Omadega Mulgimaalt

041948 Külalist/Visits

MINUST
vanus: retro, kunagi vintage
elan: Mulgimaa, Karksi-Nuia
tähtkujult olen: Kaksik
MINU NUPUKE

Varasemad tööd, mille üle olen uhke


Nõuanne
Palun ära kasuta siit võetud pilte enne, kui oled saanud minu nõusoleku.
Lemmikvanasõnad

*Ega ilma pole tuldud sitale vaid tükka tegemä.( Helme)

*Kui himu eest veda ja tahtmine tagast tõukab, siis kondid kolavad järele.(Tarvastu)

*Vähemb kõnelde, rohkemb tetä, sest aig om raha ja raha om vähä.( Karksi, Tarvastu)


LINKE
Muud huvitavat
ARHIIV
IGASUGUST

Flag Counter

Omadega Mulgimaalt
Kõik põhilised käsitöö liigid; lausa seinast-seina, vahel isegi koos seintega ;)
19 Jaanuar 2015
Mulk küll, aga hing ihkab vahel värvilisemat, kui meie Mulgi rahvuslikul käsitööl pakkuda on. Piilusin Muhumaa poole, täpsemalt nende vapustavaid sõrmikuid. Tahaks ka endale selliseid! (Ärgu nüüd muhulased pahandagu, et ma nende mängumaale mängima trügisin).

Suhtun suure austusega kultuuripärandisse ja ise midagi kokku segama ei hakanud (pole seda õigustki ilma põhjalike teadmisteta) , seepärast püüdsin (rõhk sõnal “püüdsin”) kindad võimalikult originaali lähedased teha.. Aga et teadmatusest ikkagi mitte kriitika alla sattuda, siis nimetan oma tööd ettevaatlikult “Muhu kinda ainetel, mitte koopia ”.

Esialgu valisin natuke lihtsamad kindad, aga neilgi oli vardal vaheldumisi 27 ja 28 silmust. Ei raatsinud kinnast väiksemat (loe: kitsamat) ka teha, sest muidu ei mahtunud kogu see ilu kindale ära. Sain omale parajalt suured sõrmikud. Eks need rohkem uhkeldamiseks ole
Vardal siis 27 ja 28 silmust vaheldumisi, varras 1,5, lõng Jõgeva 8/2; näppudes lugematuid lõhesid, mis kurjal kombel kipitasid, kui vardaga sinna uuesti pihta õnnestus saada (ja uskuge, kogu aeg õnnestus).
Kudumist mõnusaks tegevuseks küll nimetada ei saanud, päris paras sikutamine oli. Ma ei ole üldse kõva käega kuduja, seepärast pidi kogu aeg pinget hoidma.


Aga see-eest milline muster, millised värvid!!! Olen siiani nende lummuses.
Kiperoosa lõnga eest suur-suur aitäh Katale Villaait OÜ-st.

Eeskuju: kindad, sõrmkindad, kirikindad, ERM 15221/a, Eesti Rahva Muuseum, http://www.muis.ee/et/museaalview/655678 siin:
Muhu kinnas ERM-st:

Minu iludused: (tegelik roosa on tumedam kui pildile jäi, ka sinine on tegelikkuses tumedam)Mõte käib juba järgmiste sõrmikute radadel.
verca posted @ 09:25 - Link - kommentaarid (6)041948 Külalist/Visits