Andmed
Iga: juba tublisti üle 40 :)
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: sõnn
Minu nupp

Meeldib
käsitöö, lugemine, hea toit ja hea vein, rõõmsad ja nutikad inimesed

Käin kaemas
Vajalik lause
millegipärast rohkem IseTegijate linke ei lase panna
Arhiiv
Riisi kudumine ja vested
16 Jaanuar 2016
PUNANE MÜTS


Mul on palju musti ja halle riideid. Iga kord, kui poodi lähen, luban endale, et seekord ei osta midagi musta ega halli. Nohh, välja tuleb nagu alati... kui HÄSTI läheb, tulen välja tumesinise ”värvilaiguga”
Aga nüüd vist hakkab minulgi kätte jõudma see iga, et mina vanem eit, seda roosam kleit. Igatahes hakkas tunduma, et müts võiks olla reibas, et mõjuks jumele hästi Ja ostsingi endale meeletu erkpunase Lana Gatto Super Alpaca lõnga. Kasutasin Katariina koostatud ja lahkelt jagatud mustritLõngavööl on küll soovitatud vardad 4-4,5, aga minu meelest oleks siis müts päris hõre jäänud, nii et tegin proovilapi ja ja kudusin 3,5 varrastega (või isegi 3). Ûhe 16-silmuselise mustrikorra lisasin kah juurde. Kuigi sentimeetrite järgi mu pea suurem ei ole kui mustris välja pakutudÕmblesin ka ilunööbi. Kuigi mitte nii stiilse kui originaali kaelkirjak. Aga meenutades ühe oma kolleegi sõnu: elu on liiga lühike, et kanda igavaid riideid!!! Ja kõik ei pea nii tõsine olema. Pealegi saab seda nööpi ühe liigutusega ära lõigata, kui hakkab tunduma, et liig, mis liigJa muidugi käib see müts ja nööp värvidelt JÄLLE kokku minu Peruust toodud salliga, nii et nüüd hakkab juba tunduma, et pean endale mingi muu salli veel tegema Olen pilgu peale isanud mitmes blogis näidatud hûlgeküti sallile, aga mustrit pole leidnud.
riis posted @ 12:06 - Link - kommentaarid (2)

10 Jaanuar 2016
MOEMÜTS

Noorem poeg on mul aaaaaaaaastaid käinud pika soolikmütsiga, mida saab kukla taha mitmesse volti seada ja ikka jääb veel taha rippuma. No teate, need mida aaaaaaaaaastaid tagasi teismelised kandsid. Mitu korda olen pakkunud, et teeks uue, aga tema keeldus. Nüüd LÕPUKS on ta jõudnud ilmselt sellisesse ikka (21), et oli nõus, et võiks uus, soojem ja vähem välja veninud müts olla küll.
Vaatasin oma lõngavarud üle ja leidsin poolteist tokki Lana Gatto Camel hair lõnga. Paks ja pehme ja mõnus. Tumedam hallikas.
Aga mis muster? Teades, et ta võib mütsi vabalt ka mitte kanda, mõtlesin, et palmikute ja nupukestega pole mõtet vaeva näha. Külm tuli peale kah ja mütsi oli kiiresti vaja. Kaks-kaks soonik oleks liiga lihtne...heh, sellised loomepiinad. Kus häda kõige suurem, seal Internet kõige lähem Leidsingi lihtsa ja nutika lahenduse Maleruut, eks. Lihtne, mehelik, soe. Hih, aga kui pilti suuremalt vaatasin, tuli välja, et polegi maleruut, vaid need heledamad laigud on hoopis MK – Michael Kors. Guugeldasin ja tuleb välja, et kuulus moekunstnik. No olen mina aga sammal ja elust maha jäänud. Ei tea moest enam midagiVana-aastaõhtul võtsingi ette. Mõtlesin, hetkeks, kas peaks sinna kuduma enda nimetähed. Või poja. Või näiteks „emme“ - oleks ju kah dekoratiivne ja samas inimlik. Nagu see kui riiete sees on silt „vanglas tehtud“... aga kõigil inimestel muidugi ei pruugi huumorimeelt olla ja tüdrukute silmis ei tooks „emme“ müts ilmselt noorele mehele mingeid plusspunkte Ja nimetähtede egotripi jätsin kah ära. Niisiis lihtsalt maleruutTalle tundus see ikkagi liiga lühike ja kudusin veel pikemakski. Aga lõpuks oli väljas ikkagi nii külm, et ta soostus kandma sellist pea ümber hoidvat mütsi, aga võttis lubaduse, et ma koon talle ikka uue pika soolika kah.... tähtaegu ei mainitud

riis posted @ 08:56 - Link - kommentaarid (7)368818 visits