Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
28 Aprill 2009
Roosa sosin.

Elanni Peruvian Baby Silk lõng oli mul üsna jupp aega kodus olemas õiget projekti ootamas. Tavaliselt on vastupidi, projektid ootavad õiget lõnga...
Väga pehme, suisa luksuslik, kergekaaluline siidi ja alpaka segu oli peaaegu mitmeks kampsuniks, kardiganiks, pitsivahuks saamas. Värv selline, mida mina eriti ei kanna või ütleme siis, et liiga palju sellist roosat ei lähe.

IK 2009 Kevadnumbris olev Whisper Cardigan jättis mind täiega külmaks. Ravelrys hakkas neid tulema nii kui seeni peale vihma. Mina vaatasin külma kõhuga ja mõtlesin, et ei näe mina selles "ei liha ega kala" mudelis midagi erilist. Pole nagu boolero ja kampsun ka just nagu mitte...

Kuni mingil Ahhaa hetkel said kaks kõrvalejäetut kokku ning valmis minu roosa sosin (whisper - sosin ing k.)
Väga huvitav ja omapärane konstruktsioon. Kudumise käigus pures mind tosin kahtluseussi, et kas sellest soolikast ka mingit asjalikku asja saab. Taas kord veendusin plokkimise imeväes. Peale märgplokkimist oli mu sosin kui selga loodud.
Ideaalne soojal kevadpäeval või jahedamal suveõhtul õlule tõmmata. Õmblusmasinast on välja tulemas kaks paari pükse ning üks kleit Sosinaga kandmiseks.

Mudel: Hanna Fettig'i Whisper Cardigan
Lõng: Elann Peruvian Baby Silk
Vardad: 2mm ja 3mm
Minupoolsed muudatused: Soonikuks sai rohkem silmuseid üles korjatud, seetõttu ka rohkem silmuseid allosal. Varruka servad ning alumise serva heegeldasin üle tagurpidi kinnissilmustega, et anda sulgkaalus kudumile natuke kaalu parema langevuse tagamiseks.
Mingi hetk mõtlesin panna pisukest heegeldet lillekest revääri, nagu ei sobinud, läks hoopis klambri peale juustesse.

laaneorg posted @ 18:42 - Link - kommentaarid (10)
15 Aprill 2009
Sõnnikust saia ei saa.

Umbes kolm aastat tagasi, kui siia võõrale maale kolisime, ei olnud ma kaasa võtnud ühtegi kera lõnga, kohalikest lõngapoodidest ei olnud ka aimugi. Ämm jagas lahkelt oma lõngavarusid. Kui seda väikest osa, mis minu omaks sai, nägin, ei jõudnud ära imestada, millised varud inimestel on...
Hea meel oli!
Kuni avastasin, et eranditult kõik lõngad 100% akrüül (siinkandis sarkastiliselt "Walmart'i 100 km dollari eest" lõngaks ristitud).
Olen proovinud neist ühte kui teist teha, aga tundub, et kantavaid rõivaesemeid sellisest materjalist siiski ei saa.

Üks mõnusat tooni punane ports istus mul ikka hingel. Afgaani, alias teki, vajadust ei olnud. Koguselt oli seda lõnga ühe mõnusalt pika jaki jagu. Nii ma kõiki teadmisi akrüülist eirates Sylvi kudumise ette võtsin.
No ei ole lõngal sellist elastsust, mis oleks villasel, plokkimine annab sootuks vähema efekti.
Tõele au andes tuleb aga tunnistada, et usaldasin ka mustrit liiga palju. Mudel meeldis mulle nii kangesti, et sain kuidagi võitu oma ihnsusesoonest ja soetasin mustri. Võibolla tulenevalt minu kudumise käekirjast, peaksin üsna mitu asja teisiti tegema....

Igatahes, märgi jätan maha. Järgmiseks külmemaks hooajaks ostan parema lõnga, võtan arvesse kõik, mis läks nihu ning mida teistmoodi teha tarvis ning loodetavasti saan endale meelepärase jaki.

Siin ta minu "kampsuni seinal" siis on, hellitlevalt "sõnnikusaia" nime kandev jakk. Parema puudumisel ma teda muidugi kannan ka, sobib väga hästi praeguse ilmastikuga selga tõmmata.

Mudel: Mari Muinoneni Sylvi
Vardad: 4mm
Lõng: Tundmatu
Suurus: L

laaneorg posted @ 20:40 - Link - kommentaarid (28)
11 Aprill 2009
Eestlane olla on uhke ja hää!

Just selline rinna paisutamise tunne tuli, kui nägin Knitty kevadnumbris Aeolian rätti. Milline hingematvalt kaunis disain Eesti mustritest!
Elizabeth Freeman andis mustritele küll omad kõrbes kasvavate taimede nimed, kuna ta ei teadnud nendel mustrijuppidel Eesti nimesid olevat.
Väga mõnus on seda rätti kanda, kuna tiivad tulevad ettepoole. Plaan oli see rätt kooliaasta lõpuks poja õpetajale kinkida, tea kas raatsingi...

Mina kudusin väiksema variandi ning helmesteta. Kasutasin ära oma Ivy League vestist üle jäänud lõnga.
Mudel -Elizabeth Freemani Aeolian Shawl
Vardad - 3mm
Lõng - Palette 100% villlaaneorg posted @ 00:06 - Link - kommentaarid (26)
02 Aprill 2009
Jõuluks kingitud kampsik.

Jõuludeks tegin mehe õepojale oma versiooni Dropsi b18 - 25 Jacket mudelist. Kasutasin varudes olnud lõngu, bee˛ on villane, helesinine teadmata koostisega. Loganit modelliks võtta ei olnud, seega poseerib mu oma pisike Alana, ehkki tõmmu Logani seljas on efekt uhkem. Nüüd aga antagu mulle andeks ema edevus, kuna järgneb vägagi põhjalik fotoreportaa˛.

Enne veel mõned read kampsuni kohta. Mudelile lisasin kapuutsi. Seljaosa keskel on silmused kokku graftitud, ehk nõelutud. Kõik servad ning õmblused on heegeldatud, kaasa arvatud kapuutsi ja kaeluse ühendus. Õmblustes on heegeldusserv taotluslikult väljapoole. Nööpaukude liigse venimise vältimiseks lisasin soonikust lõigatud riidelapikesed, millele nööpauk on õmmeldud. Kokkuvõttes kasutasin pelgalt Dropsi ideed, kuna lõnga jämedusest tingituna ei klapi mul ka koe tihedus ning silmuste arv.


laaneorg posted @ 14:50 - Link - kommentaarid (14)
162069 visitors