Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
08 Veebruar 2011
PUHKUSELT TAGASI (käsitööta)

Seekord tülitan teid reisijutuga ja vabandan juba ette, et käsitööst on juttu ainult põgusalt, nii et olge hoiatatud
Käisin Goas (kus paljud teist on käinud, aga mulle oli uus ja huvitav). Ei saa öelda, et käisin Indias, sest Goa on ainult väike ja kuuldavasti üsna ebatüüpiline osa sellest hiigelsuurest riigist. (Goa ei ole ka väga väike, seal elab 13 miljonit inimest, territoorium on väiksem kui Eesti). Erinevalt ülejäänud Indiast, mis oli Briti koloonia, kuulus Goa Portugalile ja vabanes alles 1961. Samas goalased ise okupatsiooni pärast ei põe ja kinnitasid, et jalgpallivõistlustel elatakse alati Portugalile kaasa.
Tänavapilt ongi selline, nagu filmides näha: tolm, praht, palju inimesi, lehmad on päriselt tänavatel, samuti ka tohutul hulgal koeri, mõned kassid, elevandid, sead ja nägime ka ühte oinast.Lehmad tänavatel on tegelikult isegi hea, sest kui nemad üle tee lähevad, peatub liiklus ja ka paks valge turist saab ohutult üle tänava (kõnniteid pole, ülekäiguradasid pole, liiklus on ametlikult vasakpoolne, aga see pole mingi argument ja vähemalt külades sõidetakse seal, kus ruumi on). Lehmi vaadates kaob ka igasugune isu loomaliha järele (looma- ja sealiha on goa söögikohtades tegelikult enamasti menüüs olemas), sest nad söövad sõna otseses mõttes prügi, mille seas lebavad lisaks lehmade ja koerte väljaheidetele ka surnud rotid, ise nägin. (Kanad söövad muidugi kah prügi, aga neisse mahub seda igatahes vähem). Ja kui jumal peab neil tõesti püha looma kujul tänavatel vabalt ringi lonkima, siis on hea, et nad selleks pühaks loomaks lehma on valinud. Mõelgem, kui see oleks tiiger
Igasugu turgusid ja müügiputkasid on igal sammul, aga midagi osta on üsna keeruline, sest kui isegi põgusa pilgu heidad, arvavad nad kohe, et pead ostma. Ei saa isegi vaadata, mida seal õigupoolest müüakse. Seetõttu pole mul ka pilte käsitööst. Ühel turul olid küll mõned lahedad india stiilis kaltsunukud, elevandikujulised kohvikannusoojendajad ja pärlitega tikitud lapitehnikas linikud, aga midagi silmatorkavalt originaalset ma ei näinud. Kõik müügipunktid olid väga sarnased. Panin tähele, et elumajade uste kohale olid paljud riputanud värvilise heegeldatud või punutud pitsiriba, aga pilte pole (kuidas sa ikka teisi inimese kodu pildistad). Umbes taolise, aga lilledest tehtud punutise leidsin ühe poe kohal:Haakrist tähendab neil viidet jumalale ja vähemalt meie goalasest taksojuht polnud kuulnudki midagi Natsi-Saksamaast.

Eraldi peatükk on India sildid, mis on pidev huumoriallikas Mitte ükski poeke ega juuksur pole tavaline, kõik on ülivõrdes: Royal Hairdresser (kuninglik juuksur), Famous hairdresser (kuulus juuksur), Royal Broiler, ausaltRoyal hair-saloon oli väike räpane urgas, aga pilti ma ei julgenud teha, sest nii juuksur kui kliendid käisid pidevalt ukse kõrval prügihunnikus pissil ja ma ei leidnud sobivad momenti
Kohalik bussiloks, mille sõidukiirus on umbes 20 km/h, kannab nimetust RAKETT (rocket) .

Selle räpasusega on imelik lugu. Nad küll pühivad oma poe ukseesist hommikuti, aga praht jäetakse sinnasamasse rentslisse või hunnikusse. Jäätmekäitlus tähendab enamasti seda, et prügihunnikud pannakse õhtul põlema ja küla kohal heljub haisev vine (noh, teate küll seda haisu, kui poe ees prügikast põlema läheb).
Reegleid on Indias palju. Lennujaamas kontrollib üks inimene passi, viisat ja immigratsioonikaarti ning lööb templi, järgmine inimene kontrollib, kas tempel on löödud, järgmine rebib osa immigratsioonikaardist ära ja neljas inimenne kontrollib, kas see on ära rebitud, kusjuures nende kontrollide vahemaa on paar meetrit, nii et kõik toimub üksteise nägemisväljas. Ma arvan, et tööpuudus on neil ilmselt null, sest nii ebatõhusat töökorraldust ei kohta just sageli. Suitsetamine on kõikjal keelatud (välikohvikutes), aga enamasti on tuhatoosid laudadel olemas. Ühes söögipaigas leidsin veidi leebema sildi (sildihuumori teemat jätkates)Liikluses valmistavad rõõmu autode tagaosale kirjutatud juhised: signal OK please (ja signaali kasutavad kõik tõesti pidevalt lahkel käel) ning stopptule alla on kirjutatud selgituseks, millega tegu (stop signal). Palju on väikesi rollereid, mida meie oludes kasutaks üks inimene, seal aga istub ahtal pingil pereisa, tema taga pereema (tihti väikelaps süles) ja isa ees SEISAB veel 1-2 jõnglast. Kiivreid eriti ei kanta, või kui, siis ainult pereisa Meie taksojuhi kinnitusel on Goas siiski ka autokoolid ja liiklusreeglid täiesti olemas ja näiteks roolis mobiiliga rääkimise eest VÕIB trahvi saada.

Muljeid on veel palju, aga praegu ei hakka rohkem tüütama, eks postitan hiljem veel, võib-olla kedagi huvitab

Hmm, ühtlasi avastasin, et olen siin juba terve aasta lobajuttu ajamas käinud
riis posted @ 11:14 - Link - kommentaarid (6)357237 visits