Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
18 Juuli 2014
AUTOS KOOTAVAD (MUSTAD JA IGAVAD) KINDAD

Kindad pole veel valmis, nii et tegelikult pole põhjust siin mingeid sissekandeid teha, aga äkki kedagi huvitavad messimuljed
Nimelt alustasin vanemale pojale kahekordsete mustade (mis teie siis mõtlesite) talvesõrmikute kudumist Jyväskylä elamumessile sõites. Tee on mitu tundi pikk ja juhi kõrval loksudes oli hea ajaviiteks midagi nokitseda.Samas, nüüd nõuab eneseületust, et kindad ikka enne sügiskülmi valmis saada. Tegelikult tuleb ju kududa neli sõrmikut...aga küll ma nad valmis teen...küll ma nad valmis teen...Elamumessi muljeid.
Seekord püüdsid korraldajad äratada eriti meeste tähelepanu. Olid mõned eriti rõhutatult meeste maitse järgi sisustatud elamised. Või vähemalt sisustuskunstniku arvates peaks selline meestele meeldima:ja Poisi tuba.Võrdluseks elamine, kus ”mehe-jaoks” märget juures polnud. Lihtsalt tore palkmajaüks väikeste tüdrukute tubaKuna mul endal kaks poega, siis tüdrukute tuba on minu jaoks tore teema. Mitte kõikjal polnud üleliia roosat, pitse ja ponisidMuuhulgas oli sisustatud üks korrusmaja korter mehelikus ja teine naiselikus stiilis. Need polnud kellegi omad, vaid kunstniku fantaasia vili ja need pannakse müüki. Hämmastavalt stereotüüpse mõtlemisega kunstnik oli 45-aastase vallalise mehe korteri sisustanud tumeda nahkmööbliga ja seinale pannud suures tulikirjas 007. Loomulikult olid ka vannitoa seinad mustade plaatidega kaetud ja wc-pott oli must. 45-aastase vallalise naise korteris seevastu oli roosikestega kaetud magamistoa sein, stange peal sifoonist seelikud, voodil atlasspadjad ja terrassil küünlad ja roosad teokarbid. Neist ei hakanud pilte tegema, sest midagi üllatavat ega huvitavat seal polnud.
Võtsin pilte niisama toredatest detailidest siit ja sealt, sest ega kõike nagunii meelde ei jöua jätta.
IseTegijaile sobivalt näiteks heegeldatud vaip.Taaskasutusena kangajääkidega kaetud tugitool.Puit oli mitmel pool esil nii päriselt puiduna,kui teemana...
Taaskasutuses kapiuksed kahel pool voodipeatsis......ja taas taaskasutusLihtsad, aga lahedad seinakaunistused

Ja minu lemmik: vaip, millest Jänes üle lipanudJyväskylä asuntomessut on lahti veel 10. augustini, sissepääs on 20 eurot+auto parklatasu 8 eurot. Enne sisenemist tasub kõht täis süüa ja veepudel kaasa vötta, sest messialal on köik muidugi jube kallis. Järgmisel aastal on elamumess Eestist veelgi kaugemal, nii et kes kaalub, kas minna vöi edasi lükata, vöiks ehk tänavu siiski ette vötta.
riis posted @ 15:32 - Link - kommentaarid (5)

13 Juuli 2014
MARDI KINDAD

Ühel päeval kõõlub noorem poeg minu toa ukse vahel ja küsib, kas ma teen tema sõbrale Mardile kah samasugused kindad nagu ma kunagi Jõuluks talle tegin. Et Mart olla näinud ja kah tahtnud.
Mul oli parajasti kiire töö käsil (millest ka paus IseTegemises) ja ütlesin, et teen siis kui see töö valmis.
”Aga ta juba ammu tahtis!” ütleb poeg etteheitvalt.
”No aga sa ju rääkisid seda mulle alles nüüd!!!”
”Nojah, VÕIB-OLLA on see OSALISELT minu süü, et ma ei öelnud,” ütleb poeg
Ei tea, mis neil seal peas küll liigub. Igatahes, mitte nagu inimestel (ne kak u ljudei)Kindad on nüüd valmis, aga alles pildilt saan aru, et väike erinevus kahe kinda vahel Harutama siiski ei hakka, sest hall lõng sai otsa ja ma ei hakka parem riskima, et uuesti kududes välja ei tule.
Ja ikka sellised ”lahtikäivad”Labakud keset suviseid ristikuidTahtsin kirjutada ka linnainimese peenramaast
Liiliad. Rohin neid ja vaatan, et üks väga huvitava disainiga mutukas. Punane, servad mustad, nurgelise ”teemantlõikega”. Rõõmustan kevadise tärkamise ja looduse kauni loomingu üle...
Paar päeva hiljem vaatan telekat ja mis ma näen, minu tuttav mutukas on uudistes!!!! Olla mingi hirmus võõrliik nimega liiliakukk!!! Kuskilt Kesk-Ameerikast pärit, vastsed närivad liiliad ära ühe nädala jooksul ja õisi loota pole.
Ja jube KAVAL kah, kui püüdma hakkad, kukutab ennast selili mullale ja kuna kõhualune on must, on teda hirmus raske mullalt leida. No kes seda oskas arvata!!!! Süda kripeldas, et röövli minema lasin. Õnneks siiski on liiliad elus ja õitsevadki

Muid lilli eriti pole. Algul mõtlesin, et olen liigse innukusega varakevadel kõik tärganud taimekesed välja rohinud, aga puhkuse alguses midagi sahtlitest otsides avastasin, et ennäe! Lilleseemned! Olin UNUSTANUD mulda panna.
Õnneks on juba kohe-kohe valmis mu sõbrad saialilled, kes kasvavad minust sõltumata ikka truult igal aastal


riis posted @ 18:09 - Link - kommentaarid (7)369863 visits