Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
28 Juuni 2011
KIRIKINDAD

Keset kuuma suve kudusin villased kirikindad. Õhtud on praegu valged ja mõnus sellist peenemat näputööd teha.
Olen juba pikemat aega mõelnud nii kihnu mustritest kui selbuvotteritest, aga pelgasin, et 20 silma vardal kudumine on ikka liiga keeruline ja tulevad laiad. Nüüd aga läheneb sõbranna sünnipäev ja midagi muud toredat pähe ei tulnud. Seda enam, et juulikuine sünnipäevalaps saab tõenäoliselt üsna harva villaseid kudumeid. Seega oli ka ajend olemas.

Leidsin netist tasuta mustri. Kuigi meie enda rahvuslikud kindakirjad on tegelikult sama mõnusad ja neid kavatsen ma ikka kah teha. Mulle meeldib see meie sini-valge värvikombinatsioon, aga sõbranna on mul pigem pruuni-beeži inimene ja otsustasin esialgu võõramaise mustri kasuks:

http://www.ravelry.com/patterns/library/andalus-mittens

64 silma alustuseks tundus veel kuidagi talutav, aga kümme silma pärast randmemustrit juurde kasvatada…hmm, ta on mul üsna kõhna käega sõbranna. Niisiis otsustasin, et jätan küljetriibud ära. Sellega oleks kohe 6-8 silma kitsam.
Lugesin ja vaatasin seda mustrit ja TUNDUS, et sain aru ka sellest pöidlakiilust, mis on ju sama nagu mõnedel sõrmikutel, ainult mustriline.
Nooh, mõeldud, tehtud ja nässu ta läks
Aga harjutamisest oli kasu, sest alustatud osa kätte proovides ei tundunudki see muster enam nii lai. Siis LÕPUKS (mulle omaselt läbi valu ja vaeva = harutamise) otsustasin teha ikka TÄPSELT mustri järgiAinuke negatiivne pool selle asja juures on, et need kindad on üsna kõvad. Kudum peaks minu meelest ikka pehme olema. Samas, netist lugedes sain lohutust, et tihe kude teeb nad TUULEKINDLAKS ja seda kavatsen ma sõbrantsile ka rõhutada, et ta kõvaduse pärast ei muretseks. Kõvad, aga kenakesed.hmm, praegu vaatan, et pildid kuidagi hämarad. Erinevas arvutis paistavad erinevad…võib-olla peaks uued pildid tegema…Lõng Novita Nalle tume- ja helebeež, vardad vanad peenikesed (ma arvan, et 0,75)
riis posted @ 08:15 - Link - kommentaarid (11)

24 Juuni 2011
PLEKI VARJAMINE

Ma ei ole rinnakas ja ka kõhuvolt ei ole veel nii suur, et riiuli moodustaks, aga sellele vaatamata märkasin, et üsna mitmele t-särgile on rinde peale mingi plekk tekkinud. Ilmselt olen ikka midagi suust välja lödistanud . Plekid kõigil pluusidel ka enam-vähem samas kohas ja sama värvi ja pesus välja ei ole tulnud.Selline pruunikas. Võiksin ju enda petteks loota, et tegemist on keedetud porgandi või dieetjogurti plekiga, aga kaldun kahtlustama šokolaadikoogi tainast või moosi
Igatahes katsin prooviks ühe pluusi plekid heegeldatud lillekestega ja minu meelest sai päris hea.Vähemalt suvel kodus kannatab kanda küll, mu meelest. (mitte, et see nüüd mingi Isetegijate vääriline tegemine oleks)


riis posted @ 06:52 - Link - kommentaarid (16)

07 Juuni 2011
PAKS KOLLANE KAMPSUN

Kuulsin sellist naljakat ja samas mõtlemapanevat lugu:
„Kas kõik peab olema võistlus, juba maast madalast?“ arutles mu kolleeg, kes oli käinud eelmisel õhtul oma poja lasteaia-lõpetamisel.
Lasteaias anti kõigile tunnistus, tantsiti ja lauldi ja seejärel mindi kuhugi muinasjutumaale pidu pidama. Ja lapsevanematega kooskõlastamata olid kasvatajad otsustanud teha kõigile ühe üllatuse: kuninga ja kuninganna valimise. Tüdrukud valisid kuninga ja poisid kuninganna. Võitjad said krooni.
Oh seda pettumust ja töinamist nende seas, kes tiitlist ilma jäid. Kuue-seitsmeaastasele ei ole eriline argument, et see on ainult mäng ja võita saabki ainult üks. Laste pidu oli rikutud, vanemad pahased.
Poisid lahendasid asja konstruktiivselt: vaesele kuningale anti metsavahel mõõkadega kere peale . Tüdrukute lahendus on teadmata

Aga kudumisest kah.
Veebruaris, kui väljas oli veel -25 ja lumi vööni (praegu raske ettegi kujutada), kurtis mu õde, et kaksikutel ei ole midagi täisvillast selga panna. Ja millega nad küll sügisel lasteaeda lähevad (ta muretseb mul alati ette). Mina tundisn kohe torget, sest MÕTTEIS on ju mul neile juba ammu hulk riideid kootud, praktika pool aga kesine. Niisiis lõngapoodi. Mõtlesin, et ostan seekord jämedama lõnga, et saaks rutem valmis. Peas muidugi oli plaan, et paksust lõngast ühevärviline ja lihtsas koes kampsun on ainult ajutine lahendus ja kohe-kohe koon ka korralikud mitmevärvilised ja soojad. Nagu näete, on praegu JUUNI, kohe on jaanid ja TEIST kampsunit ei ole . Aga tüdrukkaksiku kampsun on ikkagi valmis ja vajab näitamist.

Raglaan see on mul nüüd ju pärast Raglaankampsuni kudumist selgeKootud varrastega nr 6, mis minu jaoks oli esmakordne kogemus. Aga kuna kude oli ülilihtne ja lõng mõnus, siis harjusin kiiresti ära.Jälle pisut suur, et oleks kasvuruumi ja pepu soojas.Lõng Lana Gatto, Nuovo Irlanda, fine merino wool (lisatud oli ka 100% pure new wool, loodetavasti tähendab see seda, et tegemist on ikka naturaalselt villase lõngaga, mitte mingi ise välja mõeldud lõngasarnase tootega), masinaga pestav
riis posted @ 14:53 - Link - kommentaarid (5)369855 visits