Omadega Mulgimaalt

043121 Külalist/Visits

MINUST
vanus: retro, kunagi vintage
elan: Mulgimaa, Karksi-Nuia
tähtkujult olen: Kaksik
MINU NUPUKE

Varasemad tööd, mille üle olen uhke


Nõuanne
Palun ära kasuta siit võetud pilte enne, kui oled saanud minu nõusoleku.
Lemmikvanasõnad

*Ega ilma pole tuldud sitale vaid tükka tegemä.( Helme)

*Kui himu eest veda ja tahtmine tagast tõukab, siis kondid kolavad järele.(Tarvastu)

*Vähemb kõnelde, rohkemb tetä, sest aig om raha ja raha om vähä.( Karksi, Tarvastu)


LINKE
Muud huvitavat
ARHIIV
IGASUGUST

Flag Counter

Omadega Mulgimaalt
Kõik põhilised käsitöö liigid; lausa seinast-seina, vahel isegi koos seintega ;)
14 Detsember 2015


Seelik 2.
Ka mina ei saa ümber ega mööda moeröögatusest- frou- frou seelikust. Kui laps (mis laps enam, neiu juba) ikka sellist tahab, siis ta peab selle ka saama. Seda enam, et siiamaani on ta väga ettevaatlikult suhtunud minu õmblejavõimetesse. Vähemalt väljend- sa õmbled nii imelikke asju- ei jäta just palju ruumi eneseusu jaoks. Nii et kui tuli tellimus, siis hurraa!!!- polnud enam pikalt mõtlemist.
Looritüllist seelik sai mõnusalt kerge ja liikuv.Mõned andmed ka (äkki on kellelegi abiks):
Pehmet looritülli ca 8,5 m, värvliks lücrat 33 cm. Aluskangas oli paksem polüester voodrisiid. Lõige on A-kujuline. Algselt õmblesin kinni ainult ühe külje, sest siis oli lihtsam satse peale õmmelda. Satsid krookisin-voltisin enne peale õmblemist Ruffleriga. Satsi laius on 15 cm, riba pikkus 120 cm, millest jäi peale voltimist järele ca 53 cm.Satsid jätkasin vaheliti otstega, sest õmblusega ühendamine jäi paistma. Ridade vahe on 6 cm. Read märkisin enne kõik pliiatsiga aluskangale.


Seelik 3.

Selle seeliku kangad on pärit ühest banaanikastist, mis mulle “aitähi” eest anti ja mis oli ääreni täis valdavalt Itaalia kangavabrikute kanganäidiseid. Selliseid, kus ühte kangast on suurem tükk ja teisi samasuguseid, ainult teistes toonides, väikesed lapikesed. Kõik ilusasti papiriba küljes klambritega kinni. Osadel oli ka aastaarv peal – 1996.
Korjasin kastist välja kõik õhemad mustad polüesterkangad, lõikasin ühesuguseks ja õmblesin seelikuks Kreekapähkli blogist nähtud seelikute eeskujul.
Kangavarude vähendamine jätkub

verca posted @ 12:59 - Link - kommentaarid (1)043121 Külalist/Visits