Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
12 Jaanuar 2011
RAGLAANKAMPSUN

See vanema poja kampsun, mis novembrikuises sissekandes oli varrukaavani kootud, on nüüd LÕPUKS valmis. Aga missugune seikluslik kudum see küll on!!!
Poja soov oli selge: kudugu ma samasugune, nagu tal juba on (mitu aastat tagasi ostetud, puuvillane), aga villane. Lõngagi valis välja (mitte päris tumemust, aga ega palju puudu kah ei jäänud). Muster muidugi võimalikult lihtne (ega tumeda peal ei jääks mingi palmikutega eputamine ju ka eriti paistma, nii et selles mõttes mõistlik). AGA, see eelmine kampsun oli raglaan ja ma pole elu seeski ühtki raglaani kudunud.
Arvasin, et see pole mingi üle jõu käiv ettevõtmine, lihtsalt sirge serva asemel lõpetan diagonaalis ja asi vask!
ÕNNEKS viitsisin netist uurida enne kui "vardad sisse lõin" nii saingi teada, et koo varrukaauguni ja siis kõiki tükke ühendades kohe raglaan sinna otsa. Loetud tehtud!
Esimese hooga kudusin kahandamisridade vahele kaks parempidist kahandamata. 15 cm kootud, leidsime ühiselt, et see ei jää ikka ilus. Harutasin.
Kudusin ilma vahesilmadeta raglaani valmis.Proovisime selga ja kohe sain aru, mille poolest on kasulik KAELUSEST alustatud raglaan, millest isetegijate blogides juttu on. Varem arvasin, et meisterlikud kiirkudujad seavad endale lihtsalt väljakutseid, et siis nende ületamisest tulenevat rahulolu nautida. Tegelikult aitab see muidugi varruka pikkusele pihta saada. Minul tulid varrukad 10 cm liiga lühikesed ...Harutasin
Enne ikka taipasin mõõta, kui palju pikemad siis võiksid olla. Jälle hoogsalt kuduma, varrukatele pikkust juurde ja raglaan otsa. Nüüd juba vilunult. Hakkasime proovima, selgus, et olin õhinal kudunud kõrvuti kaks kehatükki ja seejärel kaks varrukatükki (ausõna! Pilti ei teinud sellest õnnetusest, sest piinlik ju kah) ... Et inimesel on käed kahel pool keha, siis võite muidugi aimata, et ...harutasin.
Uuesti kuduma (jõulud olid juba selleks ajaks kätte jõudnud). Uuesti raglaan valmis, selgus, et poeg oleks tahtnud sügavamat kaelust ja olemasolev ei lähe mitte. Harutasin.
Jaanuar. Aastavahetuspeolt tagasi ja paari õhtuga uus raglaanilõpetus. Proovima minnes selgus, et olin kudunud kaeluseava VARRUKALE (jaajaa, ausõna!!!!) Seekord tegin juba pilti, sest ma arvasin, et muidu ei usu seda lugu mitte keegi!!!!Nüüd oli juba võidujooks ajaga, kas kulub valmisolev kampsuniosa enne topiliseks või õnnestub kudum siiski valmis saada ja vaene laps saab oma kampsunit enne aukude tekkimist ikka paar korda ka kanda
Igatahes eile, 11.1.11 sain ta valmis!!!!!!!!!!!!!!!!!!Seljas pilti ei oldud nõus tegema, võib-olla pärastpoole õnnestub nooremat-poega-poisikest selleks ära kasutada.

Lõng GB Jil 100% villane, vardad nr 3, aga pika kudumisprotsessi käigus on täiesti meelest läinud, mitu tokki kulus. Arvan, et vast 700-800 grammi.
riis posted @ 16:20 - Link - kommentaarid (17)373339 visits