Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
24 Detsember 2011
PIPARKOOGID


Kui lapsed olid väikesed, tegin igal aastal kilode viisi piparkooke ja vahel ka oma taignast.
Aga aastad lähevad ja kilod kuhjuvad ja lapsed kasvasid kah ja leidsid, et parem neid mitte kiusatuseks teha. (ei tea küll, kellelt nad sellise tahtejõu on pärinud, võib-olla on haiglas ära vahetatud)
Aga tänavu saabus vanem poeg veidi enne jõule ja uuris, et ei tea, kas sel aastal piparkooke küpsetatakse. Ema Süda läks muidugi soojaks ja kohe poodi lapsukese jaoks piparkoogitainast ostma. Ja mis piparkoogid need ilma glasuurita! Selle tegin küll ise (munavalgest ja tuhksuhkrust, oli veel vanadest varudest värvilist suhkrutki).
Piparkoogitegu on üks mõnus tegu, tegelikult. Noorena oli ikka jõuluaskeldusi üle pea ja piparkookide küpsetamises lõid küll algul kõik usinalt kaasa, aga lõpuks higistas väsinud emme ikka üksi köögis, rullis ja lõikas ja kaunistas (ja sõi osa jahust tainast niisama sisse, et küpsetamine rutem valmis saaks, heh, selline enesepettus). Nüüd on aga hoopis teine tera. Ostsin korraga ainult ühe kilo jagu, et ära ei tüütaks ja tegin mõnuga igasugu figuurikesi ja glasuurisin kah südamest, et okleks korralikult kaetud. Muidu ikka saavad need piparkoogid enne otsa, kus rohkem glasuuri peal. Nüüd panin kõigile ROHKEM.
Sain enne ärasöömist ka fotole klõpsatud. Hih, mitte et piparkoogid midagi erilist oleksid, et vaja jäädvustada. Aga sinna see aeg läks ja nooremale pojale jäi üks sokk seetõttu valmis kudumata ja kingipakki panemata. Aga küll ma ta valmis teen, mitu mõnusat vaba päeva ju ees!Rahulikku pühade jätku kõigile!


riis posted @ 20:52 - Link - kommentaarid (6)357701 visits