Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
11 September 2012
KAMPSUN ÕEPOJALE

Kampsunit alustasin juba eelmisel talvel, nii et see on ühtlasi poolikute asjade lõpetamine, kuigi ma TK-ga ei ühinenud. Õetütre kampsuni sain valmis, aga poisi oma jäi millegipärast venima. Esiteks sai lõng ikkagi liiga paks valitud ja tundus, et kampsun ei tule päris selline nagu plaanitud. 30-kraadise külmaga on ta muidugi väga hea, aga eelmisel talvel sellist külma eriti polnud ja inspiratsiooni kadus ja ...ahh, ma ei teagi.
Aga nüüd on talv taas ukse ees ja valmis ta sai.Lõng on villane Jil. Tumesinine ja naturaalvalge. Lõnga kulu ei mäleta...Vardad nr 3.
Kaeluse plaanisin ümmarguse teha, et oleks nagu rahvuslik või nii, aga tundus, et see ei pruugi üle pea minna. Pärast vesti valmimist tuli mõte teha kolmnurkne. Noh, silmale tundub natuke võõras vaadata rahvusliku mustriga kampsunil kolmnurkset kaelust, aga nagunii on talvel sall kaelas, nii et ehk saab ikka kanda.Nüüd pean õetütrele kah midagi kuduma, sest muidu pole nagu võrdne. Kuigi õetütar sai talvel kampsuni ja tuunika...aga tegelikult on mul vest juba varrastel, saab näha, kaua sellega lähebMuid mõtteid peab ikka kah heietama Eile sõitsin üle pika aja bussiga tööle ja vahtisin hajameelselt silti „haamer asub juhi juures“. Sellised igavesed sildikesed tekitavad tihti mitmesuguseid mõtteid, kas pole? Ma pole kunagi eriti aru saanud, missuguses olukorras selle kasutamine reaalne oleks. Kujutate ette, kuidas keegi avariisse sattunud bussis hakkab juhikabiinini turnima ja siis tagasi avariiaknani jne? Tegelikult peaks vist haamer olema otse avariiväljapääsuks ette nähtud akna kõrval, aga sealt viiksid sügelevate näppudega kaaskodanikud selle tõenäoliselt minema. Huvitav, kas kingakontsaga saaks bussiakna katki. Või rüperaaliga? Kui nurgaga rammida... Ja kus Juhi Juures see haamer üldse on?
Mõtetega sinnamaale jõudnud, heitsin pilgu juhikabiini poole ja olge lahked, otse akna kohale oli kinnitatud VIIS haamrikest Aga ega sellega mõtted ju ei lõppenud, kohe hakkas kujutlusvõime edasi kerima: kas peaksin olema rõõmus, et minu turvalisuse eest on hoolitsetud ja pandud igaks juhuks suurem varu haamreid. Või peaksin olema mures bussijuhi oskuste pärast, et talle lausa selline haamrihulk on kaasa pandud. Ja mis nende eelmiste bussidega juhtus, kust need haamrid kokku on kogutud?...
Õnneks tuli minu peatus, kes teab, kuhu muidu oleks mõttelõng jooksnud
riis posted @ 08:35 - Link - kommentaarid (16)

05 September 2012
KAKSIKPOISI VEST

Kunagi kui õel kaksikud sündisid, kudusin neile pikemad vestid, et oleks hea põrandal istuda, pepu soojas. Neid veste on neile selga venitatud nüüd juba mitu aastat (talvel saavad neljaseks). Luban endale pidevalt, et teen uued, aga ikka pole midagi teinud. IDEID on muidugi jalaga segada ja minu kujutlustes on nad juba ammu pealaest-jalatallani villastes kudumites, tegelik saak on aga olnud kehvakene.
Nüüd võtsin ennast kokku ja kudusin vähemalt poisi vesti valmis.Mingeid säravaid ideid ei kasutanud, printisin Novitast mustri välja, ostsin poest sobiva jämedusega lõnga ja viuhh!!! valmis ta sai. Kuna lõng on jäme (vardad nr 4) ja mingit nuputamist kah vaja ei läinud, siis valmis kudum üsna nobedalt (minu kohta, tõesti. Ma ei võrdle siin Sokikese ega Janne35 ega teiste meistrite skaalal)Lõng on Pura Lana Vergine, 100% Merino, Superwool, TitanWool (mine võta nüüd kinni, missugune sellest teabest näitab tootjat või lõnga nime või...ühesõnaga, lõngavööl on tekstiga nagu liiale mindud minu meelest). Lapse pikkusele 110 cm kulus veidi vähem kui 250 g. (Tegelikult on nad veidi lühemad kui 110, aga siis on jälle mitme aasta selgavenitamisvaru)

riis posted @ 08:10 - Link - kommentaarid (13)368818 visits