Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
12 November 2012
NUKUTEKK JA -PADI

November on nii kole, et lausa naljakas: nii raagus kui üldse olla saab, valgeks märgatavalt ei lähe. Ärkad, taevas on hall, vaevalt jõuad hambad pestud, kui hakkab juba hämarduma ja üsna varsti pärast hommikusööki läheb pimedaks. Humoristid on selle välja mõelnud, selge see .
Ükspäev nägin Toompeal Aasia laste eksursiooni. Võimalik, et nad olid Hiinast, sest kõigil olid ühesugused joped. Aga pildistasid sellise kosmosetehnoloogiaga, mida minusugune väheldase palgaga inimene pole näinudki , nii et võib-olla olid siiski Lõuna-Koreast. „Vaesekesed,“ mõtlesin ma, „tulla nii kauge maa tagant Eestisse ja valida selleks november!“ Aga üks mu kolleeg ütles selle peale, et iial ei või teada, mis inimestele huvitav ja eksootiline tundub. Tema olla suvel hollandlastega mööda Eestit ringi sõitnud ja nemad olla hingepõhjani heldinud sellest, et autoklaasile sääsed laiaks lendavad. „Mõelge, teil on sääsed, nii puhas õhk!“ olla nad õhanud. Inimesed rõõmustavad SÄÄSKEDE üle . Mul oli kohe meie sääskede pärast hea meel, ometi kellelgi on neist rõõmu.
Aga nojah, hälbisin jälle mõtisklustesse...

Käsitööst ikka kah.

Jõulud lähenevad, aga rahakott pole millegipärast rahaga täitunud (kuigi ma ootan kõigest jõust), seega tuleb tagasihoidlikult läbi ajada ja painata lähedasi isetehtud esemetega.
Juba eelmisel talvel oli plaanis õetütrele kinkida Jõuluks korralik nukuvoodipesu ja -garderoob, aga noh, hea tädi, kes plaanibki... Sai küll nuku ja voodi, aga kogu muu toredus jäi tegemata.
Täna kraamisin lõpuks siiski kangajäägid kapinurgast välja ning tegin valmis nukuteki ja padja.Nukk elab loomulikult lossis (millegigipärast arvasin väiksena, et lossid on kullast...suuremana selgus, et enamasti siiski paneelidest, hehe) ja seetõttu oli vaja veidi uhkemat kui lihtsalt vana voodilina nurgast valmistet voodiriideid. Tegin voodiriided hoopis voodririidest (kas pole kena sõnamäng).Uhke mulje lisamiseks õmblesin padlaje volangi, teppisin teki läbi ja lisasin ristumiskohtadesse pärleid. Pärlid on küll väiksevõitu, aga kuna eesmärk oli jääke vähendada, mitte uut kraami juurde osta, siis peavad need asja ära ajama.Ja veel üht pilti tahan teiega jagada, mille leidsin reedesest Postimehest (Kersti Lindströmi foto). Vot sellist elu ma tahaksin! Vaadake, kui rahul ta endaga on. Vahid niisama ringi, elu on lill! Selja taga on turvaline auk, kui nõmedaks läheb, tõmbad jalad sisse, kui päris jamaks kisub, lendad lihtsalt minema.Tüübi nimi on muuseas krüüsel ja pidada Eestis haruldane olema
riis posted @ 17:05 - Link - kommentaarid (14)368929 visits