Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
22 Detsember 2012
JÕULUDEKS LAISA-KINDAD


Millegipärast võtsid mu pojad teatud eas pähe, et kindad peavad olema ilma sõrmedeta. Minu jutt külmast ilmast ei kandnud vilja. Nad teatasid, et hoiavad käsi (kinnastega) taskus soojas!!! (mingi meelste loogika, vist). Ma püüdsin neid isegi hirmutada, et kui käed taskus libised ja kukud, siis on nägu lõhki. Aga ei midagi! Vanem poeg võttis käärid kätte ja lõikas mu armastusega kootud sõrmikutelt lihtsalt sõrmed maha. Korduvalt Lõpuks andsin alla ja kudusingi neile poolikute sõrmedega kindaid.
Aga praegu on ju talv ja -15!!! Võiks arvata, et „küüned külmetavad“ nagu ütleb üks laulusalm. Aga no kus! Tuleb välja, et see ei loe midagi, sest kui oleks kindad, tuleks need teatud puhkudel (näiteks võtme lukuauku panemiseks) käest ära võtta ja see käib neile selgelt üle võimete! „Mina küll EI VIITSI hakata kindaid ära võtma!“ teatas noorem poeg. Nuta või naera.
Aga no ega Ema Süda asja niisama ei jätnud . Mimmi blogist sain julgustust ja tegin ilma sõrmedeta kindad, millele saab siiski „kaane“ peale tõmmata.Silmi vardal soonikus 20, mustris 24, pöidlaavaks jäetud 18 silma. Lõng G-B Sprint, kahele paarile kulus veidi üle kahe toki musta ja veidi üle ühe toki halli. Pildistamise jaoks tõmbasin kindad kätte mehele, sest pojad pole veel jõulukinki ju kätte saanud)
Muidu ma eriti pole julgenud kirikinnaste teemal isetegevust teha, sest selge on ju see, et üks tõeline IseTegija kasvatab ise lambad ja teeb lõnga ja siis roomab päevade kaupa metsas, korjab taimi, mulistab värvipadade ääres ja saab imelised looduslikud toonid. Tõenäoliselt ei tohi selle vägeva protsessi jooksul ka kellegagi rääkida ega ennast pesta, siis võib unes „tulevast“ näha (või midagi sellist). Mina aga läksin lihtsama vastupanu teed (eks lammastega ole Lasnamäel ka veidi kitsas) ja ostsin lõngad poest. Ja kuna Mimm (kellel on ütlemata kena käsitöö) miksis rahulikult rahvuslikud labakud sõrmituks, siis nii minagiTeise poja kindad pakkisin juba kogemata ära, eks pildi saab siis, kui jõulukink üle antud.

Mingit peent õpetust ma ei kasutanud, nuputasin ise välja. Kui aga äkki keegi minust algajam peaks õpetust vajama, siis siia panen kirja.
1.Koo kinnas sinnamaani valmis, kus soovid sõrmed paljaks jätta. Koo rida käeselja lõpuni (nii et järgmisest vardast algaks peopesa kudumine - vasaku käe kindal neljanda varda lõppu, parema käe kindal teise varda lõppu). Edasi koo ainult kahe peo-poolse vardaga edasi-tagasi soonikut. Käeselja silmused lihtsalt seisavad oma varrastel ja neid ei puutu.2.Sooniku kõrgus soovi järgi, mina tegin 8 rida. Lõpeta serv ja katkesta lõng.
3.Loo eraldi vardale kahe kindavarda jagu silmi, minul kokku 48, ja koo edasi-tagasi soonikut nii pikalt, kui serva tahad jätta, mina tegin 10 rida. Nii on valminud „kaane“ alumine äär.


4. Ühenda nüüd eraldi kootud soonik kindaga (ootama jäänud lõnga juurest kudumist jätkates) ja jätka peopesa mustri kudumist. (eraldi kootud sooniku vardal olev rida jääb kohati kinda küljes oleva sooniku alumise äärega ehk viimase mustrireaga, nagu neid soonikuid polekski) Niisiis jätka tavalist mustrikorra kudumist, sealt kus enne sooonikut pooleli jäi. Jätka ka käeselja mustri kudumist.5.Koo kinnas valmis ja ühenda sooniku servad peitepistega. Kui kinnas on labakuna käes, on näha ainult üks soonik)

riis posted @ 10:15 - Link - kommentaarid (11)357244 visits