Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
01 September 2010
VESTID

Meeste vest on üks trikiga teema. Eriti kui ta pole enam sire 20-aastane, vaid juba ... ütleme, et Soliidsust kogunud. Väga kergesti võib juhtuda, et mees näeb kootud vestis välja nagu tema isa või nagu ostaks ta ema talle ikka veel riideid.
Aga et vest on mõnus riideese ja nüüd jälle ka moes, siis võtsin ikka ette.

Et kõik algusest ja ausalt ära rääkida, alustan eelmiseks jõuluks kootud vestist.
Musta ei tahtnud ma teha ja hall ei mõju kah jumele eriti hästi. Tumesininegi tundus liiga turvaline ("nagu ema ostetud"). Vaatasin netis ringi ja saingi idee (nüüd ei leia seda kohta enam üles, aga tõenäoliselt oli see keegi IseTegijatest, vanemad olijad ehk tunnevad ära)

Tervest vestist mul pilti pole, on ainult fragment, mille siia üles panen, et oleks selge, millest jutt.


Lõng Novita 7-veljestä, mis on 75% villane, ning palju palmikuid, mis veelgi soojust lisab.
Jõulupaki avanedes kostis perekonnaliikmete seas naerupahvakuid, sest vest oli a) pikavõitu b) ümmarguse kaelusega, mis ei pidavat sobima, teeb kaela lühemaks... (mees ei julgenud õnneks midagi naerda ja ütles, et ilus)
Tegelikult oli kõik läbi mõeldud ja meelega nii tehtud. Ümar kaelus seetõttu, et meestele saab üldiselt ainult surma ähvardusel salli kaela (ja esimesel võimalusel ununeb see kuhugi) ning pikkus uue talvejaki järgi, sest hõlmad on ju kogu aeg eest lahti (mingi matšovärk ilmselt )
Õnneks oli talv külm ja paks vest kulus marjaks, aga selle talve peale ei saa ju lootma jääda, nii et tegin uue. Õhema ja lühema ja esimest korda, muuseas, kolmnurkse kaelusega.

Kaeluse õpetuses (Novita) oli öeldud, et kaelust tegema hakates jätta keskmine silmus haaknõelale ja seejärel igal teisel real kahandada. Soonikut kududes kolmnurga kohal tõsta kaks silma parempidise võttega kudumata ära, seejärel üks kududa ja tõsta kudumata silmad sellest üle.
Selge nagu seebivesi ja ega siis minusugune püssirohumüts ei hakka proovilapiga jändama, ikka kohe kudumi külge...

Tulemus sai pehmelt öeldes viltune


Nüüd otsustasin proovilapi teha ja sain aru, et kaks kudumata silma peavad olema ületõstetud silm ja sellele eelnev, mina aga olin jätnud ületõstetud silma järgmisel real läbikootavaks.

Uus sai parem. (Imelik, miks ma kohe proovilappi ei võinud teha. Tõesti imelik!)


Ja kogu vest selline (Omanik praegu kaugel ja seljas pilti teha kahjuks ei saa)


LÕNGAST pean kah rääkima. Novita Nalle ALOE VERA. St lõnga soovitatakse sokkideks, sest sisaldab seda va aloe verat. Nagu kreem, hehe. Seega annab see vest Sooja ja teeb loodetavasti ka Nooremaks. Puhas boonus, kas poleriis posted @ 19:00 - Link - kommentaarid (8)357244 visits