Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
19 Juuli 2010
SUVEMÜTSID LÕPUKS VALMIS!

Mina nii tubli küll ei ole, nagu Helii, kes vaba vasaku käega korraga mitu mütsi valmis heegeldab. Mina hakkasin õe kaksikutele suvemütsi heegeldama juba siis, kui kevadel esimene kuumalaine oli ja nagu ikka tekkis paanika, et see ongi kogu Eesti suvi ja tuleb võtta viimast ja iga hinna eest suveriideid kanda. Samas muidugi poolteise aastastel kaksikutel erilist juuksepahmakat pole ja mytsi on päriselt kah vaja.
Kõigepealt mõtlesin tüdruku mütsi peale, sest plikadele on ju sellist lihtne teha (nagu ma Helii ja teistegi blogisid vaadates millegipärast endale sisendanud olin): ühe õhtu töö - sedasi ma mõtlesin umbes mai keskel, praegu on pehmelt öeldes juuli.
Kõigepealt hakkasin Novita Kotiväki heegelniidiga tegema, lihtsalt tunde järgi, et algul keskele väike latakas ja selle ümber ringselt kuni tuleb toruna jätkata. Heh, see "latakas" tuli raske nagu telliskivi ja edasi ma ei teinud, sest ma juba kujutasin ette, et sellise mütsi all kasvab üles üks ilma kaelata noor daam.
Selleks ajaks oli muidugi juba termomeeter juunile kohaselt peaaegu nulli juurde tagasi langenud ja mütsiga tundus olevat aega küll.
Tüdrikule osteti sel ajal kena kollane pihikseelik ja mina ostsin uue kollase niidi (virkkauslanka, nõel 1,5) ja kohe jälle heegeldama (kuigi väljas oli külm ja tuul). Kuna mõõtmisvõimalust ei olnud, tuli seda ikka korduvalt harutada (pea ümbermõõt oli olemas, aga müts jäi ikka kuidagi kipakas ja lühike jne). Allaäärde mõtlesin jätta aasakesed, et saaks paela sisse ajada ja peaümbermõõtu vähendada, aga lõpliku jume sai myts ikkagi alles siis kui ühe tema talvemütsi ette võtsin.Seejärel poisi müts. Selle kohta oli mul selgem ettekujutus. Poiss on tugevam kah, talle tegin külma rahuga Kotiväkist.Algul heegeldasin ümmarguse lataka, koos õhuaukudega, siis paar sambarivi servaks ja siis hakkasin kahandama.Peaümbermõõdu reguleerimise huvides jätsin alumise ääre lahti ja kinnitasin nööbiga.
Müts tundub küll pisut meremehelik, aga selleks et vältida täielikku YMCA-imaget, kasutasin seenega nööpi. Nööp on pärit minu lapsepõlve-kampsuni eest, seega ligi 40 aastat vana


Pilt küll pisut udune, tuhat vabandust.

Ja siin mõlemad mytsid koos omanikugaNoor Daam, kellest ema loodab Printsessi kasvatada, eelistab peente näputöökübarate asemel siiski tänapäevast plastikpeakatet(Titendusega mitte kursis olevatele inimestele täpsutuseks, et see on kummuli pissipott, mida väike preili visalt pähe sätib endale)
riis posted @ 08:31 - Link - kommentaarid (17)368948 visits