Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
30 August 2007
Rowena.

Metsa läinud Erise lõng sai uue ja kohasema eluvormi Mel Clarke'i Rowena näol.


Puuvillast kardigani ma ju tahtsin ning Rowenaga olen täitsa rahul. Eriti meeldib pael kaeluses, mida vahetades saab värvigammat muuta ja kasutusala laiendada. Üleüldse olen kardiganide lummuses hetkel, lisaks Erisele on varrastel veel üks kardi tütrele ja ei suutnud alustamata jätta ka Eunny Cabled Yoke'ga. Aga Muhviga sarnaselt peaksin ettevaatlik olema siinsete väljahõikamistega, sest nüüd võivad need kardid varrastele teab mis ajaks jääda...

Rowena juurde tagasi tulles:
Lõng - elann.com Lara, mida kulus peaaegu 450 g
Muster - raamatust Knit 2 Together, Tracy Ulman & Mel Clark (püüan foorumis sellest raamatust lähiajal rohkem rääkida)
Omapoolsed kohandused - leili33 tarkust kõrva taha pannes kasutasin negative ease'i, teisisõnu kudusin pisut väiksemate mõõtude järgi. Ehkki ringselt kududes oleks küljeõmblused olemata (stressivaba kudumine ), otsustasin siiski õmbluste kasuks vältimaks puuvillase liigset laiusesse venimist. Omalt poolt lisasin õige vaevumärgatava taljesissevõtte kasutades kahandusi ja keerdsilmuseid.


Märkusena olgu lisatud, et fotograaf oli sedakorda mu 5 a tütar, kelle meelest peab ühel korralikul pildil liikumine olema.


Puhkused ruulivad.

Meil on sel aastal tavatult tihe suvi olnud, pole pooltki nii palju blogida jõudnud, kui oleks tahtnud. Tahaks lihtsalt märki maha panna meie mõnusast puhkusest. Enamus meie nädalasest puhkusest suvilas möödus järves sulistades, tabasin hea hetke sissehüppavast pommist, nagu näha on lapsed plahvatust oodates pildilt uttu tõmmanud.
3 aastase kapteniga paadisõit oli elamus omaette. Kui pojal oleks suled peal, oleks need uhkusest puhevil. Ehkki tüür on kapteni käes, ei ole tal silmi sihi hoidmiseks, palju põnevam on proovida gaasi anda ja järsku seda maha võtta. Veel oleks huvitav teada, mis juhtub siis kui ma tüüri järsku enda poole tõmban või endast eemale lükkan... Palju meelelahutuslikum oleks siinkohal pilt närvilisest emast, kelle silmad iga järsu liigutuse peale peast välja hüppama pidid.


Teine puhkuse nädal sai kodus toimetatud. Elutoa seinad said värvi alla ning inspiratsiooniks minu uus lemmik lillede hulgas - orhidee. Nii ilusat ja kauaõitsevat ning samas vähenõudlikku toataime ma teist ei teagi. Olgu see pildike ühtlasi ka õnnesooviks järgnevas lõigus edasiantavate aumärkide saajatele.


Austavad tunnustused.

Tänan leili33't, tumevalget ja maasikmari alljärgnevate tunnustuste eest. Blogi postitused esinevad tõesti laaneorg nime all, foorumis kolan aga rändlinnu nime all ringi. Võtan auga vastu


Nice Matters Award rändab minu poolt edasi palumaiule, tumevalgele, ilutegijale, karnaaksile, dragonflyle Moniquele ja kriuks2-le. Tegelikult tahaksin seda aumärki trickyle anda, kes küll suudaks veenda teda blogima?
Rockin' Girl läheb edasi Merlele isetegija välisest keskkonnast, isepäisele, kikuliisule, pisihaldjale ja annlaale
Tõenäoliselt on siin nüüd saajaid topelt nimetatud aga ega küll küllale liiga tee.
laaneorg posted @ 14:09 - Link - kommentaarid (20)
21 August 2007
Sutike siit ja natuke sealt.

August tõi jahedamad õhtud kohale. Tuli kohe tahtmine teha ühed mõnusad "jalad tagumiku alla kerra tõmbamise sussid". Sellised väikese muki sussid läksid lastele suurepäraselt loosi. Nendega kõlbavat uisutadagi. Suuremate kukkumiste vältimiseks panin talla alla liimipüstolist täpikesi (ei olnud tahtmist päris sokipidurit poest kalli raha eest ostma/otsima minna).

Õpetus -
Selliseid susse on kangesti lihtne teha - koo ripskoes (kõik read parempidi) ruut, mille küljepikkus on tiba pikem kui jalalaba. Keera ruut kolmnurgaks ning õmble üks külg ning pool teisest küljest kokku. Torka jalg sisse nii, et õmblus jääb jala alla, keera pealmine kolmnurga tipp alla ja valmis ongi.

Veel seda ka, et untsu läinud Erise lõng on juba uut elu omandamas.


Kõige lõpuks olen veel kangesti rahul uue Erise tarvis soetatud Peruvian Higland Wool lõngaga. Mõnusalt kapsaussikarva ja villane, hehee.


Ma olen üldse elanni poest kõrvuni sisse võetud. Alati suurepärane teenindus ning hinnad on poe omadest tunduvalt madalamad. Järgmise ostuna kavatsen 1,5 mm vardad osta, mida poekettidest siiani pole õnnestunud leida.
laaneorg posted @ 00:01 - Link - kommentaarid (17)
12 August 2007
Metsa, puusse, aia taha...

Teisisõnu minu Erise lugu.
Nii võib juhtuda kui puhtast hasardist mustri lummuses aina kududa ja kududa. Algul tundus, et kõik on õige, koeproov klappis tiheduselt 100%. Valisin suuruse, mis mulle mõõtude järgi piisavalt hingamisruumi jätab. Ja läkski lahti. Kaelus võttis nii mõnusalt kuju ning lühendatud read palmikute vahel pakkusid parajat pinget.


Otsustasin päris varakult, et nii nauditavat kudumist pole ammu käsil olnud. palmikus raglaankasvatused jäid nii efektsed, kasutasin talje vormimiseks sama võtet.


Mingi hetk vaatasin, et hõlm jääb nagu rinna ümbert na kitsuke, aga kontrollisin veel oma suurusnumbri üle, mille järgi kudusin ning jätkasin südamerahuga kudumist. Pikkust lisasin enne talje sissevõtteid ja allaäärdegi kokku umbes 15 rida. Esiliistupidi mõõtes jäin pikkusega enam vähem rahule ning alustasin hõlma nurgaga.


Ei saanud siiski pidama. Ei proovinud kampsunit enne selga kui alumine kant täies pikkuses valmis sai. No on ju ka tülikas ettevõtmine ringvarrastelt kõikide silmuste lõngale ajamine, et siis korralikult proovida saaks ja peale seda jälle silmuste varrastele korjamine...
Omad vitsad peksavad, mis muud. Ilma plokkimata nägi mu kardigan põrandal välja selline, pole paha, mis?


Selga pannes selgus aga kummaline tõsiasi. Mitte kunagi varem ei ole mu rinnaümbermõõt liiga suureks osutunud. Tavaliselt ikka tagumikupiirkond see ebaproportsionaalne. Erise puhul aga rinnust kitsas, tagant lühike, alt liiga lai, kant lausa lokkis servas.

Mida ma sellest õppisin -
- tõenäoliselt kasutasin valet lõnga, puuvillast. Villasel lõngal rohkem elastsust ja jäävad palmikud ilusamad ning serva silmuste korjamised ning kokku kudumised puhtamad.
- suurusnumber tuleb nende juhiste kohaselt kõvasti suurem valida.
- allääre kant tuleb minul kududa peenemate varrastega ja väikeste kohandustega.

Üks mis kindel, mulle tõesti meeldib Erist kududa, ehkki see sinine läheb nüüd harutamisele ja lõng leiab kohasema otstarve, kavatsen ma uuesti härjal sarvist haarata.
laaneorg posted @ 13:50 - Link - kommentaarid (10)
04 August 2007
Puhas õnn.

Mäletate Rannamaa Kadrit ja tema loomepiinasid Igatsusluikedeni jõudmisel?

Tellimustööna tehtud valget ristimiskleiti kududes tahtsin talle millegipärast koguaeg nime anda. Nii säravvalge, puhas ja meeletult nunnu... Kuidagi sai selle kauakootud (imelikult kaua aega võttis see valmimine) kleidi sisse palju häid soove ja armastustki pandud.Väike tüdruk, kes seda kleiti varsti kanda saab on oma vanemate esimene kauaoodatud laps.
Nii ma siis kudusin ja mõtlesin nimest, mida talle anda. Helevalge..., puhtus..., õnn..., õnnistus... Puhas õnn. Jah, just puhas õnn.

Kleidi muster pärit mingist imevanast ajakirjast, omapoolse lisandina panin satsilise voodri kehaosale alla.
Kleidil pikkust 70 cm, kootud nr 2 varrastega kõige peenemast ja kõige valgemast beebilõngast, mis saadaval oli.

Piltidel on roosa maik man, lillepoti taga vilus pildistatud, aga mulle seekord nii meeldiski.
Huvi pärast küsiks, mis te arvate, kui palju sellise töö eest Eestis makstaks?
laaneorg posted @ 14:34 - Link - kommentaarid (19)
162069 visitors