Omadega Mulgimaalt

043166 Külalist/Visits

MINUST
vanus: retro, kunagi vintage
elan: Mulgimaa, Karksi-Nuia
tähtkujult olen: Kaksik
MINU NUPUKE

Varasemad tööd, mille üle olen uhke


Nõuanne
Palun ära kasuta siit võetud pilte enne, kui oled saanud minu nõusoleku.
Lemmikvanasõnad

*Ega ilma pole tuldud sitale vaid tükka tegemä.( Helme)

*Kui himu eest veda ja tahtmine tagast tõukab, siis kondid kolavad järele.(Tarvastu)

*Vähemb kõnelde, rohkemb tetä, sest aig om raha ja raha om vähä.( Karksi, Tarvastu)


LINKE
Muud huvitavat
ARHIIV
IGASUGUST

Flag Counter

Omadega Mulgimaalt
Kõik põhilised käsitöö liigid; lausa seinast-seina, vahel isegi koos seintega ;)
16 August 2014
See vaip sai tegelikult valmis juba kevadel. Tookord küll sirge servaga. Aga kui see juba põrandal oli, siis jäi kiusama mõte, et servas võiks ikka pits ka olla. Nüüd heegeldasingi äärepitsi külge- läks küll paremaks.
Keskmisel osal jookseb kaasa efektiks üks ülesharutatud karvase kampsuni lõng- niikaua kui seda lõnga jätkus, pärast lasin ilma lõngata edasi. Materjaliks on kangaribad, heegelnõel nr 8, mõõdud ca 95*125 cm. Käte peale hakkas see sikutamine tegelikult päris kõvasti. Õnneks on nüüd aega niipalju juba möödas, et see oli meelest läinud. Tuli plaan veel üks vaip heegeldadaverca posted @ 03:57 - Link - kommentaarid (2)

13 August 2014
TK “Rege rauta suvel” vol 2.
Mulle meeldib, kui ma suudan lubadustest kinni pidada. Isegi nendest, mis ma endale ja mõttes luban. Saingi elu esimesed randmesoojendajad (või on need juba kurgimüüja kindad?) valmis. Praktikas on veel proovimata, kas neil mingisugune soojendamisfunktsioon ka on. Sellise ilmaga on praegu kõigel see lisaomadus olemas
Muster Dropsist.

Vardad nr 2, lõngavöö suutsin ära kaotada, nii et koostist ei mäleta. Aga mõnus pehme on
Koos modelliga

verca posted @ 09:59 - Link - kommentaarid

11 August 2014
Lapikleit.
See oli juba eelmisel aastal, kui ma rõõmuga lappe kokku õmblesin kleidi jaoks. Täpselt niikaua, kuni kleidi valmissaamiseni jäi veel õmmelda lukk küljele, käeaugud kantida ja vööpaelad külge panna. Aga enne sai aur otsa. Isegi nii otsa, et ka soe suvi ega poolik etteheitvalt nagis rippuv kleit ei suutnud mind panna seda tööd lõpetama. Siis tuli talv ja kleiti polnudki nii hädasti vaja. Alles nüüd, kui ilmad jälle tulipalavad, võtsin ennast kokku ja lõpetasin ta ära.
Lapid on kõik kergelt trapetsi kujuga. Kleidi ülemise osa lõige on võetud Ottobrest. Lapiosal on ka polüestrist vooder all.
Pildistamise taustaks sobis hästi Karksi Lennupäev 2014.

verca posted @ 05:41 - Link - kommentaarid (4)

06 August 2014
Mul on üks Eesti-aegne puidust käsitöökarp. Kolme lahtri ja pealt lükatava kaanega. Olen selle omanik olnud juba ligemale 20 aastat. Kui ma selle karbi endale sain, siis ei olnud seal sees midagi erilist, mõned nõukogude-aegsed niidid ja nõelad.
See karp on mul sahtlis, täis igasugust vajalikku käsitöökraami. Mitte et kogu mu eluks vajalikud käsitöömaterjalid sinna mahuks, aga väikese osa ta mahutab siiski. Ühesõnaga, kogu aeg on kasutuses.
Ja see karp hoidis minu jaoks varuks üllatust!
Sel suvel, kui koristasin sahtlit ja karbi sisu, tuli põhja vahelt välja selline paberitükike. Nagu tervitus minevikust. Kuidas ma küll seda enne polnud märganud? Mul ei olnud südant seda lihtsalt ära visata, kui ta juba nii kaua seal oma aega ootas. Hakkasin mõtlema, kuidas seda eksponeerida saaks.
Ja nii nagu ennegi, kui mul on kindlat asja vaja, siis tuleb ainult sisse astuda kohalikku taaskasutusse ja see vajalik asi on täpselt seal olemas, sain ka seekord sealt võtmehoidja tooriku. Nagu tellimise peale.
Ja siin on minu ämblikliilia. 19 aastat kasvas ta lihtsalt potis, alles nüüd näitas õisi Poleks ta ühte tütarsibulat külge kasvatanud, oleksin arvanud, et ta on isaneverca posted @ 09:43 - Link - kommentaarid (4)043166 Külalist/Visits