Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
30 August 2010
Minu esimene tõsine lapitöö.

Lapitöötegijad väärivad minu silmis maani kummardust. Kuni ise ühe teki tegemise käsile võtsin ei osanud aimatagi kui palju tehnilisi nüansse selle töö juures on.
Täisnurkadega millimeetri täpsusega ribade lõikamine on asja algus. Motiivide kokku õmblemine, et nurgad ilusti täpselt kohtuksid vajab ka täistähelepanu. Neid kahte etappi ma tegelikult nautisin südamest. Mati peal rulllõikuriga lõikamine ning iga õmbluse järel pressimine tagavad head tulemused.

Kui teki lapitud pealis valmis sai, vatiin ning tagakülg välja lõigatud, jäi asi toppama. Kuidas ma siis seda nüüd teppima peaksin? Kui tihedasti? Kas vaba käega või lapimustrit jälgides? Kuidagi ei saanud julgust kokku, et projekt lõpetada. Kaks aastat hiljem võtsin asja jälle korvist välja ning teppisin peale südameid, lilli ning kurvilisi joonekesi. Välisserva kantimise tehnoloogia õppisin ka selgeks.

Lõppkokkuvõttes olen oma töö üle päris uhke. Kes teab, ehk oleks pidanug tihedamini teppima, aga ma arvasin, et tekk saab soojem kui nii tihedalt ei tepi. Vatiiniks kasutasin puuvillast vatiini.

Julgeks ehk lapitöö teinekordki ette võtta.

alanatekk

alanatekinurk1

alanatekklahti

laaneorg posted @ 17:14 - Link - kommentaarid (21)
29 August 2010
Minu Kloon.

Juba mõnda aega pidasin plaani endale mannekeen soetada. Endale rõivaste õmblemise puhul on selline asi eriti kasuks. $200 - $400 väljakäimine tundus natuke liiast. Pealegi olin töö juures näinud kui raske on masstoodangu mannekeene endale sobivasse vormi saada. Vaatamata sellele, et kõiki olulisi mõõtusid saab tellida jääb mannekeen ikka tõetruust vormist kaugele ning rõivad ei istu nendel nii nagu kandja seljas.

Googlisse How to make a duct tape dress form trükkides ning paar päeva tulemusi lugedes küpses otsus. Päev hiljem seisis minu õmblustoas mannekeen, täpselt minu pikkust ja mõõtu. (Lausa ebamugavalt täpselt, kõik liigsed voldid ja kurvid selgelt näha )

Nüüd siis mõnda ammutehtud käsitööd esitlema.
Marigold Sweater IK 2010 suvenumbrist.
Vardad 2,5 mm
Lõng Bare sokilõng KnitPicksilt

hallkamps1
hallkamps2
hallkamps3

Lõng oli ostes naturaalvalge. Kampsun sai kootud nimelt mõttega teda värvida. Pean tunnistama, et niipea ma värvimistööd enam ette ei võta. Ei ole ma 100 % rahul värviga ega sellega kuidas kampsuni vorm muutus peale värvimist ehkki tegemist oli just villa ja siidi jaoks mõeldud värviga. Vaatamata apsudele kannan teda siiski küllalt palju. Mudel ja muster on suurepärased!
Üks vaade ka killukesele minu uuest aianurgast, mis kevadel tühipaljas oli...

hallkamps4

Ning tagantjärgi märgi maha panemiseks heegeldatud seelik. Muster on minu mäletamist mööda Epu blogistkunagi üles tähendatud.

siniseelik

T-särk ja seelik on ka oma õmblustoa väljalase. McCalls lõigetega tegemist. M6036 ja kohandatud variant M5429st.

laaneorg posted @ 14:18 - Link - kommentaarid (3)
162069 visitors