Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
28 Juuni 2011
KIRIKINDAD

Keset kuuma suve kudusin villased kirikindad. Õhtud on praegu valged ja mõnus sellist peenemat näputööd teha.
Olen juba pikemat aega mõelnud nii kihnu mustritest kui selbuvotteritest, aga pelgasin, et 20 silma vardal kudumine on ikka liiga keeruline ja tulevad laiad. Nüüd aga läheneb sõbranna sünnipäev ja midagi muud toredat pähe ei tulnud. Seda enam, et juulikuine sünnipäevalaps saab tõenäoliselt üsna harva villaseid kudumeid. Seega oli ka ajend olemas.

Leidsin netist tasuta mustri. Kuigi meie enda rahvuslikud kindakirjad on tegelikult sama mõnusad ja neid kavatsen ma ikka kah teha. Mulle meeldib see meie sini-valge värvikombinatsioon, aga sõbranna on mul pigem pruuni-bee˛i inimene ja otsustasin esialgu võõramaise mustri kasuks:

http://www.ravelry.com/patterns/library/andalus-mittens

64 silma alustuseks tundus veel kuidagi talutav, aga kümme silma pärast randmemustrit juurde kasvatada…hmm, ta on mul üsna kõhna käega sõbranna. Niisiis otsustasin, et jätan küljetriibud ära. Sellega oleks kohe 6-8 silma kitsam.
Lugesin ja vaatasin seda mustrit ja TUNDUS, et sain aru ka sellest pöidlakiilust, mis on ju sama nagu mõnedel sõrmikutel, ainult mustriline.
Nooh, mõeldud, tehtud ja nässu ta läks
Aga harjutamisest oli kasu, sest alustatud osa kätte proovides ei tundunudki see muster enam nii lai. Siis LÕPUKS (mulle omaselt läbi valu ja vaeva = harutamise) otsustasin teha ikka TÄPSELT mustri järgiAinuke negatiivne pool selle asja juures on, et need kindad on üsna kõvad. Kudum peaks minu meelest ikka pehme olema. Samas, netist lugedes sain lohutust, et tihe kude teeb nad TUULEKINDLAKS ja seda kavatsen ma sõbrantsile ka rõhutada, et ta kõvaduse pärast ei muretseks. Kõvad, aga kenakesed.hmm, praegu vaatan, et pildid kuidagi hämarad. Erinevas arvutis paistavad erinevad…võib-olla peaks uued pildid tegema…Lõng Novita Nalle tume- ja helebee˛, vardad vanad peenikesed (ma arvan, et 0,75)
riis posted @ 08:15 - Link - kommentaarid (11)368860 visits