Omadega Mulgimaalt

043121 Külalist/Visits

MINUST
vanus: retro, kunagi vintage
elan: Mulgimaa, Karksi-Nuia
tähtkujult olen: Kaksik
MINU NUPUKE

Varasemad tööd, mille üle olen uhke


Nõuanne
Palun ära kasuta siit võetud pilte enne, kui oled saanud minu nõusoleku.
Lemmikvanasõnad

*Ega ilma pole tuldud sitale vaid tükka tegemä.( Helme)

*Kui himu eest veda ja tahtmine tagast tõukab, siis kondid kolavad järele.(Tarvastu)

*Vähemb kõnelde, rohkemb tetä, sest aig om raha ja raha om vähä.( Karksi, Tarvastu)


LINKE
Muud huvitavat
ARHIIV
IGASUGUST

Flag Counter

Omadega Mulgimaalt
Kõik põhilised käsitöö liigid; lausa seinast-seina, vahel isegi koos seintega ;)
27 Juuni 2014
Blogi kisub juba väga lapiliseks.
See on kokkuvõte minu eelmistest lapitöödest, õigemini ülejäänud lappidest. Overloki kate. Huvitav, miks tootja arvas, et kuubikujuline kilekate ongi see, mis masina ära katab?
Nagu ikka, on enamus materjale taaskasutus. Ühe kleidi ees oli nii lahe nööpkinnis, mida ma lihtsalt ei raatsinud ära visata. Nööpide aasad olid kõik kangast, väga peened.Kinnise servas veel lisaks peenike nöörkant. Kleit oli küll Made In Hongkong, aga kui automatiseeritud seal see toomine siis ikka on eks ta üks käsitöö ole. Õmblesin selle kinnise ka katte külge, lihtsat ilu pärast.

Masin koos vana kattega siin.

(Tegelikult ma koon ka.)
verca posted @ 05:48 - Link - kommentaarid (5)

24 Juuni 2014
Aega läks ainult 1,5 aastat ja juba saigi lapitekk valmis.Täpselt niipalju aega tagasi küsis minu teismeline oma voodile uut katet. Muidugi lubasin lahkelt kohe teha.. Ja siis jäi mõte seisma. Värvid suutsin välja mõelda - must-valge natukese rohelisega, aga ei midagi rohkemat. Siis nägin Sunray blogis Goodnight Irene blokkidest tehtud tekki. Täpselt seda mul vaja oligi..
Kähku nuga ja matt ja , nojah, kõik need väikesemustrilised kangad, mis ma siin natuke aega tagasi uhkelt välja hõikasin, lauale. Ning siis selgus uus senitundmata Murphy seadus- “Kangaid pole kunagi niipalju erinevaid ja omavahel sobivaid, kui sa ise arvasid neid endal olevat”. Musta-valge kirjusid oli täpselt 4, mõningate mööndustega 6 erinevat.
Loomulikut ei hakanud ma bloki õigeid mõõte kuskilt otsima. “Iseenese tarkusest”, nagu klassikuid tsiteerides, panin ruutude küljed paika , nende järgi kolmnurkade küljed ja kui blokke lõpuks ühendama hakkasin, tuligi välja, et pihtas-põhjas. Täiega. Kolmnurgad oleks pidanud veel pikema küljemõõduga olema. Korra käis peast läbi isegi mõte uued vaheblokid õmmelda, aga siis lohutasin ennast mõttega, et “täpselt sellist ma tahtsingi” ja jätsin töö selliseks, nagu ta tuli.
Päris originaalmustriga see tekk nüüd ei ole, aga mul on peaaegu Goodnight Irene , ehk siis kodumaine variant " Head ööd Iris", omaniku nime järgi.
Teki mõõdud on 108*203 cm. Kangad on enamuses kõik tootmisjäägid, lisaks üks kaltsukast ostetud hiigelsuur ja hiigelkole seelik.
Väikesed lilled rohelistele ruutudele on tepitud erinevalt. Kõigepealt proovisin masinaga- ei meeldinud tulemus. Siis tikkisin käsitsi- aega läks liiga palju. Siis mõtlesin, et kuidagi peab ikka saama, keerasin masinal hammastiku alla ja presstalla küljest ja ei jätnud jonni.Muudkui tirisin ja tõmbasin. Mida lill edasi, seda paremini hakkas tulema. Õnneks oli see roheline kangas blüüz-trikotaaz, mis minu ebaühtlase õmbluse kenasti ära varjas .Nüüd ongi lilli 3-s erinevas variandis.
Õmblemise ajal käis omanik kontrollimas, et ega tekk liiga lai ei tule. Ei tulnud, sai täpselt paras

verca posted @ 10:34 - Link - kommentaarid (6)

11 Juuni 2014
TK "Pajakindad ja pajalapid" projektiks tuli veel 1 paar pajalappe.
Eks need jäävad ootama oma korda kinkimiseks.


KLIKI PILDIL.
verca posted @ 07:06 - Link - kommentaarid (6)

10 Juuni 2014
Lapid, lapid ,lapid...
Köögi toolipadjad said uued ja kevadiselt rõõmsad-roosad katted.

Lauale samas stiilis linik


Kasutatud materjalid on enamuses laste väikeseks jäänud riietest.
verca posted @ 06:37 - Link - kommentaarid (2)

02 Juuni 2014
Avastasin, et polegi pilti ühest kleidist üles pannud. Parandan nüüd selle vea.
Laps hakkab juba kleidist välja kasvama.
Pilt on tehtud eelmisel aastal lasteaia lõpetamisel. Kangasteks Viljandi puuvillane triibuline ja taaskasutusest ostetud auguga Levis`e teksad. Muide päris uued!
Lõige on võetud ühest vanemast Ottobrest.verca posted @ 08:07 - Link - kommentaarid (4)043121 Külalist/Visits