Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
28 September 2010
KAKSIKUTE SOKID

Sokid on ju lihtne asi, tehniliselt saan kõigest aru, aga ikkagi tuleb kand võrreldes ülejäänud sokiga massiivne ja nagu kontsaga. Olen proovinud lihtsalt parempidises koes - jääb lotakas, olen proovinud patenti ja soonikut, ikka kole. Tittede sokid jäävad veel kuidagi eriti ebaproportsionaalsed. Ja jalga proovida kah ei saa neile enne kui enam-vähem valmis, sest väike sokk läheb ju ruttu, ega ei hakka iga proovimise pärast teise linna otsa sõitma.
Õe kaksikutele tegin sokke hoole ja armastusega ja harutasin mitu korda, et oleks ikka head. Tüdrukule tegin VALGED sokid. Jaa-jaa!!!! tean küll, et see pole mõistusepärane, sest valge sokk läheb ju KOHE mustaks, aga tüdruklapsele kudumine on nii harv luksus, et tegin ikkagi valge. Südametunnistuse rahustamiseks lisasin mõned Tumedad Triibud (helelillat angoorat ja roosat)Alles siis kui juba nina kahandasin, märkasin, et ühe soki sääres on üks triip vähem kui teisel. No ei hakanud ümber tegema. Vabandasin end Sokikese seisukohaga, et vasak ja parem sokk peavadki eraldatavad olema

Poisi jaoks tegin mõistagi teiste värvidega. Sel sügisel tundub mulle meeldivat pruunikas-bee˛ikas (mida ma muidu üldiselt ei salli, sest see on nagu pugejate ja korralike, ilmetute õpilaste värv mu meelest, selline kiiks mul). A õel pole pruuni vastu midagi.Pruun ja tumehall lõng on pärit nõukaajast, mil minuni jõudis tundmata radu pidi kotitäis lõnga Sindi vabrikust, kus sel ajal sellest lõngast minu teada mantliriiet valmistati. See hall oli hirmus peenike, aga kudusin sellest oma kunagisele ligi kahemeetrisele mehele kampsuni, ma mäletan. Varrastega 1,5...nohh, noore inimese asi, energiat ju palju. Nüüd kulusid jäägid marjaks ära, sest mu õde on selline keskkonna- ja terviseteadlik ja laste sokid peavad kah, teadagi, olema võimalikult looduslikud. Kui juba sokid valmis, turgatas mulle pähe, et vanaaegset lõnga ei saa ju masinas pesta. Aga eks ma siis võib-olla koon hiljem veel ühed masinpestavad sokid kah (ei luba midagi).Nõukaaegsed peenikesed metallvardad, 11 silma vardal (kokku 44), labapikkus u 15 cm (laste pikkus u. 83 cm, saapanumber 22-23)
riis posted @ 13:28 - Link - kommentaarid (11)357237 visits