Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
13 Juuli 2007
Üks kordaläinud päev.

Nimelt selline oli meie eilne päev. Kahe aastane ootusärevus sai otsa. Immigratsiooni ametis aset leidnud naeruväärselt lühikese intervjuu tulemusel olen Kanada alalise elamisloa omanik. Minu jaoks tähendab see seda, et saan töötada kus tahan, koolis käia kui tahan, mul on kõik selle riigi kodaniku õigused välja arvatud valimise õigus.
Lisaks immigratsiooniametile külastasime ka paari teist ametiasutust, kus kõik asjaajamised lausa ludinal korda sai. Selline algus päevale on ju hea!

Premeerisin end ka pisut töövälise käsitööga. Kahest tokist Patonsi Fresco paellõngast sai tütre tuppa lillepadi. Lillekuju ja padja värv tingitud kardinatest, mis pildil natuke haledam paistab kui päriselt on. Patja pildistasin õues muru peal sellepärast, et lapitööna valmiv voodikate, millele see padi elama asub, on alles valmimas.Ah, et miks see siis niiväga premeerimine on? Aga sellepärast, et esiteks on alati mõnusam teha seda, mida tahad, mitte seda, mida pead. Isegi kui tegemist on käsitööga. Teiseks sellepärast, et Laura tänu- ja kiidusõnadel ei ole ju lõppu. Väikese tänuliku tegelase rõõmust särav nägu ongi parim preemia.
laaneorg posted @ 17:12 - Link - kommentaarid (6)
09 Juuli 2007
Kiiksud.

Ma tõesti pean ennast nii tavaliseks inimeseks, et julgen kahelda, kas minu kiiksud üldse mingid kiiksud on, või et kas nad üles tähendamist väärtki on...

Tumevalge kiiksukinnas tuleb aga vastu võtta.

Köögis.
Kõik tundub nii tavaline minu köögitoimetustes, süüa teen enamasti hea meelega. Kiiks ehk see, et iga Jumala päev küsin mehelt peale õhtusööki kuidas toit maitses, mis on iseenesest üsna mõttetu, sest vastus on ikka ja alati "päris hea"

Toidupoes rändavad ostukärusse alati "tervislikud" toiduained, koju jõudes tuleb aga kange mingi magusa junki isu.

Aa, see ka, et ei raatsi toitu ära visata, ehkki sisuliselt on see tänase toidu homseks säilitamine ainult topside määrimine, kuna harva lähevad kasutusse mingid eelmise päeva minimaalsed jäägid.

Majapidamises.
No ei tea mina, mis minu kiiks võiks selles vallas olla. Kõik tundub jällegi nii tavaline, ehk see ongi minu kiiks, et ma ei oska kiikse näha. Iga kord kui mõne kiiksu peale mõtlen, arvan, et kõik inimesed ju teevad nii või arvavad, et nii on õige...

Vetsupaberiga ikka alt minna ei saa, meie peres jookseb see pealt poolt. Sellega seoses, mu mehe üks kuulsamaid meelelahutuslugusid - ta teab abielupaari, kes lahutasid selle tõttu, et ei jõudnud vetsupaberi jooksu suunas kompromissile.

Muu.
Deodorandi pulgaga tõmban mõlema käe alt läbi pulka paremas käes hoides, kui pulk parema käe all on, on vasak käsi justkui moraalse toena kõrgel püsti.

Kääre kasutades liigub mu lõug kääridega paralleelselt kaasa, ikka naks ja naks...

Kui mehe peale solvun, olen vait ja loodan naiivselt, et ta saab ise aru, mis ta valesti tegi.

Kiiksukinnas rännaku edasi leili33 ja musträsta kapsamaale.
laaneorg posted @ 21:56 - Link - kommentaarid (4)
05 Juuli 2007
Lootose õis.

Sharon Shoji Lootose õie topp Interweave varamus köitis mu tähelepanu oma dekoltee kujuga. Alumise osa muster ja õlapaelte laius otsustasid asja minu jaoks - tahan seda kududa.
Materjaliks valisin Red Heart Luster Sheen. Sel aastal kipub lisaks kodu sisustamisele ka mu riietuses selline hele värske roheline domineerima.
Topp on kootud ringvarrastel, alustatud alt äärest lootose õie pitsmustriga. Õlaõmbluseid ei ole, ainukesed õmblused on nö passe õmblused. Ma ei ole jõudnud uurida kui paljud isetegijad seda toppi juba kudunud on ja kas töökäiku ka arutatud on. Mulle meeldis väga õla kujundamiseks kasutatud lühendatud ridade nipp. Ei mingit mässimist, hoopis lühendatud ridade pikaks kudumisel kootakse lühendatud rea viimane silmus kokku silmuse all oleva aasaga. Tulemus igati korrektne mu meelest.


Miinusena mainiksin ära, et horisontaalne kaelus kipub kummardades linnunokana lahti minema. Kudusin ripsread küll peenemate varrastega ja endale tavatult kinniselt, paistab siiski, et tarvis silikoonriba jahile minna.
laaneorg posted @ 13:44 - Link - kommentaarid (20)
04 Juuli 2007
Elagu unistused!

Aitäh õnnesoovide eest! Selline positiivne suhtumine ja siirad soovid eduks kuluvad mõniokrd eriti marjaks ära.
Minu hommikud on uues kodus uue rutiini saanud. Ehkki võiks magada kauem, nüüd kus lapsed koolivaheajal on, tõusen ikka pire peale kuute. Panen mehele kohvi tilkuma ning teen oma tiirud aias - vaatan kõik lilled ja taimed üle, kuulan linnulaulu, lasen hommikustel päikesekiirtel nina paitada ja alles seejärel päevatööde kallale.
Paar hommikut tagasi tervitas mind aias imemagusalt lõhnav sametpunane roosiõis - imekombel elluärganud pärand eelmistest majaelanikest.

Nüüd aga lubage teid kutsuda minu uude töötuppa. Meie keldrikorrusel asuv piklik tuba sai ausa põranda alla, laua ja paar riiulit sisse ning siin ta on! Seinad alles na haigla moodi valged ja paljad, ent sellele vaatamata on see toake mulle hirmus kallis.
Ühes seinas on õmbluslaud, millel tänavuse sünnipäevakingina ka overlok ilutseb. Laua kohal asuval riiulil on õmblustarvikud ja muu pudi padi.

Katsin mõned karbid ilusa paberiga ning kaanekaunistuse järgi tean millises karbis on nööbid ja millises paelad jne.

Vastassein on lõngasein. Lõngade hoidikuteks kasutan Jyskist ostetud laste mänguasjatorusid. Riiulile on sätitud heiet ja villa ning tööd, mis valmimist ootavad. Sellelt riiulilt saan esialgu ka riidepuid riputada. Edaspidi on plaan osta üks ratastega riidepuu alus (teagi täpselt, mis selle asjanduse nimi on). Põrandal on korv, millega õhtuti lõngatöid elutuppa telekavaatamise raadiusse vean.

Tegelikult mahub tänane postitus ka aegumatu käsitöötarvikud korda projekti sisse.
Lähipäevil räägin oma IK Lootose topist. Tänase postituse venitaks see liiga pikaks.
laaneorg posted @ 13:09 - Link - kommentaarid (4)
162072 visitors