Omadega Mulgimaalt

043071 Külalist/Visits

MINUST
vanus: retro, kunagi vintage
elan: Mulgimaa, Karksi-Nuia
tähtkujult olen: Kaksik
MINU NUPUKE

Varasemad tööd, mille üle olen uhke


Nõuanne
Palun ära kasuta siit võetud pilte enne, kui oled saanud minu nõusoleku.
Lemmikvanasõnad

*Ega ilma pole tuldud sitale vaid tükka tegemä.( Helme)

*Kui himu eest veda ja tahtmine tagast tõukab, siis kondid kolavad järele.(Tarvastu)

*Vähemb kõnelde, rohkemb tetä, sest aig om raha ja raha om vähä.( Karksi, Tarvastu)


LINKE
Muud huvitavat
ARHIIV
IGASUGUST

Flag Counter

Omadega Mulgimaalt
Kõik põhilised käsitöö liigid; lausa seinast-seina, vahel isegi koos seintega ;)
20 Jaanuar 20152 TOOLIKATET.

Meie taaskasutus on kullaauk! Seda täiesti ausalt. Jälle sain sealsetest varudest omale kanga, mis ahvatles oma mustriga. Seekord siis ebamäärase kujuga dekoratiivkanga tükk, peal uhked vanaaegse hõnguga toolid ja postamendid.
Kardin sai kohe sellest omale alla bordüüri. Selge oli ka see, et toolikatted tulevad samast kangast. Aga siis jäi mõte kinni. Kohe nii kinni, et alustasin isegi õmblemist ilma mõtteta. Peale sõna “lapitehnika” ei tulnud mitte ideepoegagi. Hakkasin lihtsalt otsast tegema.
Sellised nad said. Vaja oleks ka lauakatet, aga kas jälle ilma mõtteta.... ? (mõttekoht).

Kardin, millest katted alguse said

verca posted @ 09:49 - Link - kommentaarid (6)

19 Jaanuar 2015
Mulk küll, aga hing ihkab vahel värvilisemat, kui meie Mulgi rahvuslikul käsitööl pakkuda on. Piilusin Muhumaa poole, täpsemalt nende vapustavaid sõrmikuid. Tahaks ka endale selliseid! (Ärgu nüüd muhulased pahandagu, et ma nende mängumaale mängima trügisin).

Suhtun suure austusega kultuuripärandisse ja ise midagi kokku segama ei hakanud (pole seda õigustki ilma põhjalike teadmisteta) , seepärast püüdsin (rõhk sõnal “püüdsin”) kindad võimalikult originaali lähedased teha.. Aga et teadmatusest ikkagi mitte kriitika alla sattuda, siis nimetan oma tööd ettevaatlikult “Muhu kinda ainetel, mitte koopia ”.

Esialgu valisin natuke lihtsamad kindad, aga neilgi oli vardal vaheldumisi 27 ja 28 silmust. Ei raatsinud kinnast väiksemat (loe: kitsamat) ka teha, sest muidu ei mahtunud kogu see ilu kindale ära. Sain omale parajalt suured sõrmikud. Eks need rohkem uhkeldamiseks ole
Vardal siis 27 ja 28 silmust vaheldumisi, varras 1,5, lõng Jõgeva 8/2; näppudes lugematuid lõhesid, mis kurjal kombel kipitasid, kui vardaga sinna uuesti pihta õnnestus saada (ja uskuge, kogu aeg õnnestus).
Kudumist mõnusaks tegevuseks küll nimetada ei saanud, päris paras sikutamine oli. Ma ei ole üldse kõva käega kuduja, seepärast pidi kogu aeg pinget hoidma.


Aga see-eest milline muster, millised värvid!!! Olen siiani nende lummuses.
Kiperoosa lõnga eest suur-suur aitäh Katale Villaait OÜ-st.

Eeskuju: kindad, sõrmkindad, kirikindad, ERM 15221/a, Eesti Rahva Muuseum, http://www.muis.ee/et/museaalview/655678 siin:
Muhu kinnas ERM-st:

Minu iludused: (tegelik roosa on tumedam kui pildile jäi, ka sinine on tegelikkuses tumedam)Mõte käib juba järgmiste sõrmikute radadel.
verca posted @ 09:25 - Link - kommentaarid (6)

16 Jaanuar 2015
Kunagi tekkis mul soov teha endale punane ja pehme kampsun. Lõng Himalaya Kashmir, vardad 2mm sokivardad ja 2,5 mm ringvardad. Mustri sain Ravelryst. Andrea Black- Cora . Lõng ja vardad on küll peenemad kui muster ette näeb, aga kudumine oli puhas mõnu.
Mustri järgi pidi kampsun lühem tulema, aga kuna lõnga ja aega oli, sai tuunikaks. Pildi peal muster miskipärast paistma ei jäänud

Minu projekt siin.


Püüan sellel aastal tubli olla ja oma kangavarusid vähendada. Loodan, et kasutan rohkem ära, kui juurde toon. Elamine hakkab kitsaks muutuma ja oma õmblustoa saamiseni läheb veel niipalju aega, kuni lapsed hakkavad välja kolima.
See juhtub heal juhul umbes 10 aasta pärast. Niikaua hakkavad vist kangad juba oma elu elama.

Tegin siis jääkide hävitamisega algust.

Magamistoa uks sai uue kardina. Klaasiga uks on küll ilus, aga valgus segab magamist. Tegin nüüd tiheda seest voodriga kardina,kuna eelmine oli ühekordsest kangast. Ukse küljes on see kardin takjaribaga. Kui aru pole saada, siis uus kardin on parempoolsel pildil
Nüüd ma tean, miks need kangad 15 aastat seisid Nad ootasid aega uksekardinaks saamiseni.verca posted @ 08:05 - Link - kommentaarid (2)043071 Külalist/Visits