Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
05 Veebruar 2010
Tere!

Üritan kah oma blogi alustada, aga nagu kõik algajad, esialgu hädiselt. Vanem inimene ju juba ja arvutimaailmas saamatuvõitu!
Käsitööd alustasin, nagu enamik meist, lapsena. Oma emalt küll pisikut ei saanud, sest temal selle asja peale soont ei ole, aga minu isapoolne vanaema oli tubli näputöömeister. Ametilt oli ta õmblejaks õppinud, aga tegi kõrvalt pisukeseks lisateenimiseks (et oma kahte poega kasvatada, sest mees ju Siberisse saadetud, teadagi) ja niisama silmarõõmuks kah.

Mina olin esimene lapselaps ja veel TÜDRUK , nii et mulle õmbles vanaema mõnuga. Ema sõnul oli mul lasteaega ühel hooajal selga panna 26 (jaa-jaa: kakskümmend kuus!!!) kleiti. Ja minu nukkudel oli lugematul arvul tualette, pitskleite, kevad- ja talvemantleid sobivate mütsikestega. Mantlitel ikka siidvooder ja käsitsi tehtud nööpaugud.

Lapsepõlves vaevasin ema isetehtud pitslinikute ja pitsääristega ja linnusilmpistes tikitud linikukestega ja initsiaalidega käterättidega jms. mis kõik kuhugi kapisügavusse kadusid ja õnneks Ajaloo Musta Auku on kadunud.

Kui mul endal lapsed sündisid, siis õige pea selgus, et kootud asjad on KAREDAD ja torgivad ja nii ma pikapeale loobusin neile oma kudumeid selga surumast, oma närvide huvides.

Teismeliseeas (mis veel neil praegugi päris lõppenud ei ole) lastele on ainumõeldav värv muidugi MUST ja see just üleliia põnev kudumismaterjal ei ole.

Endale olen ikka jõudu- ja vajadustmööda nikerdanud ja eks nendega siin ka eputama kavatsen hakata. Aga eriti mõnus on see, et mu õel sündisid möödunud aastal kaksikud ja kuna nad veel rääkida ei oska, siis nad vastu vaielda ei saa ja peavad kandma, mida mina koon . Ja saab teha VÄRVILISI asu. Lisaboonus muidugi ka see, et nad on nii pisikesed, et töö saab kähku valmis.

Proovin selle teksti nüüd üles panna ja lisada ka pildi tüdruk-kaksikule kootud vestist. Mis ei ole küll poseerituna võetud, aga ülevaate annab ikkagi. Vesti tegin pikema, et laminaadi peal külm istuda ei oleks, aga kuna keha neil pallikujuline, siis rullub see enamasti mänguhoos ikka kuhugi ülespoole... õlal nööbid (pea ja kaela mõõtmete ilmselgete vastuolude leevendamiseks)Liann lõngadest ostetud lõng, vardad nr 2, kulus alla 100 gr
riis posted @ 12:34 - Link - kommentaarid (1)357701 visits