Rändlinnu pesa

 

Tunnen ise tegemisest suurt rõõmu ning katsetan julgelt uusi asju
30 September 2010
Saapahooaeg!!!

Mulle meeldib sügis oma soojade värvitoonidega looduses, kargete hommikutega, ning saabastega! Oma pruunide lemmiksaabaste juurde õmblesin villase voodriga seeliku ning kudusin/heegeldasin paar pruuni kampsunit.

Stepping Stones Cardigan IW Crochet 2008 sügisnumbrist.
Autor: Kristin Omdahl
L6ng: Elann Peruvian Pure Alpaca Fina
Heegeln6el: 2mm

Selle lõngaga oli selline lugu, et üritasin teda kolme erinevasse kampsunisse kududa aga kuidagi ei olnud kudumiga rahul. Koel puudus igasugune vetruvus ning vaatamata imepeentele varrastele tuli kude liiga lõtv. Lõngakappis kolades komistasin juhuslikult selle mudeli õpetusele ning otsustasin heegeldamist proovida. Juhend näeb ette hulga jämedama lõnga kasutamist, seega tuli silmuste arv ümber kalkuleerida.
Meeldib selle mudeli kaeulus ja krooked. Viimasel ajal meeldivad eest lahti käivad lühikeste varrukatega kampsunid. Pikkade varrukadega kampsunid on natuke liiga soojad töö juures kanda.

sandstone1
sand1
sand2

Ramona kampsun
Autor: Jared Flood
L6ng: Merino Style Knit Picksilt
Vardad: 2,75mm

Meeldib mudeli lihtsus ja efektne õmblus ees. Peas mõlguvad potensiaalsed kaunistamise võimalused, nagu tikand või litrid... Pole õiget inspiratsiooni veel leidnud.

ramona1

Lugesin foorumis teemat Mille jargi lõnga valite ning pean ütlema, et on raske leida käe all mõnusalt pehmet mõistliku hinnaga looduslikust kiust lõnga, mis topiliseks ei kipu minema. Antud meriino lõnga on mõnus kududa ja kanda ent eriti varruka all kipub topiliseks minema. Soetasin endale topi eemaldaja, toote kiituseks pean ütlema, et toimib hasti lõnga liigselt räsimata.
Piltide tegemise ajaks olin kampsunit juba kordi kandnud ning pesnudki, topieemaldajaga üle käies ei ole ka lähedalt vaadates lugu liiga hull.
ramona2

laaneorg posted @ 14:20 - Link - kommentaarid (7)
06 September 2010
Kooliriided.

Kooli alguse puhul saavad lapsed ikka vähemalt mõned uued riided. Meie peres tulevad need riided enamasti emme õmblustoast. Kuuldavasti jõuavad lapsed millalgi sellisesse ikka, et enda tehtud riided enam ei sobi või ei meeldi, et küsivad riideid firmamärgi järgi... Meil ei ole õnneks sellisest ajast veel aimugi. Kõigi laste lemmik firmanimi on "minu emme tehtud".

Laura alustab homme 3. klassi (siin maal ei alga kool mitte 1.sept vaid peale labour day nädalalõppu, ehk et septembri esimesel teisipäeval) uue soengu ja sellise uue komplektiga.

Mudel Hilary Duff
Lõige McCalls #M5420 (enam seda lõiget ei trükita, seetõttu ei saanud ka linkida)
Materjalid Teksa, õhem trikotaa˛, paksem trikotaa˛, broderii pits

laura3

Ja kuna tegemist on tõeliselt edeva tütarlapsega, siis veel mõned võtted...

laura 1
laura 2

Olgu veel öeldud, et tänane õuekraad on pelgalt +16, teisipäevaks ja kogu ülejäänud nädalaks lubatakse jälle +30

kollaaz
laaneorg posted @ 19:48 - Link - kommentaarid (20)
30 August 2010
Minu esimene tõsine lapitöö.

Lapitöötegijad väärivad minu silmis maani kummardust. Kuni ise ühe teki tegemise käsile võtsin ei osanud aimatagi kui palju tehnilisi nüansse selle töö juures on.
Täisnurkadega millimeetri täpsusega ribade lõikamine on asja algus. Motiivide kokku õmblemine, et nurgad ilusti täpselt kohtuksid vajab ka täistähelepanu. Neid kahte etappi ma tegelikult nautisin südamest. Mati peal rulllõikuriga lõikamine ning iga õmbluse järel pressimine tagavad head tulemused.

Kui teki lapitud pealis valmis sai, vatiin ning tagakülg välja lõigatud, jäi asi toppama. Kuidas ma siis seda nüüd teppima peaksin? Kui tihedasti? Kas vaba käega või lapimustrit jälgides? Kuidagi ei saanud julgust kokku, et projekt lõpetada. Kaks aastat hiljem võtsin asja jälle korvist välja ning teppisin peale südameid, lilli ning kurvilisi joonekesi. Välisserva kantimise tehnoloogia õppisin ka selgeks.

Lõppkokkuvõttes olen oma töö üle päris uhke. Kes teab, ehk oleks pidanug tihedamini teppima, aga ma arvasin, et tekk saab soojem kui nii tihedalt ei tepi. Vatiiniks kasutasin puuvillast vatiini.

Julgeks ehk lapitöö teinekordki ette võtta.

alanatekk

alanatekinurk1

alanatekklahti

laaneorg posted @ 17:14 - Link - kommentaarid (21)
29 August 2010
Minu Kloon.

Juba mõnda aega pidasin plaani endale mannekeen soetada. Endale rõivaste õmblemise puhul on selline asi eriti kasuks. $200 - $400 väljakäimine tundus natuke liiast. Pealegi olin töö juures näinud kui raske on masstoodangu mannekeene endale sobivasse vormi saada. Vaatamata sellele, et kõiki olulisi mõõtusid saab tellida jääb mannekeen ikka tõetruust vormist kaugele ning rõivad ei istu nendel nii nagu kandja seljas.

Googlisse How to make a duct tape dress form trükkides ning paar päeva tulemusi lugedes küpses otsus. Päev hiljem seisis minu õmblustoas mannekeen, täpselt minu pikkust ja mõõtu. (Lausa ebamugavalt täpselt, kõik liigsed voldid ja kurvid selgelt näha )

Nüüd siis mõnda ammutehtud käsitööd esitlema.
Marigold Sweater IK 2010 suvenumbrist.
Vardad 2,5 mm
Lõng Bare sokilõng KnitPicksilt

hallkamps1
hallkamps2
hallkamps3

Lõng oli ostes naturaalvalge. Kampsun sai kootud nimelt mõttega teda värvida. Pean tunnistama, et niipea ma värvimistööd enam ette ei võta. Ei ole ma 100 % rahul värviga ega sellega kuidas kampsuni vorm muutus peale värvimist ehkki tegemist oli just villa ja siidi jaoks mõeldud värviga. Vaatamata apsudele kannan teda siiski küllalt palju. Mudel ja muster on suurepärased!
Üks vaade ka killukesele minu uuest aianurgast, mis kevadel tühipaljas oli...

hallkamps4

Ning tagantjärgi märgi maha panemiseks heegeldatud seelik. Muster on minu mäletamist mööda Epu blogistkunagi üles tähendatud.

siniseelik

T-särk ja seelik on ka oma õmblustoa väljalase. McCalls lõigetega tegemist. M6036 ja kohandatud variant M5429st.

laaneorg posted @ 14:18 - Link - kommentaarid (3)
31 Märts 2010
Kaks kombet.

Ma pole suur projektides osaleja siiani olnud, TK Üleriided lastele projektis aga otsustasin osaleda. Tänase päeva seisuga on pildile püütud kaks kombet. Üks kevadine lilleline, teine rohkem nalja viluks kombeks nimetatud kostüüm. Hea tahtmise korral saab ilma mütsita toda teist kanda ka iga päev kui pikk saba ette ei jää...

Kevadkombinesoon.
Lõiked ise konstrueeritud
Materjal: Pealisriideks veluur (töö juures ei jäänud see kuidagi ostjatele näppu, oli tarvis midagi valmis õmmelda, et kangas müüma hakkaks.)
Voodriks flanelleeritud atlass (uhke nime mõtlesin nüüd välja, aga kuidas teisiti nimetada sellist voodririiet, mille pahem pool flanell on?)
Aplikatsioonid vildist.
Suurus 86 cm
Hiireke
Lõiked Simplicity Nr 3598
Materjal: Fliis, kunstkarv, puuvillane trikotaa˛ voodriks, põskede täidiseks vatiini.

laaneorg posted @ 17:19 - Link - kommentaarid (7)
162496 visitors