Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
06 Detsember 2010
"KIIRE" LÕPUSPURT ehk Kalajõe sokid

Eelmises postituses poolikuna näidatud sokid on valmis.
Aga nagu ikka, lühikest juttu minult ei tule

Kingsepal pole kingi ja rätsepal pole pükse ja minul pole kunagi olnud enda kootud sokke. Eelmisel talvel oleks vaja olnud, aga siis polnud mahti teha, aga nüüd lõpuks võtsin ette. Mõtlesin proovida midagi mustrilist, et oleks huvitavam kududa ja leidsin Ravelryst Kalajoki-sokid. Eriti sümpaatne oli see, et autor on inspiratsiooni saanud loodusest

See esimene osa valmis kahe õhtuga, aga viimase varba valmimiseks läks ikka nädalaid, sest lõng sai otsa ja kuidagi polnud mahti asjaga tegelda. Aga ühel päeval, kui õe kaksikuid hoidma läksin, torkasin pooliku töö kotti, et hea nokitseda, kui õde-venda kenasti omavahel mängivad. Oh mind naiivset!!! Kellel on väikesi lapsi, neil pole mõtet edasi lugeda, teate nagunii, mis tuleb, aga minu laste titeajast on nii palju aastaid juba möödas, et peagi kahe-aastaseks saavate kaksikutega on kõik uus ja üllatav.
Esiteks mähkmed. Minu meelest võiks oma jalal liikuv inimene juba ikka potti pissida, aga neile on pott pigem lõbus mänguasi, kuhu jalgu toppida ja mida endale pähe panna. Sihtotstarbelisest kasutamisest keelduvad. Vahepeal laseme neil ilma mähkmeteta ringi lipata, et pepu õhku saaks ja lootuses, et ehk kogemata taipavad ise, mida potiga teha, aga edusammud on null.
Istun mina diivanil ja võtan kudumistöö kätte, kui tüdruk kavalal ilmel minu juurde saabub ja jala kõrvale tõstab. Nagu koer. Ise naeratab julgustavalt ja ulatab mulle mähkme. Ma lihtsalt ei usu oma silmi! Tahab ta, et ma talle KÄIGU PEALT mähkme paneksin???? No ma ei tea, emad võib-olla saavad sellega hakkama, aga mina kindlasti mitte. Esiteks nõuab juba pikemat uurimistööd see, kumba pidi mähkmed panna, sest jänkukesi on joonistatud mõlemale poole. Panen kudumistöö hoolikalt kõrvale, et lapsukesed ohtlikke vardaid kätte ei saaks ja ühtki lõngaotsa tilpnema ei jääks (mäletate ju, mis juhtus multikas “Leopard otsib onni”). Titt pikali (mille peale ta mind pisut üllatunult vaatab, sest ta on ju ikkagi juba peaaegu kahene), aga kumba pidi mähe kinnitada? Kuna poisil on mähe olemas, kutsun ta enda juurde, et piiluda, mispidi temal siis mähe on pandud (kutsun enda juurde, kõlab taltsalt, aga tegelikult tähendab see teatavat tagaajamist) Aga poisil on eelmise paki mähe, PILT TEINE!!!!!!!!! Ja mingit abi vaese lapse pükste mahakiskumisest ei ole. Aga õnneks selgub telefonikonsultatsioonide käigus, et mähkmetootjad on moodustanud pepu poolele voldikese ja selle ALLA (miks küll ometi) on kirjutatud Back. Lahendatud. Võtan jälle kudumistöö. Aga nemad tahaksid nüüd joonistada ja toovad mulle karbi värvipliiatsitega. Kõik pliiatsid on katki. Mina muidugi suhtun mõistvalt, et emmel pole kahe väikese väänkaela kõrvalt mahti pliiatseid teritada ja asun ise teritama. Tüdruk muudkui ulatab mulle hoolitsevalt pliiatseid kätte. Poiss aga minu selja taga pistab häbenemata ÄSJATERITATUD pliiatsi suhu ja murrab vilunud liigutusega jälle süsi katki. Näen, et sellest ei tule midagi, ja kiikan närviliselt poolelioleva kudumistöö poole, sest akna taga ulub külm tuul. Otsustan maimukestele igaks juhuks pika varrukaga pluusid selga tõmmata. Tüdruk tahab ISE panna. Mina proovin seni poisile tagasi panna sokke, mille ta ära on kiskunud. Selle aja peale kui ma jalgade padinal eest ära lippava lapse kätte saan, tont teab, kuhu loobitud sokid üles leian ja neist ühe talle jalga surun, on tüdruk pluusi endale üle pea ajanud ja ümber kõhu rulli moodustanud, nii et üks käsi on pluusi vahel. Vabastan tüdruku pluusist, poiss jõuab selle aja jooksul põhjalikult ära ilastada minu varruka ja ära tirida juba jalga saadud soki… loobun mõttest oma sokk kiirelt lõpetada.
Aga nüüd on mu villased sokid lõpuks siiski valmis.

Lõng mehe vestist üle jäänud (ja uus tokk juurde ostetud…) Novita Nalle Aloe Vera (see väga tervislik!)
Õpetus siin

Mina selle mustrijoonise järgi jõge looklema ei saanud. Tegin lihtsalt kasvatused ja kahandused motiivi ees ja järel, aga seda osa, mis nõuab järgmisel real parempidi silmade kohale pahempidi silmi, ma ei teinud.

Looklemine peab olema välisel küljel, aga pildile sain paremini sisemisel küljel. Sellest pole vast midagi
riis posted @ 09:30 - Link - kommentaarid (9)357701 visits