigata, need servad lähevad pesus vanumisele ja jäävad taotluslikult karvased.
Kui kõik ruudud on omavahel ühendatud on vaja õmblusvarudele sälgud sisse lõigata. Kui seda teha diagonaalselt tuleb vanumine paremini välja. Minul jääb tavaliselt kangalaiusest just kandijagu kangast üle ning selle kasutan teki servade kantimiseks.
Kui õmblused on sälgutatud, kant külge õmmeldud tuleb tekk pesumasinasse pista. Puuvill võtab kuumuse käes teadagi kokku, nimelt seda me taotleme. Mina pesen tekke küll külmas vees aga kuivatusmasina kuumus teeb oma töö. Kuivatusmasina puudumisel peaks soojas/kuumas vees pesema.
Roosale tekile õmblesin kandi vahele atlasspaelad, beebidele meeldib teadupärast igasugu lipikuid näppida ja suhu pista. Nii saab tekki ka vajadusel kuskile riputada.

Vot sellised tekilood täna.
Enne uut postitust ei tee, kui parem pilditegemise aparaat kodus on.
laaneorg posted @ 12:18 - Link - kommentaarid (6)
162069 visitors