Omadega Mulgimaalt

042744 Külalist/Visits

MINUST
vanus: retro, kunagi vintage
elan: Mulgimaa, Karksi-Nuia
tähtkujult olen: Kaksik
MINU NUPUKE

Varasemad tööd, mille üle olen uhke


Nõuanne
Palun ära kasuta siit võetud pilte enne, kui oled saanud minu nõusoleku.
Lemmikvanasõnad

*Ega ilma pole tuldud sitale vaid tükka tegemä.( Helme)

*Kui himu eest veda ja tahtmine tagast tõukab, siis kondid kolavad järele.(Tarvastu)

*Vähemb kõnelde, rohkemb tetä, sest aig om raha ja raha om vähä.( Karksi, Tarvastu)


LINKE
Muud huvitavat
ARHIIV
IGASUGUST

Flag Counter

Omadega Mulgimaalt
Kõik põhilised käsitöö liigid; lausa seinast-seina, vahel isegi koos seintega ;)
29 Mai 2017
Kogusin juba pikemat aega taaskasutusest pisikesi linikuid- tahtsin teha kardinat. Esialgne plaan- õmmelda linikud kardinaks kokku, ei õnnestunud. Valmis osa venis ja lainetas hirmsasti. Siis paigutasin linikud organzale ja proovisin uuesti. Isegi traageldatult ei õnnestunud linikuid kangale korralikult kinni õmmelda. Alles siis, kui kõige alla nõuakaaegse võipaberi panin, tuli töö selline, nagu tahtsin. Arvan, et ka küpsetuspaber oleks sama hästi sobinud.verca posted @ 09:51 - Link - kommentaarid (4)

Õmblesin endale kevadeks jaki. Eeskujuks RiinaCrafti FB lehel olnud jakk. Ei saanud sellelt enam silmi ära .

Materjalideks olid taaskasutusest saadud 2 paari teksapükse ja üks seelik. Kusjuures üks paar teksapükse olid ehtsad Versace`d. Lõin neile mõnuga käärid sisse.verca posted @ 08:44 - Link - kommentaarid (2)

19 Detsember 2016
Mul seisid kapis juba vähemalt 20 aastat vanad, eestiaegsed linased käterätid. Kasutada neid enam ei raatsinud, otstarvet ei osanud ka leida.

Nüüd tuli hea idee- teha kummutile uus lina. Vahepitsiks on taaskasutusest pärit kitsas vahepits, äärepitsi heegeldasin. Et asi ikka vana on, siis tikkisin ka oma monogrammi nurgale, nagu vanastiverca posted @ 11:47 - Link - kommentaarid (4)

17 Detsember 2016
Proovisin " hullu" lapitehnikat. Päris põnev tundus. Ei tahtnud niisama riisdetükikest jätta, vaid tegin sellest väikese kohvrikese. Heegeldatud linikuke ja tikitud pildike kohvri küljes on taaskasutusestverca posted @ 11:13 - Link - kommentaarid (1)

Vana, 90-ndatest pärit tugitool sai uue katte. Vana riiet alt ära harutama ei hakanud, lõin uue katte sellele lihtsalt peale.


verca posted @ 11:03 - Link - kommentaarid

01 November 2016
Lapitekk vanemale tütrele. Kui laps ükskord kodust välja lendab, siis on üks asi kaasa anda, mis südamega tehtudKuna blokke jäi 4 tk üle, sai sellest tagumise poole keskkoht.

Proovisin uuesti vabakäe teppimist. Servakandi alla peitsin sik-sak paela. Kangad on eraldi võttes väga-väga kirjud, aga koos jäid mõnusad.
Blokid on palkmaja põhimõttel, idee Pinterestist.
verca posted @ 10:53 - Link - kommentaarid (4)

15 Aprill 2016
Talvel kootud sokid kõige pisemale sugulasele.
Muster Ravelryst

verca posted @ 12:10 - Link - kommentaarid

Lihtsad sokid lõngajääkide vähendamise eesmärgil.
verca posted @ 12:00 - Link - kommentaarid

30 Märts 2016
See kott sai valmis tegelikult juba sügisel ja läks kohe tihedasse kasutusse. Seepärast paistab ta ka juba natuke väsinud välja, aga lapsele meeldib ikkagi hirmsasti. Teksakangas on taaskasutusest ostetud teksapükstest, mis mehele väikesed olid (tegelikult nillisin kohe ise neid hõbeniidiga õmmeldud tepinguid). Sellel kotil ei paista välja, aga teksa oli seestpoolt lahedalt lilleline .... Hmm, meeste pükstel
Koti lõiget ei suuda enam leida, ju printisin kohe välja. Aga Pinteresti avarustest on see leitud.


verca posted @ 11:47 - Link - kommentaarid (2)

16 Märts 2016
Minu järgmised Muhud. Muster raamatust “Meite Muhu mustrid”. Natuke tuli mustrit kohandada varda järgi. Varras 1,75, lõng 8/2, silmuseid vardal 21. Miskipärast läks must lõng peale värvimist hirmus topiliseks, ei tea, kas oli villakiud lühike...

Ma ei ole vist kunagi enne nii palju pidanud kinnastega vaeva nägema kui nüüd. (Lisaks põhilõnga kehvale kvaliteedile)
Kõigepealt sai ranne liiga kitsas. Harutasin. Kui labaosa oli u 3 cm kootud, siis selgus, et see on liiga lai. Jälle harutasin. Kui mustriosa oli poole peal, siis paistis, et oleksin pidanud 3 valge silmuse kõrvale kuduma 3 roosat silmust, mitte roosa/must/roosa. Jälle harutasin. Kudumise ajal tundus, et pöial kisub imelikult, aga panin selle pöidlasilmuste hoidmiseks kasutatud haaknõela arvele. Kui kindad valmis, siis tuli viga välja- pöidla koht liiga kõrgel ( u 1 cm). Kas veel kord harutada? Ei, enam ei olnud jaksu. Silmasin vana pöidla koha kinni ja võtsin õige koha pealt silmused lahti. Pääsesin ainult pöialde uuesti kudumisega.

Nagu Kottermann oleks kinnastel sees olnud
Aga kindad on soojad, palju soojemad kui tavalised, 2,00 varrastega ja pehmelt kootud.
verca posted @ 13:36 - Link - kommentaarid (6)

Selle pinali tegemisel lõbutsesin täiega.
Idee Pinterestistverca posted @ 07:53 - Link - kommentaarid (3)

13 Märts 2016
Köögikorvid said uue sisukanga. Lapitekist ülejäänud ribadest. Lapiline on muidugi ainult see osa, mis välja paistab. Riiuliserva kleepisin kunagi ammu heegeldatud ja seisma jäänud käteräti pitsi.
verca posted @ 14:51 - Link - kommentaarid (2)

14 Detsember 2015


Seelik 2.
Ka mina ei saa ümber ega mööda moeröögatusest- frou- frou seelikust. Kui laps (mis laps enam, neiu juba) ikka sellist tahab, siis ta peab selle ka saama. Seda enam, et siiamaani on ta väga ettevaatlikult suhtunud minu õmblejavõimetesse. Vähemalt väljend- sa õmbled nii imelikke asju- ei jäta just palju ruumi eneseusu jaoks. Nii et kui tuli tellimus, siis hurraa!!!- polnud enam pikalt mõtlemist.
Looritüllist seelik sai mõnusalt kerge ja liikuv.Mõned andmed ka (äkki on kellelegi abiks):
Pehmet looritülli ca 8,5 m, värvliks lücrat 33 cm. Aluskangas oli paksem polüester voodrisiid. Lõige on A-kujuline. Algselt õmblesin kinni ainult ühe külje, sest siis oli lihtsam satse peale õmmelda. Satsid krookisin-voltisin enne peale õmblemist Ruffleriga. Satsi laius on 15 cm, riba pikkus 120 cm, millest jäi peale voltimist järele ca 53 cm.Satsid jätkasin vaheliti otstega, sest õmblusega ühendamine jäi paistma. Ridade vahe on 6 cm. Read märkisin enne kõik pliiatsiga aluskangale.


Seelik 3.

Selle seeliku kangad on pärit ühest banaanikastist, mis mulle “aitähi” eest anti ja mis oli ääreni täis valdavalt Itaalia kangavabrikute kanganäidiseid. Selliseid, kus ühte kangast on suurem tükk ja teisi samasuguseid, ainult teistes toonides, väikesed lapikesed. Kõik ilusasti papiriba küljes klambritega kinni. Osadel oli ka aastaarv peal – 1996.
Korjasin kastist välja kõik õhemad mustad polüesterkangad, lõikasin ühesuguseks ja õmblesin seelikuks Kreekapähkli blogist nähtud seelikute eeskujul.
Kangavarude vähendamine jätkub

verca posted @ 12:59 - Link - kommentaarid (1)

01 Oktoober 2015
See karp on tehtud PP-lindi rullist üle jäänud südamikust. PP-lint on selline kitsas valge plastmassriba, millega pakkekastid kokku tõmmatakse aluste peale. Kuna südamik on ilusast paksust kartongist ja sobivalt juba ümar, siis tekkiski mõte teha karp. Et karbile kaant saada, saagis mees selle toru otsast riba maha.
Kasutatud kangad on minu lõpututest kangajääkide varudest, heegelpits ootas oma aega aastakümneid, et saada lõpuks sobivale kohale, karbi kaunistuseks.verca posted @ 07:28 - Link - kommentaarid (9)

21 September 2015
Kunagi juba näitasin seda diivanit ja tema remonti, aga aeg on teinud vahepeal oma töö. Tuli põhjalikum remont ette võtta. Esialgu olin küll ebakindel oma hakkama saamise osas, aga siis lohutasin end sellega, et ega oluliselt hullemaks ei saa minna.
Osa vanu vedrusid oli katki, kontuurtraat kolmeks tükiks, polster olematu...

“Enne” pilt jäi loomulikult tegemata. Esimese klõpsu tegin alles vanast vedrustusest.Õnneks olid ilmad ilusad ja kogu selle musta lammutamise ja lihvimise töö sai ära teha õues.
Kõige rohkem pabistasin vedrude sidumise ja polstri läbiõmblemise pärast. Kui need tööd tehtud said, siis võis juba kergemalt hingata.

Diivan sai uue sadulavööst aluspõhja, uued vedrud ja kontuurtraadi, uue mererohust polstri ja kattekanga.Piltidel ei jäänud küll minu nn “watermark” ilus, aga püüan nii kaitsta oma tööd kaaperdamise eest.
Vana pildiga juhtus just täpselt nii:
Lausa kaanefotoks


Seepärast kaalusin oma töö ülespanekutki pikalt.
verca posted @ 11:32 - Link - kommentaarid (13)

18 September 2015
Kui seda kotti kohalikus taaskasutuses nägin, siis tuli kohe mõte teha sellest uus, tikitud maasikatega kott. Mustri saamiseks lappasin Leida Kirstu “Muhu tikandit”, aga mustri joonistasin lõpuks ikka peast otse riidele. Tikkimisel kasutasin küll raamatu abi.

Rukkililled tulid ju ilusad?

verca posted @ 09:31 - Link - kommentaarid (3)

11 September 2015


Kui selle seeliku kangast väiksemale tütrele näitasin, siis ta ahhetas: “Küll on kole kangas!” :S Ega ausalt öeldes see midagi erilist ei olnud jah- poolvillane ilmselt nõukaaegne väiksemat sorti tükk. Aga kui lisandiks panna sametpaela ja nööp, siis saab päris ilusa riideeseme, mis ka väikestele tüdrukutele selga panna kõlbab.

Seelikule tegin alla teisest seismajäänud polüestertükist voodri. Lõige Ottobrest.


verca posted @ 12:44 - Link - kommentaarid (2)

Tere üle pika aja. Püüan nüüd tagantjärele töid näitama hakata.

KERGE SUVINE MANTEL.

Algul ainult imetlesin Ottobres seda mantlit, aga kui Abakhanis sobiv kangas näppu jäi, oli otsustatud. Teen endale ka!
Õmblemine ei olnudki eriti kaelamurdev tegevus, ainult seljaosa lõhik tahtis veidi nuputamist, et see voodriga kokku saada. Inglise keelne Ottobre õpetus ei olnud kohe mitte abiks

Vooder seestpoolt.


verca posted @ 12:34 - Link - kommentaarid (3)

28 Mai 2015
Kui mõni asi hakkab viltu vedama, siis sinna ta ka läheb. Nii juhtus minu Skew sokiga. See sokk vedas nii viltu, et jalga ei mahtunud Kuigi nimigi ütleb, et sokk peabki viltu olema. Arvan, et viga oli liiga peenikeses lõngas, Novita Nalle Taika`s.
Jonni ei jätnud ja kudusin sellest lõngast sokid selle õpetuse järgi mad-color-weave

Nüüd võib küll rahule jääda."Sokijukude" idee eest suur aitäh AlleRaa`le
verca posted @ 09:51 - Link - kommentaarid (2)

09 Märts 2015


Sellise asja kohta võib vist kindlalt öelda, et tuleb 1 ja ainus


Veeretasin juba pikalt mõtet teha endale punane jakk ja ilmtingimata Lihula tikandiga. Ostsin selle jaoks isegi raamatu “Lihula tikand” eeskujuks. Mulle meeldib Lihula tikandi juures, et lilled ei kopeeri ühtegi olemasolevat ja värvid on täiesti kreisid- fantaasiamaailmast. Tikkimisel püüdsingi järgida vanade tekkide värvilahendusi. Mustri võtsin otse raamatust, kuigi sai seda natuke kohandatud.
Jaki lõige Ottobrest, muutsin ainult varruka pikkust. Edeva voodri tegin vanast siidi- (õigemini polüester-) kleidist, nööbid leidsin nööbikarbist.
Nüüd on mul tikitud sukad, dzemper, jakk ja mantel. Tikitud püksid on veel puudu
verca posted @ 10:33 - Link - kommentaarid (10)042744 Külalist/Visits