Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
29 Juuni 2013
POJA SÜNNIPÄEVAKINK


Käsitöösoolikas magas. Pikalt. Hambad ristis sain lapse sünnipäevaks plaanitud kampsuni nüüd lõpuks siiski valmis. Juuni lõpus. Sünnipäev oli märtsis...

Valmis sai kampsun „juba“ nädal tagasi, aga siis venis veel nööpide ostmine. Jälle sai poodi minnes tervisi „teisest ilmast“, kui nööpide hindu vaatasin. Endale kiusuks arvutan hinnad vahel nüüdki veel kroonidesse ja päris valus on teadmine, et üks nööp maksab 15 krooni. (Kullast pole, seejuures) Nüüd on igatahes kõik olemas ja selga proovitud ja pojalt ka napi noogutuse saanud (mis temasuguse kidakeele puhul on juba isegi suur asi, peaaegu nagu oleks rääkinud)Lõng Drops Delight ja lõige kah dropsist. Tegelikult olen seda kampsunit teisest lõngast juba ka varem kudunud, aga nagu minuga ikka juhtub, nõudis poeg täpselt samasugust nagu eelmineKui Soome satute ja Kotka poole sõidate, käige ka Langinkoskis Keisri kalastusmaja vaatamas.
See on looduslikult väga ilus koht ja sellepärast Venemaa tsaar Aleksander III seda ka hindas.Kalastusmajas saab natuke teada ka tsaari perekonna eluloost. Aleksander oli abielus Taani pritsessi Dagmariga. Dagmar pidi esialgu abielluma Aleksandri vanema vennaga, kellest pidi saama Venemaa keiser. Vend aga suri, krooni sai hoopis Aleksander ja tema pidi leppima ka venna pruudiga Sellel pildil on seinas Alaksandri ja Dagmari portreed, ees aga seisavad Dimitri Romanoff ja tema abikaasa. Dimitri korraldas Dagmari säilmete ümbermatmise Taanist oma abikaasa Aleksandri kõrvale.Kalurimaja ise on üsna tagasihoidlik. Aleksander ja Dagmar (Venemaal Maria Fjodorovna) olid mõlemad loodusesõbrad, Aleksander eelistas jahipidamist ja kalapüüki riigi valitsemisele ja käis meelsasti Langinkoskis. Dagmar oli Taani õukonnas saanud praktilise kasvatuse, et ta iseseisvalt toime tuleks ja harrastas Kalastusmajas mõnuga toidutegemist, mis Venemaa õukonnas kõne allagi poleks tulnud.Aleksandri poeg Nikolai ei hinnanud sellist lihtsat elu ja läis Langinkoskis vaid ühe korra.
Kalastusmaja teisel korrusel on väljas ka Dagmarist ja Aleksandrist põlvnev sugupuu ja seal on julma selgusega näha ka, kuidas nende vanima poja Nikolai, tema abikaasa ja nende kuue lapse elu ühel ajal Nõukogude võimu käe läbi lõpule jõudis.
Kalurimajast saab pildi vene tsaari inimlikust, perekondlikust poolest, aga ajalookirjutiste järgi oli ta tegelikult päris karmi käega valitseja.
Siin veel kalurimaja juures pilt puude varjus olevast pisikesest vene õigeusu kabelist.


riis posted @ 07:07 - Link - kommentaarid (8)368818 visits