Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
28 September 2010
KAKSIKUTE SOKID

Sokid on ju lihtne asi, tehniliselt saan kõigest aru, aga ikkagi tuleb kand võrreldes ülejäänud sokiga massiivne ja nagu kontsaga. Olen proovinud lihtsalt parempidises koes - jääb lotakas, olen proovinud patenti ja soonikut, ikka kole. Tittede sokid jäävad veel kuidagi eriti ebaproportsionaalsed. Ja jalga proovida kah ei saa neile enne kui enam-vähem valmis, sest väike sokk läheb ju ruttu, ega ei hakka iga proovimise pärast teise linna otsa sõitma.
Õe kaksikutele tegin sokke hoole ja armastusega ja harutasin mitu korda, et oleks ikka head. Tüdrukule tegin VALGED sokid. Jaa-jaa!!!! tean küll, et see pole mõistusepärane, sest valge sokk läheb ju KOHE mustaks, aga tüdruklapsele kudumine on nii harv luksus, et tegin ikkagi valge. Südametunnistuse rahustamiseks lisasin mõned Tumedad Triibud (helelillat angoorat ja roosat)Alles siis kui juba nina kahandasin, märkasin, et ühe soki sääres on üks triip vähem kui teisel. No ei hakanud ümber tegema. Vabandasin end Sokikese seisukohaga, et vasak ja parem sokk peavadki eraldatavad olema

Poisi jaoks tegin mõistagi teiste värvidega. Sel sügisel tundub mulle meeldivat pruunikas-beežikas (mida ma muidu üldiselt ei salli, sest see on nagu pugejate ja korralike, ilmetute õpilaste värv mu meelest, selline kiiks mul). A õel pole pruuni vastu midagi.Pruun ja tumehall lõng on pärit nõukaajast, mil minuni jõudis tundmata radu pidi kotitäis lõnga Sindi vabrikust, kus sel ajal sellest lõngast minu teada mantliriiet valmistati. See hall oli hirmus peenike, aga kudusin sellest oma kunagisele ligi kahemeetrisele mehele kampsuni, ma mäletan. Varrastega 1,5...nohh, noore inimese asi, energiat ju palju. Nüüd kulusid jäägid marjaks ära, sest mu õde on selline keskkonna- ja terviseteadlik ja laste sokid peavad kah, teadagi, olema võimalikult looduslikud. Kui juba sokid valmis, turgatas mulle pähe, et vanaaegset lõnga ei saa ju masinas pesta. Aga eks ma siis võib-olla koon hiljem veel ühed masinpestavad sokid kah (ei luba midagi).Nõukaaegsed peenikesed metallvardad, 11 silma vardal (kokku 44), labapikkus u 15 cm (laste pikkus u. 83 cm, saapanumber 22-23)
riis posted @ 13:28 - Link - kommentaarid (11)

13 September 2010
KAVALUSEGA VALMINUD MÜTS

Teismelistel peab millegipärast kapuuts või mütsilotu või midagi alati peas olema... Noorem poega poisikene hakkas mul +19 soojakraadide ajal käima talveks kootud villase musta mütsiga, pea märg otsas. Mulle tuli see täiesti ootamatult, et juba nii vara mütsi vaja (talvel ju käivad nad tihti ilma, kõrvad tuules laperdamas), aga kohanemisvõimeline, nagu emad ikka, kimasin poodi ja ostsin musta puuvillast lõnga, et lapsele ometi ilmakohasem müts teha. See oli ÜHE õhtuga valmis. Tegelikult oli plaanitud muidugi jälle selline pikk müts, mida saab kuklasse lonti lasta (ühes varasemas postituses vist oli see ka üleval), aga ma tegin seekord nats sohki: proovisin ise enda peas, kuni tundus inimmütsi mõõtmetega olevat ja siis kutsusin poja proovima. Meelitasin ta peegli ette ja siis ütlesin ilmsüütu häälega, et selline lühike müts oleks ju kah täitsa hea, oleks juba hommikuks valmis... Heh, ÕNGE LÄKS! Väike pipratera oli muidugi see, et olin varunud kaks tokki lõnga pika mütsi tarbeks, aga nüüd kulus vähem kui üks. Aga küll ma midagi ka selle ülejäänud lõngaga välja mõtlen. Nagu kogemus on näidanud, ei saa musti asju poisslastega peres kunagi üleliia palju olla


Lõng Novita Tennessee, vardad 3,5, kaks pahem-kaks parempidi, 112 silma.
riis posted @ 17:41 - Link - kommentaarid (9)

01 September 2010
VESTID

Meeste vest on üks trikiga teema. Eriti kui ta pole enam sire 20-aastane, vaid juba ... ütleme, et Soliidsust kogunud. Väga kergesti võib juhtuda, et mees näeb kootud vestis välja nagu tema isa või nagu ostaks ta ema talle ikka veel riideid.
Aga et vest on mõnus riideese ja nüüd jälle ka moes, siis võtsin ikka ette.

Et kõik algusest ja ausalt ära rääkida, alustan eelmiseks jõuluks kootud vestist.
Musta ei tahtnud ma teha ja hall ei mõju kah jumele eriti hästi. Tumesininegi tundus liiga turvaline ("nagu ema ostetud"). Vaatasin netis ringi ja saingi idee (nüüd ei leia seda kohta enam üles, aga tõenäoliselt oli see keegi IseTegijatest, vanemad olijad ehk tunnevad ära)

Tervest vestist mul pilti pole, on ainult fragment, mille siia üles panen, et oleks selge, millest jutt.


Lõng Novita 7-veljestä, mis on 75% villane, ning palju palmikuid, mis veelgi soojust lisab.
Jõulupaki avanedes kostis perekonnaliikmete seas naerupahvakuid, sest vest oli a) pikavõitu b) ümmarguse kaelusega, mis ei pidavat sobima, teeb kaela lühemaks... (mees ei julgenud õnneks midagi naerda ja ütles, et ilus)
Tegelikult oli kõik läbi mõeldud ja meelega nii tehtud. Ümar kaelus seetõttu, et meestele saab üldiselt ainult surma ähvardusel salli kaela (ja esimesel võimalusel ununeb see kuhugi) ning pikkus uue talvejaki järgi, sest hõlmad on ju kogu aeg eest lahti (mingi matšovärk ilmselt )
Õnneks oli talv külm ja paks vest kulus marjaks, aga selle talve peale ei saa ju lootma jääda, nii et tegin uue. Õhema ja lühema ja esimest korda, muuseas, kolmnurkse kaelusega.

Kaeluse õpetuses (Novita) oli öeldud, et kaelust tegema hakates jätta keskmine silmus haaknõelale ja seejärel igal teisel real kahandada. Soonikut kududes kolmnurga kohal tõsta kaks silma parempidise võttega kudumata ära, seejärel üks kududa ja tõsta kudumata silmad sellest üle.
Selge nagu seebivesi ja ega siis minusugune püssirohumüts ei hakka proovilapiga jändama, ikka kohe kudumi külge...

Tulemus sai pehmelt öeldes viltune


Nüüd otsustasin proovilapi teha ja sain aru, et kaks kudumata silma peavad olema ületõstetud silm ja sellele eelnev, mina aga olin jätnud ületõstetud silma järgmisel real läbikootavaks.

Uus sai parem. (Imelik, miks ma kohe proovilappi ei võinud teha. Tõesti imelik!)


Ja kogu vest selline (Omanik praegu kaugel ja seljas pilti teha kahjuks ei saa)


LÕNGAST pean kah rääkima. Novita Nalle ALOE VERA. St lõnga soovitatakse sokkideks, sest sisaldab seda va aloe verat. Nagu kreem, hehe. Seega annab see vest Sooja ja teeb loodetavasti ka Nooremaks. Puhas boonus, kas poleriis posted @ 19:00 - Link - kommentaarid (8)368948 visits