Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
18 Veebruar 2010
KÜLMA TALVE KINDAD JA MÜTS

Kolmevärvilisi kindamustreid on hirmus vähe. Ma pean silmas selliseid, kus kolm lõnga ikka kogu aeg jooksevad (ja sellevõrra soojem kude tuleb). Lõpuks leidsin mõned Elo Lutsepa ja Irina Tammise raamatust "Eesti kindakirjad".Mustrikord on raamatu järgi 17 silma, mis tavalisest lõngast kududes tuleb väga lai, aga kui näpuga ära lugeda, sain 14-silmase mustri ja nii tegingi. St 14 silma vardal ja muster tuli ilusti välja. (randmeosa veidi peenikesema vardaga)Värvides hiilisin vanadest õigetest värvidest mööda ja võtsin oma uue tumehalli mantli juurde veidi särtsakamad toonid
Lõng on GB Jil, millele soovitatakse nr 3-4 varrast, aga kinda jaoks jäi see küll väga hõre. Tegin peenematega (arvatavasti nr 2, vanad vardad, randmeosa veel peenikesemaga). Jäi küll pisut jäik, aga tihe. Rannet kannan peamiselt üleskäärituna, tundub mõnusamLõnga jäi üle ja mõtlesin teha ka mütsi. Sama mustriga.Aga mütsiks jäi ikka jäik ja kuidagi ei meeldinud. Proovisin ka tavalist triibulist, üleskeeratava servaga. See jäi nagu igav. Lõpuks tegin rombilise, et oleks soojem kui ühekordsest lõngast. Alläärde tegin 1-1 sooniku, mille sisse keerasin. Ikka vardad nr 2, 30 silma vardal (kokku 120 seega), rombi keskel üks ühevärviline rida. Et lustakam oleks, panin tippu tuti kah.Ostsin igat värvi 2 tokki, kokku kulus 164 krooni, nii et väga soodne.
Lõpuks jäi ikka veel lõnga ülekah, nii et tegin pika, laiatriibulise salli, vardad 3,5, et pehkem jääks. (Sellest praegu pilti pole jõudnud teha, aga eile panin juba kaela, väga mõnus)

riis posted @ 09:15 - Link - kommentaarid (3)357701 visits